Nitów - jak się pozbyć?

Nitów – jak się pozbyć?

Wszy – rząd małych wyspecjalizowanych jaj lęgowych bezwzględnym pasożyty wszy (gnidy oddział). Siedlisko wszy – ludzki włos.

Nitów – wszy jaja kształcie łzy spłaszczone, pokryta powłoką ochronną, do 1 mm w długości. Gnidy są zamocowane w podstawie włosów za pomocą kleju, produkty wszy. Gnidy są zaokrąglone podłużny jaj białego lub żółtawego koloru. Dojrzewania nitów w zakresie od 5 do 16 dni w zależności od temperatury. W niekorzystnych warunkach podczas dojrzewania nitów może trwać do 6 tygodni.

Poza wszy i gnidy hosta może żyć przez 1-2 dni w temperaturze 35 ° C. W niskiej temperaturze (20 ° C) okres wzrosła do 7 dni. Optymalna temperatura dla dojrzewania nitów – 26 – 28 S.

Cykl życia kobiet wynosi 34 wszy – 38 dni. W tym czasie, jeden osobnik jest w stanie opóźnić do 200 nitów. Na dzień 15 kobiet w cyklu życia wszy jest już w stanie odłożyć gnidy.

Wszy żywią się krwi i limfy przyjmującego przebijając skórę i wstrzyknięcie śliny do rany. Ślinianek wszy silnie rozwinięte. Wszy, że ślina, uzyskiwanie na skórę i do rany, powodując swędzenie w charakterystycznej woni.

Wszy są prowadzone przez zmysł węchu.

Wszy i gnidy są czynniki będące przyczyną takich chorób jak wszawicy. Zawszenie – enthomosis (choroby spowodowane przez owady), znamienny przez zmiany skóry głowy w typowym silne swędzenie w miejscach gryzące wszy. Wszawica jest diagnozowana poprzez wzrokowe badanie pacjenta z użyciem lampy Wooda (żywe nitów w przeciwieństwie do nierentownych jednostek daje perłowy białe światło).

Co do zasady, inne badania laboratoryjne z niepowikłanym wszy nie trzeba.

Objawy wszy i gnid

Mówiąc o objawy wszy i gnid, mają objawy chorób wywołanych przez pasożyty – wszy.

Charakterystyczny objaw wszy i gnid jest silne swędzenie skóry głowy. W przebiegu choroby na skórze głowy produkowane zadrapania, rany, strupy, promowanie przystąpienia wtórnego zakażenia. W rzadkich przypadkach, u pacjentów zakażonych wszy i gnid obserwowano obrzęk szyjnych, BTE, węzłów chłonnych szyi.

W złożonych i zaawansowanych przypadkach gnid nieracjonalnych i wszy są obserwowane u pacjentów obfitego sero-ropne absolutorium z nieprzyjemnym zapachem i promować tworzenie splotów.

Typowe objawy wszy oraz gnid obejmują:

  • Drażliwość, psychologiczny dyskomfort;
  • Silne swędzenie w dotkniętych gnid strefy;
  • Bites wszy;
  • Lekki obrzęk i owrzodzenia, skóra obierania w doczesnej, BTE, potylicznej głowy;
  • Małe szaroniebieskie plamy na skórze głowy;
  • Obecność nitów (białe specyfikacje na korzenie włosów z lupą lub podobne);
  • Wszy.

Typowo, wszy i gnid prawie natychmiast po zainfekowaniu. Z powodu uszkodzeń nitów i wszy u ludzi, zaburzenia snu, uwagi, jest zaburzenie spowodowane świąd.

Przyczyny wszy i gnid

Główną przyczyną wszy i gnid osoba ma natychmiastowe przejście wszy ryb na głowie w kontakcie z już zakażone wszy i gnid człowieka. Istnieje błędne przekonanie, że pojawienie się gnid i wszy promuje niezgodność z zasadami higieny osobistej. Faktycznie, skóra głowy netto pozbawione sebum, która tworzy barierę dla wszy kęsem a tym samym zapobiega jej odżywianie jest najbardziej korzystne środowisko dla gnidy i wszy.

Uważa się, że ludzie, którzy są ciągle w stresie, są bardziej podatne na wszy.

Nitów: zagrożeń dla zdrowia człowieka

Wszy, gnidy i jak, nie niebezpieczne dla ludzi. Zazwyczaj wykryty we wczesnym stadium wszawicy (wszy, gdy ludność, jak również z tytułu odroczonego małe gnidy) dobrze reagują na leczenie. Pozbądź się pasożytów i gnid może być dla jednej lub dwóch zastosowań specjalnych preparatów, które są sprzedawane w aptekach.

Jednak, wszy są nosicielami chorób takich jak tyfus i obracając – ostrych chorób zakaźnych przenoszonych przez zakażone osoby zdrowej pacjenta przez wszy.

Bardziej niebezpieczne są gnidy. Zamknąć w kapsule ochronnej gęstej, nitów może przetrwać podczas przetwarzania specjalnych preparatów, nieuchronnie doprowadzi do nawrotu zakażenia.

Jak pozbyć się gnid: narzędzia i metody

Wnioski lub wszy gnidy – złożony proces, który wymaga całościowego podejścia. W skomplikowanych przypadkach klinicznych obejmujących zmiany skórne, pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się gnid. Ze względu na jego powłoki ochronnej może nitów przeżyć podczas różnych obróbek. które prowadzą do rozwoju nowej populacji wszy.

Lekarz zaleci nie tylko pozbyć się wszy, ale również na podstawie klinicznych przepisać leczenia objawowego, aby złagodzić stan pacjenta.

W przeciwieństwie do wszy, które są bardziej wrażliwe na działanie leków i umierają po leczeniu, nitów musi być wybrany ręcznie, co jest zalecane, aby użyć grubej grzebień metalowy (plastikowe bardziej wrażliwe zęby i mniej skuteczne w czesanie gnid).

Istnieją tradycyjne i ludowe środki, aby pozbyć się gnid. Głównym problemem w procesie wycofania nitów jest klej, z którym jaja są przypisane do korzeni włosów. Ta lepka substancja nie rozpuszcza się za pomocą standardowych środków przeciw wszy, gnidy pozostanie tak mocno przyklejony do włosów, nawet po zakończeniu leczenia.

Aby rozpuścić klej zalecany słaby roztwór octu lub soku ze świeżych żurawin, które muszą zamoczyć korzenie włosów, a następnie wybierz gnidy ręcznie.

Środki nitów: zastosowanie w leczeniu i profilaktyce chorób

Obecnie dostępne w aptekach duża różnorodność pomocą nitów bez recepty. Wybór środków owadobójczych, należy zwrócić uwagę na zakres działania. Niektóre fundusze są podane tylko dla wszy, bez wpływu na gnidy. Wydajność gnid nie zależą od postaci o przedłużonym działaniu. Konsumenci widoczne aerozole, szampony, maści, roztwory.

Wybór korzyści w zależności od zastosowania.

Głównym środkiem gnid oparte są preparaty perimetrina, fenotryna, malation (syntetyczne insektycydy) i piretryny (naturalne insektycydy pochodzenia roślinnego).

Należy pamiętać, że środki z gnid są bardzo toksyczne, więc muszą być stosowane, wyraźnie po instrukcje. W celu uniknięcia środków z nitów powinny być używane przez wszystkich członków rodziny, aby zapobiec ponownemu zarażeniu przez wszy.

Rozwiązanie dla gnid nie powinny być częściej niż podano w instrukcji, aby uniknąć zatrucia używane. Przetwarzania podlegają również artykuły gospodarstwa domowego (pościel, ręczniki, grzebienie, odzieży, itp).

Na wyjście skuteczne gnidy i wszy konieczne przerabiają środki 7 dni. co jest związane z cyklem życia gatunków pasożytów.

Share →