Nerwoból

Nerwoból

Nerwobóle – uszkodzenie nerwów obwodowych. Choroba charakteryzuje się występowaniem napadów bólu w obszarze zagrożonym w przypadku braku zaburzeń nerwowych silnika lub zaburzenia czucia.

Przyczyny

Ból poopryszczkowy jest wynikiem podrażnienie nerwów.

Nerwoból nerwu trójdzielnego jest zwykle związane z kompresji (kompresja) pnia nerwu wewnątrz lub na zewnątrz czaszki. Najczęstsze przyczyny neuralgii międzyżebrowej jest półpasiec, osteochondrosis od kręgosłupa piersiowego, urazu lub hipotermii powrotem. Twarzy, guz nerwobóle mogą powstać w wyniku urazów odcinka szyjnego kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową dysku, hipotermii na szyi, z tyłu głowy.

Objawy

Pacjenci nerwobóle zaniepokojony silny ból wzdłuż unerwienia nerwu. Ból może mieć inny charakter – tępy ból, ostry, mrowienie, czasem towarzyszy uczucie pieczenia i poty. Z reguły, objawy bólowe nagle obciążone zaburzenia wegetatywne-naczyniowego: zaczerwienienie rozdzierania.

Często nie jest częściowe teak, skurcze mięśni.

Tic trójdzielnego zazwyczaj rozpoczyna się z początkiem ostrego bólu w obszarze twarzy. Czasami ból rozwija się stopniowo – w ciągu dnia oznaczone krótkoterminowego bólu, które są sami. Atak nerwobóle twarzy nazywa trójdzielnego ataku. Ból nerwu trójdzielnego charakteryzuje się okresami remisji i zaostrzeń, jest strzelanie w przyrodzie ("szok") A wywołuje zazwyczaj dotyka się do niektórych obszarów twarzy (podczas żucia żywności, podczas mycia zębów, mycia). Ból pojawia się w jednej stronie czołowej. Ataki bólu prawie nigdy nie występują w nocy.

Nerwoból nerwu szturmowy czasem towarzyszą skurcze mięśni, indywidualnych drętwienie skóry na chorym. Nietypowy atak trójdzielnego charakteryzuje się stałą, fascynujące więcej niż większość z bólu twarz. Gdy przepływ ten nie może być okresy remisji bólu.

W neuralgia nerwu posiadające ból w nasady języka, w kanale słuchowym, gardła. Napady mogą występować w nocy.

W nerwoból nerwu potylicznego ból wraca i przód głowy, może rozprzestrzeniać się do obszaru twarzy. Dla guz nerwobóle charakteryzuje palenia, pulsowania, czasem idzie strzelać, do długotrwałego charakteru.

Zazwyczaj ból pojawia się u podstawy czaszki może dać do różnych działów głowy. U niektórych pacjentów, ból pojawia się w okolicy oka w chorym. Ból jest zwykle jednostronny.

Przyczyniać się do wystąpienia bólu mogą być pewne ruchy szyi. W tym przypadku skóra głowy jest wrażliwa na dotyk.

Neuralgia międzyżebrowa objawia napadowy lub przewlekły ból wzdłuż nerwów międzyżebrowych. Głównym objawem jest pojawienie się epizodów bólu fotografowania w jednej przestrzeni międzyżebrowej między. Półpasiec ból w naturze.

Drgawki są zwykle spowodowane przez zmiany w pozycji ciała, weź głęboki oddech, Turning Torso, kaszel, ale może pojawić się spontanicznie.

Neuralgia nerwu skórnego zewnętrzna kości udowej znamienny strzelając ból w zewnętrzną część uda. Ból towarzyszy parestezje (drętwienie, mrowienie, mrowienie) na zewnętrznej powierzchni jednego lub obu stawów biodrowych. Ukłucia stopniowo stają się trwałe. Ból jest gorszy w pozycji pionowej (szczególnie w nocy) i chodzenia.

Ponadto, na zewnętrznej powierzchni uda określono nadwrażliwość (nadwrażliwości) lub niedoczulica (zmniejszenie czułości).

Diagnostyka

Diagnostyka jest oparta na obecność specyficznych dolegliwości, badania neurologicznego. W niektórych przypadkach (w celu wykluczenia innych patologii) stosowane Electroneurogram, tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MRI) z radiologiczne kręgosłupa kręgosłupa i klatki piersiowej narządów, elektrokardiografii (EKG) i ultrasonografia (US), ogólne badania krwi, wyniki badań laboratoryjnych na obecność przeciwciał wirusa Herpes simplex.

Rodzaje chorób

Nerwobóle dzieli się na pierwotną (idiopatyczną, niezbędne, typowy) i wtórne (objawowe).

Najczęstsze typy nerwobóle:

• nerwobóle nerwu trójdzielnego;

• nerwobóle przód i potylicznej;

• nerwobóle międzyżebrowe;

• neuralgia nerwu skórnego zewnętrzna kości udowej.

Akcja pacjenta

Jeśli wystąpią objawy nerwobóle, niezbędne jest stosowanie się do neurologa.

Leczenie

Leczenie może być zachowawcze lub chirurgiczne. Podstawowe formy neuralgii najczęściej poddawane terapii lekowej: nie-narkotyczne leki przeciwbólowe (analgin, ibuprofen, ketoprofen, antypiryną), witaminy (witaminy B). Zastosuj blokadę Novocaine odpowiedni oddział (rozwiązanie Chlorpromazyna + rozwiązanie Novocaine), karbamazepinę.

Spędzają reorganizacji usta i nos (leczenie przewlekłego zapalenia migdałków, próchnicę, zapalenie zatok, itp).

Z nieskuteczności leczenia zachowawczego do metod chirurgicznych ośrodku (nevroekzerez, neuroliza, neurotomy, tractotomy, nevrektomii). Jeśli to konieczne, niezwłocznie usunąć kompresji nerwów, kości rozszerza zwężone kanały.

W średnim nerwobóle traktowane choroby podstawowej.

Pokazuje fizjoterapii: jonoforezy, diadynamik, ultradźwięki, terapia refleksologii

Komplikacje

Długotrwałe ból prowadzi do niedożywienia, ograniczenie ruchu, zespół przewlekłego bólu.

Profilaktyka

Środki zapobiegawcze są do zapewnienia pełnej spożycie niezbędnych minerałów, aktywności fizycznej, terminowego leczenia chorób zakaźnych.

Share →