Nietypowe objawy ataku serca

Nietypowe objawy ataku serca

Klasyczny objawem zawału serca jest intensywny ból w klatce piersiowej, który trwa dłużej niż 15 minut i nie przechodzi po zażyciu nitrogliceryny. Jednakże, istnieją inne objawy, które mogą być potrzebne podejrzanej mięśnia sercowego.

1. nudności i ból brzucha

Jeśli nudności osoba i ból brzucha, pierwszą rzeczą, on myśli o problemach z przewodu pokarmowego. Trudno się kłócić, a jednak, nie powinniśmy zapominać, że objawy te występują w zawale mięśnia sercowego, szczególnie u osób w wieku powyżej 60 lat. Ta forma mięśnia sercowego jest znany jako brzucha.

2. Ból ucha, żuchwy, szyi lub ramionach

Jak wspomniano powyżej, do mięśnia sercowego charakteryzującym się bólem w klatce piersiowej, jednak w niektórych przypadkach ból pojawia się na szczęki, uszu, szyi lub ramieniu. Czasami ból odchodzi, a następnie rozpoczyna się ponownie, że myli nie tylko pacjentów, ale także lekarzy.

3. Zmęczenie

Kolejnym niezwykłym objawem zawału serca – jest ciężka zmęczenie utrzymuje się przez kilka dni. Niektóre kobiety odczuwają poważne zmęczenie przez kilka tygodni lub miesięcy przed zawałem serca.

4. Duszność i zawroty głowy

Jeden z objawów mięśnia sercowego może wzrastać duszność, które przypominający atak astmy – tzw asthmatic form ataku serca.

Istnieje także forma udar mózgu, w którym nie ma zawroty głowy i zaburzenia świadomości.

5. Bezsenność i niepokój

U niektórych osób, na kilka tygodni lub miesięcy przed zawałem serca pojawia się niezrozumiały niepokój lub trudności z zasypianiem. Jednakże, jeśli pacjent cierpi na bezsenność przez dłuższy czas, to nie pozwalają na zidentyfikowanie objawów choroby.

6. «Na miejscu»

Ludzi w obecności demencji starczej lub choroby współistniejące zawału serca może być podobny do wielu innych chorób. Jednak krewni osób mówi, że kilka dni przed atakiem lub na początku choroby pacjent nie czuł się swobodnie.

7 . Objawy grypopodobne

Jeśli człowiek ma ból głowy i osłabienie, on myśli, że jest chory na grypę. Jednakże, w niektórych przypadkach, te objawy mogą wskazywać na zawał mięśnia sercowego.

Share →