Objawy raka

Objawy raka

Objawy raka są bardzo ważne w określaniu patologii. Wspólne objawy raka obejmują szybką utratą masy ciała, gorączka, osłabienie i zmęczenie, ból i zmiany w jakości skóry. Oczywiście należy pamiętać, że obecność któregokolwiek z tych objawów nie jest w 100% oznacza, że ​​osoba jest chora na raka.

Jednakże, określenie jednej z następujących objawów należy dać impuls do poddany szczegółowej badania lekarskie.

Objawy raka – ostre odchudzanie

Większość ludzi, którzy mają jakąkolwiek onkologii, we wczesnych okresach choroby zaczynają schudnąć drastycznie. Pierwszym objawem choroby nowotworowej mogą służyć jako utrata masy ciała o ponad pięciu kilogramów w krótkim czasie.

Objawem raka – wysoka temperatura ciała i gorączka

Wysoka temperatura ciała może być obserwowany na raka już dość rozpowszechnione. Stan gorączkowe wyprzedza pacjentów nowotworowych podczas leczenia raka, co wskazuje na moc odpornościowy organizmu, zwiększenie podatności na chorobę.

Objawy raka – osłabienie i zmęczenie

Osłabienie i zmęczenie może być uważany za jeden z głównych objawów raka. Zmęczenie może występować we wczesnych stadiach rozwoju nowotworu, kiedy przechodzi chorobę towarzyszy utrata krwi, takich jak rak jelita grubego.

Objawy raka – ból

Zachorowalność może służyć jako wczesny objaw nowotworów złośliwych, takich jak tkanki kostnej.

Objawy raka – zmienić kolor i jakość skóry

Guzy skóry i kilka odmian raka narządów wewnętrznych może spowodować rozwój objawów dermatologicznych nowotworów, na przykład, ciemnienia skóry, żółci, zaczerwienienie skóry i swędzenie. Ponadto, istnieje ogólne specyficznych objawów raka, które są typowe dla konkretnego rodzaju nowotworu. Ponownie, nie oznacza to, że do wykrywania określonego objawu powyżej powinien natychmiast pomyśleć raka.

Wszystkie objawy wynikające powinny być przekazywane do lekarza.

Zaburzenia krześle i pęcherza moczowego

Zaburzenia fotela może przejawiać się w stałym zaparcia albo, przeciwnie, w tym biegunki. Ponadto, liczba ta może zmieniać się stolcowi cechy jakościowe. Podczas opróżniania stolec może iść z krwi. Po opróżnieniu pęcherza może odczuwać ból, oddawanie moczu może być przyspieszona lub rzadziej.

Wszystkie te zmiany trzeba wiedzieć, aby zbudować poprawne lekarza obraz kliniczny.

Absolutorium lub nietypowe krwawienia

Nieuzasadnione krwawienie może otworzyć się już w rozwoju raka, w zaawansowanych przypadkach. Zanieczyszczenia krwi w plwocinie kaszel może wskazywać raka tkanki płucnej. Krew w stolcu może oznaczać, okrężnicy lub odbytnicy onkologii jelita. Onkologia macicy lub szyjki macicy może powodować krwawienia z pochwy.

Oncology pęcherz może być wyrażona w zanieczyszczeniami krwi w moczu.

Zaburzenia proces trawienia i trudności w połykaniu

Objawy te mogą być obserwowane w nienowotworowych schorzeń o różnym charakterze, ale może również oznaczać kombinację onkologii przełyku, krtani i żołądkowo-jelitowego.

Share →