Objawy (znaki) endometriozy

Objawy (znaki) endometriozy

Badania ultrasonograficzne

W wyniku patologicznego procesu rozrostu śluzówki macicy poza jamą macicy w komórkach dostać się do innych narządów wewnętrznych oraz uznają że korzenie. Wtedy zaczynają się spełniać swoją podstawową funkcję – przygotowanie do wprowadzenia zapłodnionego jaja. W tym przypadku należy endometrium fragmenty zaczynają się w postaci płatków w normalnym cyklu menstruacyjnego, a wyjście z korpusu nie jest możliwe, a na ich miejsce utworzone są krwotok towarzyszy stan zapalny.

Objawami endometriozy są różne i zależą w dużej mierze od stopnia zaawansowania choroby, a także od osobnika. Czasami może nie objawiać, ale w większości przypadków, nadal istnieją pewne oznaki zewnętrzne. Przede wszystkim jest to ból brzucha, których wystąpienie znaczy ponad połowy pacjentów z rozpoznaną endometriozę. Często ból daje sakralny kręgosłup.

Na tym tle istnieje różnorodność zaburzeń miesiączkowania. częściej staje się nieregularna (bolesne miesiączkowanie).

Oprócz zwykłego krwawienia pojawiają się ciemnobrązowe, trwała kilka dni po menstruacji. Czasami zbyt ciężkie krwawienie (krwotok). Zespół bólu w obrębie miednicy, które obserwuje się w okresie międzymiesiączkowych związana w większości przypadków z rozwoju procesu zapalnego. W niektórych przypadkach, kobieta zamęczana przez bólu lub dyskomfortu podczas stosunku, co jest szczególnie charakterystyczne zmian chorobowych pochwy, więzadeł macicy i jamy miednicy.

W obecności tej choroby może stać się bolesne i jelit ruchy. Wielu pacjentów powiedzieć wygląd wydzielina z piersi. Jednak najgroźniejszą objawem endometriozy jest niepłodność. czyli niemożność poczęcia.

Może to wynikać z kilku czynników: zmian strukturalnych w jajowodów i jajników, naruszenia immunitetu ogólnego i miejscowego, brak właściwego zaburzeń owulacji układu hormonalnego.

Częstym towarzyszem tej choroby i nowotworów złośliwych, w tym raka szyjki macicy, a nieprawidłowości mechanicznych – zrostów, torbieli. Dlatego szczególnie ważne jest, aby w odpowiednim czasie diagnozy i właściwego leczenia objawów choroby. W ten sposób przyczynić się do ustalenia się choroby na wczesnym etapie rozwoju, które znacznie ułatwiłoby terapię i zapobiegania staje przewlekły.

W tym celu, regularne wizyty u ginekologa zrobić w celu rutynowej kontroli.

Share →