Nasiona Rozmnażanie Gloxinia

Nasiona Rozmnażanie Gloxinia

W specjalnych sklepach często można znaleźć nasiona serii Gloxinia Avanti lub brokad. Debiutanci miłośników Gloxinia często zaczynają swoje doświadczenia z nim zakupów nasion.

Kolektory Gloxinia z doświadczeniem w dziedzinie spróbować ich wybór, wydając zapylania Gloxinia z własnej kolekcji, starannie wybierając pary rodzicielskiej, planowanie potomstwa z nowych cech.

Czy naprawdę nie ma znaczenia o jakiej porze roku siać Gloxinia, jeśli istnieje możliwość dostarczenia sadzonki sztuczne oświetlenie. Rola oświetlenia w uprawie Gloxinia i, zwłaszcza, sadzonki są bardzo wysokie. Z braku światła sadzonek odcinku, słabną.

Czy siać zbyt wiele nasion w misce – pogrubiony schody rośnie słabe sadzonki.

Nasiona wysiewa się w gloksynia spodki w uprzednio zwilżone podłoże na bazie torfu. Posypać nasiona podłoża nie jest konieczne. Teplichku miskę umieścić w dobrze oświetlonym miejscu, najlepiej – specjalnie wyposażone regały podświetlany świetlówki.

Nasiona kiełkujące Gloxinia temperatura powietrza powinna wynosić od 22-24 stopni. Nasiona kiełkują Gloxinia 10-14 dni.

Sadzonki Gloxinia w prowizorycznym teplichke

Teplichku z sadzonek Gloxinia

Od pojawienia się pierwszego prawdziwego liścia pary (około 1-1,5 miesięcy) gloxinia sadzonek zanurzenia. Aby wybrać malutkie sadzonki, można użyć drewnianą wykałaczką (skewer).

Kutas Gloxinia

Sadzonki Gloxinia są bardzo wdzięczny do odpowiedzi na pick, a w ciągu miesiąca gotowy do następnego pick. Po drugie sadzonek pick Gloxinia stopniowo przystosować się do życia bez teplichku.

Wybierz jako siewu nasion Gloxinia lepiej zrobić w pre-mokre podłoże. Ta wilgoć w szklarni powinna być na tyle podnieść kilof do zrobienia bez podlewania od kilofów. Nadmierne podlewanie stymuluje tworzenie się glonów, które hamują sadzonki Gloxinia.

Trzeci sadzonki pick Gloxinia już osadzony w oddzielnych filiżanek. W tym czasie można zrobić dolistnym – sadzonki staną się znacznie silniejszy.

Od tego czasu wszystkie drżące chwile kłopoty z dziećmi nad i gloxinia mogą być uprawiane w trybie normalnym, wraz z innymi roślinami.

Z aktualnych kilofy, nawożenia, właściwym świetle i warunkach temperaturowych, sadzonki Gloxinia mogą kwitnąć po 8-9 miesiącach od momentu zaszczepienia.

Udane uprawy!

Ten artykuł zawiera zdjęcie sadzonek Gloxinia Reybarak Olga (Olga2005)

Share →