Nietrzymanie moczu u kobiet - objawy, leczenie, leki

Nietrzymanie moczu u kobiet — objawy, leczenie, leki

Podsumowanie artykułu:

Nietrzymanie moczu u kobiet – patologiczny stan, w którym pacjent nie może kontrolować proces, który powoduje pęcherza moczowego do samodzielnego wyboru. Ponadto, może być nietrzymania moczu u kobiet starszych oraz u pacjentów młodszych.

Oczywiście, problem ten nie zagraża życiu pacjenta, ale tłumi morale kobiet i znacznie obniża jakość życia. Kobiety z problemem nietrzymania moczu często drażliwy i depresji. Wielu pacjentów nie traktują tej patologii do lekarza, ponieważ uważają ich problem delikatna i po prostu nieśmiały, to jest ich głównym błędem, ponieważ leczenie nietrzymania moczu u kobiet może powrócić do swojego normalnego trybu życia.

Rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu dzieli się na różne typy

Nietrzymanie moczu dzieli się na następujące grupy:

 • Nietrzymanie moczu;
 • Wysiłkowego nietrzymania moczu;
 • Mieszane nietrzymanie moczu;
 • Moczenie – oddawanie moczu w nocy;
 • Stałe nietrzymania moczu;
 • Inne rodzaje nietrzymania moczu, na przykład podczas stosunku płciowego.

Najczęstszymi 3 typy tej choroby; stres, chęć i mieszane nietrzymanie moczu.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest spowodowane wysokiego ciśnienia pęcherza moczowego. Ten typ nietrzymania moczu występuje, gdy śmiech, kichanie, kaszel, bieganie, podnoszenie ciężarów, i tak dalej. Jest to najczęstszy rodzaj nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu – imperatyw niekontrolowany wyciek moczu podczas silnego parcia na mocz. W tej formie, niektóre kobiety nie mogąc utrzymać moczu, ale muszą pilnie szukać WC.

Mieszane nietrzymanie charakteryzuje mimowolny wyciek moczu z silnym parcia na mocz.

Przyczyny nietrzymania moczu

Przyczyny nietrzymania moczu u kobiet mogą być różne, ale większość patologii u kobiet, które urodziły

Przyczyny nietrzymania moczu u kobiet mogą być różne, ale większość patologii kobiet obserwuje się w pierwiastek, zwłaszcza w fazie szybkiego i długotrwałego pracy, poważne obrażenia płodu i złamań miednicy, a także rodzi się kilka razy.

Ponadto znajdują się następujące poród przyczyny nietrzymania moczu u kobiet:

 • Menopauza prowadzi do braku równowagi hormonów, więc w tym okresie mogą pojawić się nietrzymanie moczu;
 • Osoby w podeszłym wieku.

  Age moczu związany z utratą napięcia mięśni pęcherza urządzenia blokującego. Stan ten występuje przeciwko związane z wiekiem zmiany w poziomach hormonalnych;

 • Choroby ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego;
 • Uraz krocza, które prowadzą do uszkodzenia pni nerwowych są odpowiedzialne za proces oddawania moczu;
 • Ciężka praca fizyczna i ciężki sport;
 • Otyłość

Również moczu może powodować różne choroby, takie jak cukrzyca, przewlekły kaszel, udaru, raka pęcherza moczowego, uszkodzenia rdzenia kręgowego, i tak dalej. Leki i niektóre pokarmy mogą poprawić manifestacji tej choroby, takie jak diuretyki, leki przeciwdepresyjne, napojów zawierających kofeinę i alkohol.

Leczenie nietrzymania moczu

W większości przypadków, w leczeniu nietrzymania moczu lub podatna na całkowite wyleczenie chorego nie ją kontrolować

W większości przypadków, w leczeniu nietrzymania moczu lub podatna na całkowite wyleczenie chorego nie kontrolować. Nietrzymanie moczu u młodych kobiet i starszych pacjentów leczonych różnych podejść do terapii.

Specjalne ćwiczenia i zmiany stylu życia

Specjalne moczu ćwiczenia, ćwiczenia Kegla zwane, pomaga wzmocnić mięśnie dna miednicy. Takie ćwiczenia są skuteczne w leczeniu wszystkich rodzajów nietrzymania moczu. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu gimnastyka moczu powinny być wykonane prawidłowo i regularnie.

Również prowadzenie właściwego stylu życia jest bardzo przydatne w kontaktach z nietrzymaniem moczu. Pacjent powinien określić rodzaje żywności, które podrażniają pęcherz. To jedzenie powinno być całkowicie wyłączone z diety. Podrażniać produktów, takich jak ocet, pomidory, owoce cytrusowe, czekolada, przyprawy, kofeiny, alkoholu, produktów mlecznych.

Pozbycie się nadwagi również pomaga pozbyć się nietrzymanie moczu.

Metody terapii behawioralnej

Leczenia nietrzymania moczu u kobiet jest prawdopodobnie osiągnąć przez trening pęcherza stymulują wydalanie moczu i opróżniania pęcherza z harmonogramem.

Trening pęcherza pomaga w czasie w celu zwiększenia czasu pomiędzy impulsami i kontroli oddawania moczu.

Opróżniania pęcherza rozkład puste przestrzenie stanowi pewien czas, nawet jeśli nie ma chęć.

Stymulować oddawanie moczu na podstawie obowiązkowego moczu. Technika ta jest konieczna u pacjentów, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie i służyć siebie.

Lek

Jeśli ćwiczeń i terapii behawioralnej nie pomagają leczyć nietrzymanie moczu, leki, które są przypisane do kursu, aby poprawić tę sytuację.

 • Antycholinergiczne tabletki nietrzymanie moczu promować rozluźnienie pęcherza moczowego i zwiększenie jego objętości. Leki te są zwykle przepisywany nietrzymania parcia;
 • Leki przeciwdepresyjne przepisywane nietrzymania moczu oraz nietrzymania ciśnienia. Tabletki te moczu może być stosowany w połączeniu z leki antycholinergiczne.

Urządzenia medyczne

Większość zabiegów tego problemu, specjalna jednostka – pesarium, który jest wkładany do pochwy, szyjki macicy, który jest tworzony w wyniku dodatkowego ciśnienia. Urządzenie takie może być stosowane nie jest stała, ale przy wykonywaniu operacji aktywnych, na przykład, podczas bieganie.

Leczenie chirurgiczne

Jeśli urządzenia i leki moczu u kobiet nie pomaga, istnieje zapotrzebowanie na leczenie chirurgiczne. Istnieje kilka rodzajów interwencji chirurgicznej, które pomogą rozwiązać ten problem. Wszelkie moczu Operacja ta ma na celu przywrócenie prawidłowego położenia układu moczowego. Operacja moczu prowadzi do tego, że wyciek moczu kaszlu, śmiech, kichanie występuje znacznie rzadziej.

Jak zapobiec rozwojowi nietrzymania moczu?

Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby jest konieczne, aby utrzymać zdrową wagę, zdrowe odżywianie, aktywny tryb życia

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby jest koniecznością:

 • Utrzymać zdrową masę ciała;
 • Trenuj mięśnie dna miednicy ćwiczenia Kegla za pomocą;
 • Pozbyć się złego nawyku palenia, ponieważ palenie powoduje kaszel, który usprawnia proces nietrzymania moczu;
 • Ustaw harmonogram oddawania moczu około 1 co 2-4 godziny;
 • Nie pije zbyt dużo lub mało płynu w nadmiar wilgoci zwiększa potrzebę opróżnienia pęcherza, i brak płynu może spowodować odwodnienie;
 • Unikać zaparcia;
 • Powstrzymywania się od alkoholu.

Utrzymanie zdrowego stylu życia pomoże zmniejszyć ryzyko nie tylko w leczeniu nietrzymania moczu, ale także innych poważnych chorób.

Share →