Niedokrwistość

Niedokrwistość

Co jest anemia: objawy objawy progresji choroby

Niedokrwistość – Stan chorobowy, w mniejszym stężeniu hemoglobiny we krwi i jednoczesne zmniejszenie erytrocytów. Anemia jest również znany jako niedokrwistości. Wspólna rodzaj niedokrwistości z niedoboru żelaza – Niedokrwistość z niedoboru żelaza.

W objawów niedokrwistości najczęściej są: utrata apetytu, bladość skóry, przewlekłe zmęczenie, zmęczenie, splątanie, omdlenia. We wczesnych stadiach objawy niedokrwistości mogą się nie pojawić. W cięższych przypadkach (niedobór żelaza) należy dbać.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza występuje zazwyczaj z powodu utraty krwi, ciężkiej lub niezrównoważonej diety. Około 30-60% dzieci i kobiet cierpi z powodu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Ciężarne kobiety, sportowcy i osoby o ograniczonej zdolności do absorpcji żelaza i niedokrwistość z niedoboru żelaza są często skłonni, a wszystkie one wymagają zwiększonej ilości żelaza.

Etap rozwoju niedokrwistości:

 • stopniowy spadek poziomu hemoglobiny i zmniejszenie żelaza. Ten etap objawów niedokrwistości prawie nie wyraził.
 • Niedokrwistość z niedoboru żelaza: znacznie niższą niż normalna żelaza i hemoglobiny we krwi. Na tym etapie, objawy anemii to zmęczenie i znużenie.
 • poważny etap niedokrwistości z niedoboru żelaza: bardzo niski poziom hemoglobiny prowadzi do głodu tlenowego.

  Gdy takie objawy są duszność niedokrwistości, przewlekłego zmęczenia, bladą skórę.

W rozwoju anemii, ważne jest zidentyfikowanie chorób, gdy istnieje niedobór żelaza, ale nie anemia. Aby pojawienie się objawów niedokrwistości nie są jasno wyrażone, ale nawet z drobnych dolegliwości muszą być zbadane i przekazać niezbędne testy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do istnienia niedokrwistość, objawy, takie jak senność, osłabienie i zmęczenie, można mówić o początku rozwoju niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Klasyfikacja niedokrwistości:

 1. Wskaźnikami kolorystycznych:
  • Niedokrwistość niedobarwliwa (talasemia, niedobór żelaza niedokrwistość)
  • niedokrwistość normochromic (hemolityczna, aplastyczna, niedokrwistość krwotoczna)
  • niedokrwistość hyperchromic (vitamindefitsitnaya, niedokrwistość leku)
  • Etiologia:
   • niedokrwistość megaloblastyczna
   • anemia przewlekłego zapalenia (anemia zakażeń w kollagenozah)

   Należy mieć na uwadze, w diagnostyce niedokrwistości. Wymienione objawy mogą wskazywać na obecność innych chorób. Nie jest konieczne, aby samoleczenia.

   Jeśli ustawisz niedokrwistość, objawy mogą być złagodzone suplementy żelaza, właściwego odżywiania i innych procedur medycznych – w zależności od rodzaju niedokrwistości.

   Share →