Niebezpieczeństwo przetrwały otwór owalny u noworodków?

Niebezpieczeństwo przetrwały otwór owalny u noworodków?

Po urodzeniu dziecka i jego pierwszego oddechu następuje wygładzenie płuc i uruchomienie krążeniu płucnym. W tym przypadku, przetrwały otwór owalny noworodków doprowadziły do ​​zaburzenia normalnej cyrkulacji przez płuca.

Dlatego, owalne okno pokryte specjalną u noworodków krotnie, stopniowo rośnie i obejmuje owalne okno szczelnie. Gdy okno jest zamknięte leaky może być wykryta przez hałasem, słuchać serca i ultradźwięków. Za pomocą tych badań, lekarz stwierdzi, otwarte okno.

Anomalia ta jest postrzegana jako małe nieprawidłowości rozwoju serca. Wynika to z zamknięciem okienka owalnego i zniknięcie hałasu po 3 miesiącach w pełnym zdrowych niemowląt. W niektórych przypadkach, znamienny tym dłuższy otwór okienka owalnego. Jest tam również zawory wielkości niedopasowania wielkości owalne okno.

Wynik jest zawór zamykający luźne. Sytuacja ta jest typowa dla niedojrzałych wcześniaków i dzieci z nieprawidłową wewnątrzmacicznego okres rozwoju.

Jeżeli otwarte okno owalne żadnych objawów niewydolności serca, nie ma powodu do niepokoju. W tym przypadku dopuszczalne okresowego monitorowania niemowlęcia i regularne badanie ultrasonograficzne serca, której krotność jest określana przez specjalistę. W przypadku duszności, częste kołatanie serca podczas karmienia, nagła bladość lub niebieskawe zabarwienie skóry, brak apetytu, słabe przybieranie na wadze musi koniecznie odwiedzić kardiologa pediatrycznej.

Takie sytuacje postrzegane wyjaśnienie diagnozy i wykluczenia z wrodzoną wadą serca.

Przetrwały otwór owalny u niemowląt, w przypadku braku innych objawów choroby serca nie jest. Warunek ten jest anomalią rozwoju. Jednak w długim owalnym okna odblokowany zapisanych bocznika od lewej do prawej, to jest uważana za anomalię ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. Poważne powikłanie, które może wynikać z rozszczepem otwór owalny serca jest uważana za paradoksalne zator.

W tej chorobie, zator pochodzące z układu żylnego lub występują w prawym przedsionku, może dostać się do lewej komory serca i krążenia. Hit zatoru w naczyniach krwionośnych, które odżywiają mózg, może być powikłany wystąpieniem udaru mózgu lub powikłań bakteryjnych. Dlatego też inna sytuacja w otwór owalny owalny wymagają terminowego dokładną analizę

Share →