Objawy zapalenia trzustki u dorosłych

Objawy zapalenia trzustki u dorosłych

Zapalenie trzustki jest spowodowane przez częste objadanie się, picia alkoholu, jedzenia niezdrowej żywności, które przyczyniają się do tego, że trzustka pracuje, uczucie ciężkich ładunków. Ponadto rozwój zapalenia trzustki wpływa na wygląd raka w Cieśninie skały lub piasku, choroby pęcherzyka żółciowego, zespół postcholecystectomical, reakcji alergicznej na leki. Ludzi w wieku dodatkowy czynnik strącający jest słabe krążenie trzustki – atherosclerotic proces w naczyniach krwionośnych, zakrzepicy.

Dorosłych zapalenie trzustki występuje w dwóch postaciach. Ostre zapalenie trzustki rozwija się w wyniku kamienie kanałowe gruczoł, picie, przejadanie się, i inne. Ostrą postacią choroby powoduje rozpad tkanki trzustki, w przyszłości jest zanik i zwapnienia ciała. Zapalenie trzustki objawia się w postaci zapalenia i martwicy lub obrzęk gruczołów i ropienie.

W tym przypadku żelazo jest pokryta wieloma wrzodów i choroby jest śmiertelne.

Przewlekłe zapalenie trzustki rozwija się powoli. W tym samym czasie zakłóca funkcjonowania trzustki. Dla choroby charakteryzuje się okresami zaostrzeń i remisji.

Powikłaniem może być rak tkanki zwłóknienia.

Objawy zapalenia trzustki u dorosłych

Głównym objawem choroby – ból brzucha. Najczęściej są one trwałe i mogą być tępe lub cięcia. Wraz z rozwojem zapalenia trzustki są wzmocnione. Nudności, częste wymioty.

Inne objawy to: suchość w ustach, odbijanie i czkawka. Jeśli zapalenie trzustki rozwija się bardzo szybko, stan dorosłych pogarsza się: gorączka, tętno, ciśnienie jest redukowane, skóra blednie, duszność, a inni dniu badania, nie ma wzdęcia, a także objawy niedowład żołądka i jelit..

Ostre zapalenie trzustki często powoduje powikłania narządów wewnętrznych, występowanie zapalenia wątroby, zaburzenia metabolizmu węglowodanów.

W przewlekłym zapaleniu trzustki pacjenci skarżą się na bóle różnego rodzaju, wymioty, biegunka, utrata masy ciała i innych. Na okres remisji charakteryzuje się takimi objawami jak tępy ból, nudności, naruszenia krześle.

Rozpoznanie zapalenia trzustki u dorosłych

Objawy przewlekłego zapalenia trzustki jest dość trudne do określenia, to dlatego, trzustki znajduje się w głębi ciała ludzkiego. Powoduje to pewne trudności w prawidłowej diagnozy.

Diagnostyka obejmuje wyjaśnienia całego obrazu klinicznego, badania testów pacjentów, krwi i moczu. Przez szereg specjalnych testów enzymatycznych mogą być diagnozowane u pacjentów z zapaleniem trzustki.

Pośrednie objawy choroby pomoże zidentyfikować rentgenowskie jamy brzusznej. Jednak metoda ta jest rzadko stosowany, ponieważ ma ona poważne skutki uboczne. Bardziej efektywne tomografii komputerowej. To pozwala zobaczyć tkanki i guzy trzustki.

Aby określić zakres martwicy tkanek, tempa metabolizmu, niedokrwienia w badaniach rezonansu magnetycznego.

W niektórych przypadkach, laparoskopia, angiografii.   Z pomocą tych metod diagnostycznych mogą być rafinowane kształt i formę choroby, identyfikacja zaburzenia krążenia i innych narządów gruczołów. Ostatnio jednak, są one rzadko stosowane.

Leczenie zapalenia trzustki u dorosłych

W pierwszych objawów choroby u ludzi należy hospitalizować z powodu początkowo można zatrzymać zapalenie. W ciągu pierwszych trzech dni zaleca leżenia w łóżku, alkalicznej wody, płukanie żołądka z sondą i zimnej czystej wody, postu i leków.

Powodzenie leczenia zależy od procesu. Jeśli czas nie szukać pomocy medycznej, ludzie mogą umrzeć.

W przewlekłym zapaleniem trzustki w czasie zaostrzenia zaleca się również pilnej hospitalizacji. Przewidziana leżenia w łóżku, na czczo, ługi. W przyszłości należy przestrzegać diety i przyjmowania leków. Alkohol powinien być całkowicie wyeliminowane.

Mile widziane zdrowego stylu życia i umiarkowany sport.

Opublikowany w Choroby i ich leczenie.

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł i masz coś do dodania, podzielić się swoimi przemyśleniami. Bardzo ważne jest, aby poznać Twoją opinię!

Share →