Objawy raka trzustki: na początku wyświetlacz (podstawowe)

Objawy raka trzustki: na początku wyświetlacz (podstawowe)

Głównym problemem związanym z rakiem trzustki koniec wykrywania choroby, od pierwszego etapu tej choroby są prawie objawów. Tylko 7% całkowitej liczby pacjentów z rakiem określić na wczesnym etapie, więc onkologów naukowcy skupiają się na technikach dla wczesnego wykrywania objawów raka trzustki. Na przykład, próby tworzenia testów wykrywających badania krwi choroby (test pilota w celu określenia poziomu białka PAM 4) lub analizę śliny pacjenta. (centra raka Studium Gardena, New Jersey, USA i Fox Chase Cancer Center w Filadelfii).

Ale do zakupu lub korzystania z tych metod, w dającej się przewidzieć przyszłości, nie jest możliwe.

Trzustka: siedem zamków

Mimo, że choroba nie może być naprawdę pierwsza absolutnie żadnych objawów sporne «Lub wczesne objawy raka trzustki?» Lekarze coraz częściej dochodzić twierdząco. Ale najpierw rozpoznać te objawy i stany chorobowe, musimy zrozumieć, co trzustki i rola w organizmie. Znajduje się głęboko w jamie brzusznej, ma kształt zarodka (kijanki) i tylko około 10-15 cm. Często jest podzielony «ogon», «ciało» i «głowa», B «ogon» trzustka – komórki produkujące insulinę, więc nowotworowych część awarii występuje w układu hormonalnego (cukrzyca). Są one łatwiejsze do zdiagnozowania, ale takie nowotwory są rzadkością.

Infestation raka jest najbardziej dotkniętym «głowa» trzustki (70% pacjentów), który wytwarza enzymy rozkładającego żywności to objawy, raka trzustki jest trudniejszy do ustalenia.

Poniżej znajduje się lista funkcji opisanych pacjentów z rakiem trzustki i onkologów systematyczne podstawowych i częstotliwości ich występowania.

Objawy (wczesnego ostrzegania) raka trzustki

– Cukrzyca, szczególnie w momencie, nagle jej przejawy. Jeden z czołowych zachodnich Mayo Clinic opublikowane niedawno badania, które wykazały, że 40% chorych na raka trzustki w ciągu 1-2 lat w celu identyfikacji ich złośliwe trzustki zdiagnozowano cukrzycę. Trudność polega na tym, że cukrzyca może być spowodowane przez inne choroby.

Lekarze powinni być najpierw ekranowane trzustki tych, którzy nie mają historię rodzinną cukrzycy i cukrzycy wydaje się pochodzi «Nic» i przyspieszenie.

– Zażółcenie białek oczu i dalszego zażółcenie skóry. Trzustki («głowa») Blokowanie dróg żółciowych, co powoduje żółtaczkę.

– Swędzenie skóry, szczególnie silne na stopach i dłoniach. Jest to mało znana skutkiem ubocznym żółtaczka spowodowana reakcją na bilirubiny skóry – związek chemiczny, który powoduje żółtaczkę.

– Utrata apetytu. W jednym z badań przeprowadzonych we Włoszech, raka trzustki, które podano 6-8 miesięcy przed wykryciem choroby drastycznie zmniejszony apetyt i była tendencja nasycenia po niewielkim posiłku.

– Zaburzenia smaku. Pacjentów wykazały, że mniej więcej w tym samym czasie czuje anoreksją, dla palących (po prostu dym tytoniowy), jak również smak napojów alkoholowych i kawy zaczęła nagle spowodować niechęć nudności.

– Ból brzucha. Wśród pierwszych objawów raka trzustki – pobolewania brzucha, rozciągający się do tyłu. Gdy pochylona ból zniknie.

Ból nie miał ostry skurcz i zysk.

– Zwiększenie wielkości pęcherzyka. Guz może zablokować (nie do końca) i dróg żółciowych «wentylator» pęcherzyka żółciowego. Ta manifestacja raka trzustki może ujawnić lekarza badanie dotykowe podczas badania lekarskiego.

– Krzesło z cząstek strawionego pokarmu (szczególnie tłuszczów). Tumor sposób można zapobiec enzymów trawiennych w jelicie i w wyniku – powodować niezdolność do trawienia żywności. Dlatego krzesło będzie wyglądać luźna, pływające kawałki żywności nieprzetworzonej żołądka, z silnym zapachu.

Lekarze powinni zwrócić uwagę na ten objaw raka trzustki, który jest często ignorowany.

– Odbarwione stolce (z tych samych powodów).

– Żywiczne, ciemne stolce. Ten typ kału powodować krwawienie z górnej części jelita.

– Kolor moczu piwa (ciemny, bogaty kolor).

– Niezrozumiałe nagła utrata wagi. Utrata masy ciała jest często uważane za znak raka rozprzestrzenił się na wątrobie. Ale taki sam efekt można przejście przez żołądek strawionego pokarmu ze względu na brak enzymów trzustkowych.

Co zrobić, jeśli zauważysz objawy raka trzustki w swoim?

Zabezpiecz wszystkie objawy i opisać ich specjalistę tak szczegółowo, jak to możliwe. Jeśli lekarz po zbadaniu, zapewnić odpowiednie objawy, być może trzeba będzie przejść kilka badań potwierdzających, w tym:

  • USG;
  • tomografii komputerowej;
  • endoskopii następnie biopsji;
  • wyniki badań krwi biomarkerów (CA-19-9);
  • inne testy.
Share →