Objawy zatrucia pokarmowe i pierwsza pomoc

Objawy zatrucia pokarmowe i pierwsza pomoc

Określenie „zatrucie pokarmowe „Zawiera ona bardzo ważna i jest często używany przez pracowników służby zdrowia. Bardziej powstaje po spożyciu bakterie z grupy Salmonella, ale może być również spowodowane przez inne bakterie, wirusy, grzyby i drożdże. Objawy zatrucia pokarmowe może wynosić od umiarkowanego do nieustannego wymioty nudności, biegunka i ból brzucha. Objawy zatrucia żywności w czasie od kilku minut do kilku godzin.

Ciężkość zatrucia żywności w większości przypadków zależą od ilości i rodzaju toksyna wytwarzana przez bakterie w ziem jelit.

Bakterie mogą powodować miejscowe stany zapalne, wpływając przez ścianę jelita, a choroby układowej, w odniesieniu do całego organizmu, w różnych postaciach, takich jak gorączka lub wysypka, jest spowodowane przez działanie tych enterotoksyn szczególności, grzyby, w tym takie jak grzyby Candida (Candida), można wytworzyć związki chemiczne aflatoksyny. Niektóre mogą być słabe, a wyraźne działanie toksyczne, dając objawów z gorączką do nerwowego szoku i paraliż pacjenta.

Zatrucie pokarmowe pierwszej pomocy

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby wezwać pogotowie ratunkowe. W przypadku podejrzenia zatrucia pokarmowego, pacjent udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zatrucie pokarmowe pierwszej pomocy odbywa się w płukanie żołądka, oczyścić go sztucznie indukowane wymioty z toksycznych substancji i toksyn i oczyszczającej lewatywy dla jelit.

Aby zneutralizować trucizny pacjenta i wysyłania dać po umyciu węgiel aktywny podaniu dawki 1 tabletka na 10 kg masy ciała ofiary. Podanie węgla aktywowanego być powtarzana co 2-3 godziny, aż węgiel nie jest jeszcze pojawiają się w fotelu pacjenta.

Podać poszkodowanemu do picia dużo płynów, dobrze zapakowany go, czy nie czuje się gorączkowe. Jedzenie jest zabronione, aby w pełni wyjaśnić sytuację.

Zatrucie pokarmowe, jak uniknąć

W leczeniu objawów zatrucia żywności w celu skompensowania niedoboru normalnych mikroorganizmów jelitowych przyjmować pigułki acidophilus lub innych dodatków, kefir, jogurt, zsiadłe mleko z bakterii.

Share →