Objawy związane z cukrzycą typu 2

Objawy związane z cukrzycą typu 2

Klinika cukrzyca typu. NIDDM jest zróżnicowana w zależności od obrazu klinicznego «zaniedbanie» choroba. Cukrzyca typu II, cukrzyca ma objawy podobne do pierwszego typu cukrzycy, ale objawy rozwijają się powoli w ciągu roku, a pacjenci nie są świadomi tej choroby.

Pierwsze objawy mogą być także powodowane przez hiperglikemię i może być objawy późnych powikłań. Na przykład, pacjent po raz pierwszy zwrócił uwagę na pragnienie i częste oddawanie moczu lub zaburzenia widzenia.

Biorąc pod uwagę, że cukrzyca insulinozależna rozwija długotrwałe, może też grozi komplikacjami, które wymaga opieki w nagłych wypadkach – neketoznaya hiperglikemii giperosmotlyarnaya coma (NKGGK). Coma rozwija się zazwyczaj po okresie hiperglikemii w przypadku braku płynu uzupełniającego. NKGGK często towarzyszą drgawki.

NKGGT często komplikuje przebieg nierozpoznaną cukrzycą lub źle dopasowanych.

Cukrzyca jest często wykrywane przez lekarzy wąskich specjalności w znalezieniu przyczyny, takie jak niewyraźne widzenie, chirurgów okulistów i dermatologów czyraki, trudnych ginekologów kandydozą i inne.

W późnych powikłań cukrzycy należą retinopatia cukrzycowa, nefropatia, neuropatia (utrata czucia często wpisz «skarpety i rękawiczki», Artropatia, stopa cukrzycowa), leczenie entsefalopatiyu.Uspeshnoe dużej mierze zależy od tego, na jakim etapie procesu będzie wykrycie choroby.

Share →