Nauka dbać o kanarków

Nauka dbać o kanarków

Zdecydowałeś się rozpocząć mały dom ptaków, ale nie wiem co wybrać? Najbardziej bezpretensjonalny w opiece są uważane kanarków i małych papug. Ale, oczywiście, są pewne zasady, których należy przestrzegać podczas opieki nad tymi ptakami.

Kanaryjskie: dziewczęta – w lewo, chłopcy – prawo

Przygotuj się, że pierwsze dwa tygodnie w nowym miejscu będzie przegap ptaka – musi przyzwyczaić się do nowego miejsca. Wszystkie kanarki w różnych sposobów, aby dostosować się do nowych warunków, więc spróbować po raz pierwszy, nie przeszkadza ptakom: znaleźć spokojne miejsce w mieszkaniu z słabym oświetleniu i pozwala kanarek osiedlić.

Mężczyźni (kanarek) jest konieczne, aby osiedlić się w oddzielnej klatce. Ale kobiety mogą być razem. Wstaw klatkę z ptakiem najlepiej w jasnym miejscu. Ważne jest, że nie może dotrzeć do dzieci lub zwierzęta.

Uwaga kanarki nie tolerują przeciągi i może zachorować, a nawet umrzeć z niego.

Wyposaża dom

To jest bardzo ważna sprawa – dom dla ptaków musi mieć określony rozmiar i kanarki zdrowia potrzebują specjalnego spisu.

Kształt komórki muszą być prostokątne, przybliżone wymiary:. Wysokość – 45, szerokość – 55, głębokość – 30 cm Kształt górnej nie ma znaczenia. Okrągła klatka nie jest konieczne – kanarek w nim nieswojo latać z jednego okonia do drugiego.

Normalnie, nowe komórki są już przewidziane podajniki i waterers. Jeśli nie, trzeba trzy podajniki (na ziarno, miękkie i pasz mineralnych). Uważaj i pijących, kupić go razem z komórką, ponieważ nie pasują do żadnej z barów jest twój dom.

Bezpieczne butelka wody bliżej oko do ptaka wygodnie pić.

Share →