Nieżytowe zapalenie żołądka - Powoduje diagnostyka i leczenie

Nieżytowe zapalenie żołądka Przyczyny Diagnostyka i leczenie

Miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu chorób żołądkowo-jelitowych, ale nadal pozostaje najczęstszą dolegliwością żołądka – zapalenie błony śluzowej żołądka. Zapalenie żołądka może być ostry lub przewlekły, jest rozwijany w różnych powodów i ma wiele twarzy – zanikowe, autoimmunologicznych, ropnie, zapalenie, alergiczne. Jednakże najczęściej diagnozowanym nieżytowe zapalenie żołądka, który jest również określany jako odżywkę, prosty lub żywność.

Z zapalenia, red różne żołądka błony śluzowej żołądka, ale w procesie patologicznym uczestniczą tylko jej warstwy powierzchniowe. W postaci zasady, po usunięciu czynnika drażniących żołądek nadal pracuje normalnie.

Przyczyny

Formularz nieżytowe zapalenia żołądka zazwyczaj rozwija się w wyniku ciągłego jedzenia, zaczyna do żołądka niestrawne lub niskiej jakości żywności, regularne spożywanie napojów alkoholowych, długotrwałego stosowania leków, zmian na błonach śluzowych trujących, toksycznych i chemicznych substancji. Inną częstą przyczyną choroby – silny stres psycho-emocjonalne. Jest ważne i predyspozycje genetyczne do tego typu zapalenia błony śluzowej żołądka.

Objawy

Pomimo faktu, że postać zapalenia błony śluzowej żołądka niebieskiego języka dotyka tylko górne warstwy błony śluzowej żołądka, objawy są ostre i brutalne charakter. Atak może rozpocząć się tylko 03:00 po czynnika narażenia irytujące. W ustach, nieprzyjemny kwaśny smak, język jest pokryty szaro rozkwicie zaczyna ślinienie występuje odbijanie i ból w lewym podżebrza, która rośnie z każdą godziną. Dość szybko wywołał odruch wymiotny, a regurgitate treści żołądkowej może wykryć żółci, śluzu, strawionego pokarmu. Gdy choroba zatrucia towarzyszą dreszcze, gorączka, niskie ciśnienie krwi, ból głowy, i kompletna utrata siły.

Objawy zapalenia żołądka postaci niebieskiego języka pojawiają się zwykle w ciągu 2 – 3 dni, więc im szybciej rozpocznie się leczenie, tym lepiej.

Diagnostyka

Rozpoznanie tego rodzaju zapalenia żołądka zazwyczaj nie powoduje żadnych trudności. Kwalifikacje lekarz może stwierdzić obecność choroby z objawami charakterystycznymi oraz określenie jego przyczyn w badaniu chorego. Pacjent powinien powiedzieć dokładnie to, co zwykł jeść, nie miał emocjonalne zamieszanie przed atakiem. Po pierwszej pomocy może przyczynić się do wyjaśnienia endoskopii diagnozy. Zwykle charakteryzuje niebieskiego języka obrzęk i pogrubienie błony śluzowej żołądka, zawartość w niej duże ilości śluzu.

Że choroba nie ma przewlekły przebieg, to koniecznie musi być traktowany.

Leczenie

Pierwszym krokiem do Bańki formularz nieżytów żołądka pacjenta zrobić z płukania żołądka. W tym celu, cieczy alkalicznych, biodra rosół, słaba herbata, niegazowanej wody mineralnej. Dodatkowo jelita przemyto 2% roztworem wodorowęglanu sodu (sody kaustycznej) za pomocą lewatywy.

Pigułki nudności wyeliminować przeciwwymiotne (np Reglan). Jeżeli jednak nie jest wymioty uniknąć odwodnienia, dożylne roztwory soli (terapia rehydratacji). Bóle brzucha pomóc złagodzić adsorbenty (węgiel aktywny, Maalox. Smecta), przeciwskurczowe (no-spa, papawerynę.

Baralgetas), jak i preparaty, które zawierają ekstrakt belladonny (Bellalgin lub Bellastezin). Jeśli przyczyną nieżytu żołądka zaczął zakażenia bakteryjnego, a następnie przepisać antybiotyk – penicylinę, tetracykliny, fluorochinolony i inne środki przeciwbakteryjne.

Oczywiście, leczenie postaci żołądka niebieskiego języka przewiduje dietach nominacji. W ostrej fazie choroby (1 – 2 dni) lepiej jest zrezygnować z posiłku. Następnie zaleca się używać naczyń, które wyłączają podrażnienie błony śluzowej żołądka: płatki, o niskiej zawartości tłuszczu zupy puree, ziemniaki, souffle kurczaka.

Pierwszy z nich, znane produkty powinny być wprowadzane do diety stopniowo i powoli.

Tak więc, nieżytowe zapalenie żołądka – nie niegroźne zaburzenia żołądkowe, ale poważna choroba, która nie może być ignorowane. Uważaj na siebie!

Share →