Objawy owulacji

Objawy owulacji

Do najbardziej znaczących i wspólne wystąpiły objawy owulacji

Objawy owulacji Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które planują ciążę przez dość długi czas, ale próby, które do tej pory nie udało. W rzeczywistości, jest to najbardziej płodne dni jest w 100% można określić jedynie za pomocą ultradźwięków. Ale badania w tym przypadku, nawet w klinikach komunalnych nie będzie wolna, tak wiele kobiet zadowolić mniej wiarygodny, ale coraz bardziej dla nich zrozumiałych budżetu i dostępne metody.

Rozważmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Pomiar temperatury podstawowej

Jest to najbardziej znany, popularny i niedrogi sposób na zdiagnozowanie owulacji w domu. Elektroniczne lub konwencjonalne termometr + odpowiedzialne podejście i trzeba wszystko potoczy. Jedyną wadą – pełne informacje trzeba będzie zmierzyć tę samą temperaturę w całym cyklu, a nawet pożądane, ponieważ nie będzie Objawy owulacji. jeśli będzie, oczywiście.

Tak więc, pod koniec miesiączki zacząć codziennie rano do pomiaru temperatury w odbycie i nie zapomnij, aby wprowadzić dane w malowane lub drukowane harmonogramu. W pierwszej połowie cyklu temperatura będzie się wahać około 37 stopni w górę. W środku cyklu może być skok do około 0,4 (minimum) stopni.

To jest Objawy owulacji można go wyrazić jako czas w podwyższonej temperaturze. Jeśli jednak nie zaobserwowano wzrostu i harmonogram przechodzi gładko, jest prawdopodobne, ponieważ cykl owulacji.

Na czytanie termometr może wpłynąć żadnego „drobiazg” jak palenie w łóżku przed pomiaru temperatury, picia alkoholu, stosunek seksualny na kilka godzin przed pomiarem odbywa się łatwo i zimno, nie wspominając o różnych utajonego zakażenia. Ponadto, w czasie owulacji temperatura wzrasta, należy pamiętać, i że około jeden dzień przed jej zeznań na termometrze będzie nieco mniejsza niż na odwrót, a następnie udać się do wzrostu. Wynika to hormon wzrostu progesteronu, która wpływa do części mózgu, która reguluje temperaturę.

Jednakże, w niektórych przypadkach, nie mogą owulacji zmiany takie. Niekiedy jest to spowodowane brakiem progesteronu nie może służyć niezawodnego znak zagrożonego aborcji na początku ciąży.

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na fakt, że ostatnie badania pokazują, że podstawowa temperatura ciała pokazać prawdziwy obraz nie więcej niż 40 procent przypadków. Jest wiele do rozważenia. Jednakże, w połączeniu z innymi metodami oznaczania Objawy owulacji. Ta metoda jest jedną z niezbędne.

„Testowanie”

Nie, ciąża, i. owulacja! Teraz możesz kupić w aptece osobny pasek testowy lub zestaw kilku przypadków testowych. Polecamy go kupić zestaw, jak Test potrwa kilka.

Na drodze badania te są takie same, jak w którym określenie ciąży. Tak więc, nie jest uciążliwe finansowo. Na które reagują te testy i pokazać, jak Objawy owulacji. Ich działanie opiera się na wykrywaniu hormonu luteinizującego, który rozpoczyna się aktywnie wytwarzają kilka godzin przed zwolnieniem dojrzałego jaja z pęcherzyka. Pokazujemy także dwa paski. Nieścisłości i są niezwykle rzadkie.

Aby nie przegapić ten moment, zaleca się prób dni płodne prodelyvat 2 razy dziennie, z zachowaniem wszystkich zasad.

Objawy subiektywne

Podczas owulacji, kobiety mogą doświadczyć ostrych lub odwrotnie dręczące bóle, które zlokalizowane są w jednym miejscu – w okolicy jajnika, gdzie pęcherzyków wybuch. Jeśli ból nie ustępuje w ciągu kilku godzin, a są na tyle silne, zawsze należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to oznaczać, że nie dojrzewanie oocytów.

Kolejny znak – plamienia z pochwy. Jest to rzadkie objawem owulacji. Niewielkie plamienie.

Stretch, jasne upławy bez zapachu u zdrowych kobiet – dość powszechne zjawisko. Wiele kobiet nie może zrobić dzień owulacji bez wkładki higieniczne.

Zwiększyć popęd seksualny. Oczywiście, to jest tak pomyślany, że natura coraz częściej rasy. Jednakże ta funkcja, a także inne Objawy owulacji i ciąży (W przyszłości) jest wymawiane we wszystkich kobiet.

U lekarza

Prawdopodobny dzień dojrzałe jaja z jajnika jest szczególnie polecany do monitorowania panie, który nie wyobrazić sobie na więcej niż 12 miesięcy, czyli tych, którzy zdiagnozowano niepłodność. Jeśli konkretnej przyczyny niepłodności nie jest określony, to problemem może być nie częściej owulacji, nie jest rzadkością u kobiet w wieku powyżej 35 lat. Tak więc, choć nic do stracenia.

W celu właściwego zrozumienia sytuacji, wielu ginekologów prosić swoich pacjentów do pomiaru podstawowej temperatury ciała (powyżej, pisaliśmy o tym), a tym samym śledzenie Objawy owulacji. Jeśli wykres jest classical dwufazowy lub występują inne anomalie mogą być przypisane do leków do stymulacji owulacji. A czasem wystarczy wziąć doustne środki antykoncepcyjne.

Jajników kilka miesięcy „odpoczynek”, a następnie zacząć pracować ze zdwojoną siłą.

Dokładniejsze narzędziem diagnostycznym jest badanie ultrasonograficzne. Procedura uzyskania pełnego obrazu należy zrobić na kilka dni w połowie cyklu. Jeśli nie braku jajeczkowania cyklu lekarz zauważyć w jednej wielkości pęcherzyka jajnika kilka razy większej niż w drugim. Z niego później i „urodzony” jaj.

Tuż przed godzina X na formularzach jaj guzka jajorodne. Po pęcherzyki znikają i przestrzeń pozadimatochnom pojawia się mała ilość cieczy z pęknięciem pęcherzyka. Jest oczywiste, Objawy owulacji. którzy doświadczyli lekarz na pewno zauważysz.

Gynecologist rozpatrywania połowie cyklu może ujawnić mały otwór z wewnętrznymi os szyjki macicy, jak również przezroczysty, obfite wydzielinę z pochwy u pacjenta.

Wkrótce zajścia w ciążę, niosąc dziecko bezpieczne i łatwe dostawy!

Share →