Objawy zatrucia rtęcią

Objawy zatrucia rtęcią

Par rtęci zawartej w powietrzu, w ilości co najmniej 0,25 mg na metr sześcienny, osadzają się w tkankach płuc. W jeszcze wyższych stężeniach rtęci w powietrzu wnika do tej ostatniej przez pory skóry ludzkiej.

Dwie grupy Objawy zatrucia rtęcią – Ostre i przewlekłe zapalenie.

Harder Objawy zatrucia rtęcią występuje u kobiet i dzieci.

Ostre objawy zatrucia rtęcią

Zatrucie rtęcią pary tego rodzaju mogą występować w przypadku substancji ogrzewa się w nieobecności izolowanego ciągnienia. Taka sytuacja może powstać, na przykład, gdy do kąpieli w piecu, wyposażoną w elementy grzejne, na bazie cieczy, w której penetracji rtęci przerywaną termometr. Szkodliwych stężeń par rtęci wystąpić, gdy uszkodzony sprzęt szkło, które jest silnie ogrzewane rtęci.

Wspólne gospodarstwo domowe i bardzo niebezpieczna sytuacja – łamanie termometr wypełniony rtęcią w szafie na ubrania. W tym ostatnim przypadku, rtęć odparowuje natychmiast.

Zazwyczaj Objawy zatrucia rtęcią Ostra zaczynają się w ciągu kilku godzin po wniknięciu do organizmu. Objawy zatrucia rtęcią – osłabienie i utrata apetytu, ból w gardle podczas połykania i bóle głowy, metaliczny smak w ustach, zwiększone wydzielanie śliny, obrzęk i krwawienie z dziąseł, wymioty. Ze strony przewodu pokarmowego Oczywiste Objawy zatrucia rtęcią. jak bolesność brzucha i biegunka ze śluzem lub krwią. Często nie jest stan zapalny w płucach, ból podczas oddychania w klatce piersiowej, kaszel i duszność. gorączka. Ponadto, temperatura ciała może gwałtownie wzrosnąć do krytyczne analizy ciekłego moczu jest duża koncentracja rtęci.

Jeśli zatrucie rtęcią był silny, człowiek może umrzeć w ciągu kilku dni.

Przewlekłe objawy zatrucia rtęcią

Przewlekłe zatrucie rtęcią opracowany do długotrwałego kontaktu z medium, które zawiera opary rtęci. Innymi słowy, przewlekłe zatrucie rtęcią cierpienia osób, których praca związana jest z pobytu stałego w środowisku, gdzie duża koncentracja jego oparów zawartych.

Objawy zatrucia rtęcią przewlekłe przede wszystkim wpływa na układ nerwowy. Pierwszy Objawy zatrucia rtęcią może służyć jako poważne zmęczenie i osłabienie, senność i bóle głowy, ospałość i niestabilność emocjonalną tło. W tym samym czasie, z wyjątkiem apatii może pojawić się ekstremalną nerwowość i drażliwość. Na tle ogólnego osłabienia obserwowano objawów zatrucia rtęcią jak obniżonej koncentracji i zdolności intelektualnych.

Z biegiem czasu, zaczyna się rozwijać palce drżenie, potem zaczynają drżeć usta i powieki. Jeśli przewlekłe zatrucie rtęcią jest bardzo silny, podlega drżeć całe ciało.

Ogromną rolę w procesie diagnozowania zatrucie rtęcią Pary bawiące spadek dotykowe zdolność skóry, smaku i węchu. Ponadto, istnieje silna wysypka, częste oddawanie moczu, łamanie serca. gwałtowny spadek ciśnienia krwi.

Chroniczny zatrucie parami rtęci staje się przyczyną gruźlicy, miażdżycy, wątroby i patologii układu pokarmowego. W zatrucie rtęcią pary kobiet ma swoje miesięczne zaburzenia cyklu, datę urodzenia trudne ciąży może wystąpić niepewna.

Objawy zatrucia rtęcią w postaci przewlekłej może nastąpić kilka lat po zakończeniu bezpośredniego kontaktu z nim.

Share →