Objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży

Objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży

Wystarczająco wyraźne objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży (bardzo rzadko nietypowy przebieg choroby), reprezentowana przez różne kombinacje tych trzech objawów – obrzęk, białkomocz (białko w moczu) definicji, nadciśnienie. Opisany po raz pierwszy w tym triad Tsangemeystera. Jednak kliniczne warianty przebiegu jest znacznie szerszy.

Można powiedzieć, że jest tak wiele kliniczne warianty przedrzucawkowego, jak kobiety w ciąży z tego powikłania.

Obrzęk

Nie zawsze, zwłaszcza w początkowych stadiach choroby, kobieta czuje się źle, obrzęk może być małe, a wzrasta ciśnienie nie może być odczuwalne lub interpretować kobietę jako zmęczenie, ból głowy. W sytuacji, lekarze wydzielono jako tzw przedklinicznej fazie przedrzucawkowego, w którym objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży, nie są jeszcze dostępne, a dane laboratoryjne zmieniła się w kierunku stanu przedrzucawkowego (te zmiany danych laboratoryjnych, często występują w pierwszym i na początku drugim trymestrze). Objawy przedklinicznej fazie przedrzucawkowego wyrażono jako stopniowe obniżenie liczby płytek krwi w obecności około nadkrzepliwości komórkowych i w osoczu składników homeostazy obniżenie poziomu antykoagulacji, limfopenia.

Również na etapie badań przedklinicznych może być już naruszenie maciczno-łożyskowy przepływ krwi, która została ustanowiona na podstawie badania doplerometricheskogo danych. Możesz opublikować specjalny test do ustalenia tego etapu stanu przedrzucawkowego: Produkujemy trzy pomiary ciśnienia krwi w odstępach razy po 5 minut w pozycji kobiet na boku, z tyłu iz powrotem. Badanie uznaje się za pozytywny, gdy zmiana ciśnienia rozkurczowego większym niż 20 mm Hg. Art.

Objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży

Zazwyczaj początkowe objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży znajduje się w prenatalnej, jako że stale monitorować wzrost masy ciała, ciśnienie krwi mierzono na obie ręce, trzymać moczu i oceny płodu (licząc tętno).

W konsultacjach bierze również pod uwagę wszystkie cechy kobiet w oszacowaniu przyrostu masy ciała, ponieważ istnieją czynniki, które wpływają na ten proces, czyli wiek, masa ciała początkową przed ciążą, dieta, pracy i odpoczynku. Obecnie przyjmuje się, że począwszy od około 32 tygodni ciąży wagowych kobiet powinna wzrosnąć do 50 gramów dziennie, a w konsekwencji 350-400 g na tydzień lub 1 kg 600 g (ale nie więcej niż 2 kg) na miesiąc, i Cała ciąża – nie więcej niż 10-12 kg. Oczywiście, wszystkie te dane są uśredniane.

Można obliczyć dla każdej kobiety indywidualnie szybkość przyrostu masy ciała w zależności od stosunku masy ciała do zwiększenia. Można założyć, że w tygodniu przyrost wagi nie powinna przekraczać 22 g na 10 cm wysokości i 55 g na 10 kg masy wyjściowej ciąży. Na przykład, jeśli wskaźnik ciąż wynosi 160 cm, jego tygodniowy zysk powinna osiągnąć 350 g, a masa ciała przed ciążą, 60 kg – 330 g na tydzień.

Ciężkie przyrost wagi jest przede wszystkim z powodu zatrzymania płynów w przestrzeni śródmiąższowej, co jest przejawem obrzęku.

Nasilenie obrzęków w zatruciem ciążowym drugiej połowie ciąży

Nasilenia obrzęku mogą być różne, istnieją trzy stopnie nasilenia.

Klasa I – lokalizacja obrzęku w tylko w kończynach dolnych.

Klasa II – rozłożył je na ścianie brzucha.

Klasa III – uogólnienie obrzęk obrzęk narządów wewnętrznych.

Diagnoza obrzęk zwykle nie powoduje żadnych trudności. W diagnostyce obrzęku utajonego rozważyć oddawanie moczu w nocy, zmniejszone wydalanie moczu jest mniejsza niż 1000 ml z obciążeniem wodą w ilości 1500 ml, patologicznych i nierównomiernego przyrostu masy ciała, pozytywny objaw „pierścień”. Dla wczesnego wykrywania ukrytego obrzęku można stosować w próbce tkanki hydrofilowości McClure Aldrich: po śródskórnym wstrzyknięciu 0,1-0,2 ml izotonicznego roztworu chlorku sodowego rozpuszcza się w bańce mniej niż 35 minut.

Nadciśnienie tętnicze w zatruciem ciążowym drugiej połowie ciąży

Nadciśnienie tętnicze występuje częściej z obrzękiem i białkomoczem, ale czasami jest tylko pojedyncze forma stan przedrzucawkowy z nadciśnieniem. Od stopnia nadciśnienia jest podzielony na trzy poziomy. Objawy stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży:

Klasa I – ciśnienie krwi nie przekracza 150/90 mm Hg. Art.;

Klasa II – ciśnienie krwi od 150/90 do 170/100 mm Hg. Art.;

Klasa III – ciśnienie krwi większe niż 170/100 mm Hg. Art.

Następnym razem – zaburzenia czynności nerek (nefropatia). Jest to jeden z najbardziej powszechnych form koniec zatrucie ciążowe (odpowiada on za 60% wszystkich form). Podzielić tę formę przedrzucawkowego i nasilenia zmian w nerkach.

I nasilenie

Charakteryzuje obecność obrzęku tylko w dolnych wyglądu białka w moczu i zwiększone śladów numery ciśnienia krwi do 150/90 mm Hg. Art.

Nasilenie II

Rozkład obrzęku kończyn górnych i dochodzi do przedniej ściany jamy brzusznej, zawartość białka w moczu ciężkości od 1 do 3 g / l, a wzrost ciśnienia trwa dłużej niż 150/90 mm Hg. Art. jednak nie więcej niż 170/100 mm Hg. Art.

III stopnia

Charakteryzuje się ciężką obrzęku o obrzęk twarzy, białka w moczu powyżej 3 g / l, ciśnienie większe niż 170/100 mm Hg. Art.

Bardzo pomocne w ocenie nasilenia badań stan przedrzucawkowy okulista dna oka kobiet, co odzwierciedla prawdziwy obraz nasilenia nadciśnienia.

Oprócz tego badania umożliwić określenie nasilenia stanu przedrzucawkowego i samą postać wielu dodatkowych metod. Powtarzające moczu śladów rozwoju choroby, jak również wzrost białka w moczu jest wskaźnikiem stanu cięższych kobiet. Badanie krwi, ważne ilościowy skład elektrolitów i białka krwi, które zmienia się wraz z rozwojem stanu przedrzucawkowego drugiej połowie ciąży.

Należy pamiętać, że w trakcie badania i leczenia jest niezbędne do monitorowania stanu płodu, a gdy nie ma zmian (przyspieszenie lub zmiany) tętna płodu może ocenić nasilenie procesu przedrzucawkowego.

Nasilenie nefropatii w drugiej połowie ciąży, stan przedrzucawkowy

Obiektywne kryteria ciężkości ciężkiej nefropatii następujący:

1) ciśnienie skurczowe 150 mm Hg. Art. i wyższe ciśnienie rozkurczowe 100 mm Hg. Art. i powyżej;

2) Wyjście skąpomocz (codziennie moczu poniżej 400 ml);

3) białkomocz do 5 g / l lub więcej;

4) rodzaj niedotlenienia centralnego hemodynamiki matek z podwyższonym całkowitego oporu naczyń obwodowych;

5) wyrażone zaburzenia przepływu krwi w tętnicach macicznych, jak również w tętnicach nerkowych;

6) wyrażanie przepływu mózgowego;

7) brak normalizacji lub pogorszenia stanu matki hemodynamiki systemowych na tle skomplikowanej intensywnej terapii stanu przedrzucawkowego;

8), trombocytopenia, leczenie przeciwzakrzepowe, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, hiperbilirubinemia.

Share →