Nowotwory pęcherza

Nowotwory pęcherza

Jak częste nowotwory pęcherza, i dlaczego się pojawia?

I łagodne i złośliwe nowotwory pęcherza 4 procent wszystkich nowotworów w ogóle. Pytanie o przyczyny nowotworów pęcherza moczowego jest jeszcze jasne, całkowicie. Wiadomo, że nowotwory pęcherza często występuje u osób zatrudnionych w produkcji barwników aniliny. Jednak u większości pacjentów z chorobą skontaktowania substancje powstałe w cyklu produkcyjnym barwników aniliny, nie są oznaczone.

Choroby przyczynia się również do palenia, nadużycia fenacetynę i leczenie cyklofosfamidem.

Wiadomym jest, że osoby chore na raka pęcherza moczowego w moczu, zawiera znacznie więcej endogennych czynników rakotwórczych — kancerogeny produkowany w organizmie człowieka. Te produkty rozkładu są czynnikami rakotwórczymi pewne aminokwasy. Istnieje związek pomiędzy chorobą pasożytniczą — schistosomatoza i raka. Choroba występuje najczęściej w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

W większości przypadków nowotworów pęcherza występuje u mężczyzn.

Jakie są guzy pęcherza moczowego?

Nowotwory związane są z najbardziej powierzchownej warstwie ścianki — z nabłonka, a także guzów powstałych z innych tkanek, w szczególności łącznej fibromiksomy (mięśniaków macicy, naczyniaki, et al.). Guzy dzieli się na łagodne i złośliwe. Były to gruczolaka, nowotworów śluzówki macicy, guz chromochłonny. Tradycyjnie, grupa ta obejmuje brodawczaka. Niedawne często zachowują się tak jak pierwszych etapów nowotworu.

Odnosi się do złośliwego raka nowotworów i mięsaka. Najczęściej raka z nabłonka przejściowego.

Wykryta raka pęcherza?

Najczęstszym objawem guzów pęcherza moczowego jest odprowadzanie krwi w moczu (krwiomocz). Zazwyczaj nie ma krwi bez wyraźnego powodu, na tle normalnego stanu zdrowia. Krwiomocz może trwać kilka godzin, a następnie może przełamać się, a następnie ponownie występuje. Czasami ilość utraconej krwi nie jest wielki, i krwiomocz zależy wyłącznie od analizy klinicznej moczu.

Niestety, wygląd krwi w moczu może już być oznaką zaawansowanych nowotworów.

Kiełkuje w ścianie pęcherza moczowego, rak jest pogwałceniem tego ciała, objawia wygląd ból podczas oddawania moczu lub na stałe. Pogarsza ból w celu oddawania moczu. W zaawansowanej stałej bólu nowotworowego, bolesne, jest podana w kroczu, w intymnych, odbytu, mężczyzna — do moszny.

Rozpad zakażenia towarzyszące nowotworom, co powoduje zjawisko zapalenie pęcherza.

Guz może zamykać wejście moczowodów w pęcherzu. W rezultacie, nie jest naruszeniem odpływu moczu, poszerzonego moczowodu, miski nerek. Może rozwijać odmiedniczkowe zapalenie nerek, a przy dłuższym czasie trwania — wodonercze i czynność nerek off.

Rak pęcherza moczowego rozprzestrzenia się przez chłonnych i naczyń krwionośnych w innych narządów, powodując ich pokonać.

Diagnostyka

Głównym sposobem diagnozowania raka pęcherza moczowego, w tym rak jest cystoscopy — badanie endoskopowe. Przez cewkę moczową dodaje cienką metalową rurkę, przez którą kontroli pęcherza. Przeprowadzono również badania osadu moczu, który może wykryć komórki nowotworowe. Badanie nowotworu przed operacją prowadzi się stosując specjalne cystoskop.

Badanie trwa kawałek tkanki.

Duży luz w diagnostyce badań rentgenowskich. Środki kontrastowe są podawane dożylnie, po czym obrazy pęcherza moczowego, w którym przeprowadza się guz można ustalić. Środki kontrastowe może być podawany przez cewkę moczową i.

Leczenie

Podstawowym sposobem leczenia guzów pęcherza moczowego, w tym raka jest operacja. Jako dodatkowe metody stosować chemioterapię, radioterapię. Małe guzy łagodne usunięte za pomocą technik endoskopowych. Przy niemożności takiej operacji usuwania jest wykonywana przez nacięcie w obszarze nadłonowego.

Usuwanie częściowo lub całkowicie przeprowadzone w leczeniu raka pęcherza. Po zakończeniu usuwania pęcherzyka, moczowody przyszyta do przedniej ściany jamy brzusznej. Z specjalne torby dołączony do miejsca wyjściowego moczowodów, kabel idzie.

Radioterapia i chemioterapia może poprawić wyniki leczenia chirurgicznego, a zaawansowane nowotwory, czasami pozwalają ustabilizować.

Przypominamy, że żaden artykuł lub strona nie będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy. Trzeba skonsultować się z lekarzem!

Share →