Niedobór jodu

Niedobór jodu

Jod jest niezbędnym elementem, że ciało musi otrzymać wymaganą ilość. Jod jest niezbędna dla czynności tarczycy prawidłowo. Jest to ciało jest najważniejsza, a jego funkcje zależą od wielu procesów zachodzących w organizmie.

Często Niedobór jodu Przepływy prywatnych i wizualnie nie zauważyć brak jodu, ale widać w redukcji energii życiowej człowieka i jego psychicznego upadku. Niedobór jodu przygnębiające wpływ na inteligencję.

Odsłonić Niedobór jodu możliwe i w domu. Aby to zrobić prosty test. Musisz tylko jod i różdżkę.

Przed pójściem do łóżka sprawiają, że skóra siatki przedramienia jodu, gdzie zwykle spędzić resztę testów na narkotyki.

Budząc się rano, w wyniku głosowania. Jeśli siatka jest malowany jodu całkowicie zniknął, oznacza to, że masz pilną potrzebę konsultowania endokrynologa. Tutaj można dokonać niezbędnych badań i doradztwa, niż uzupełnić brakujące mikroelementy.

Zazwyczaj taki analiza jest przeprowadzana na mocz. Aby to zrobić, trzeba będzie zmierzyć ilość produkcji na płynie dzień, tj moczu, a mianowicie moczu porannego przekazać analizy. Lekarz określi ilość moczu i nagrywać dokładności w kierunku wyniku.

Jest to ilość jodu w moczu może być najdokładniejsze analizy i określenia stopnia niedoboru jodu w organizmie.

Że tarczyca funkcjonuje normalnie organizm potrzebuje dziennie spożywać około 150 mikrogramów jodu. Lepiej zrobić to przez spożywanie produktów zawierających jod. Wodorosty bogate w jod i ryby morskie. jadalne wodorosty. ananas guawa, kiwi i inne produkty.

Dzienna dawka jodu zawiera tylko 50 gramów wodorostów. Taka kwota nie jest trudne do jedzenia na jeden dzień, ale będzie znacznie pomóc tarczycy, i to będzie wdzięczny. Dodać do sałatki z owoców morza i być zdrowe!

***

Wszystkie artykuły na stronie w kolejności alfabetycznej można znaleźć  CZY ISTNIEJE.

Spójrz na świat żywności, to ciekawe!

Share →