Obrzęk stóp

Obrzęk stóp

W Zdrowia kategorii Kobiet: egzemy

Ludzkie ciało – jest jedyny w swoim charakterze i możliwych mechanizmów i obsługuje nowoczesne człowieka, który jest po prostu nauczyć.

Tylko uważaj na siebie, można dowiedzieć się wiele o pracy swojego ciała. Każda mała rzecz może powiedzieć wiele o naszych nastrojów, pragnień i, oczywiście, o nasze zdrowie.

Jeśli wziąć wszystko opisać, masz wiele bardzo ciężkich tomów, chyba nie bardzo istotne. Po tym wszystkim, każdy organizm reaguje inaczej na ten sam bodziec. Ale są ogólne prawa, dzięki którym możemy zrozumieć, jakie informacje organizm stara się powiedzieć.

Dzisiaj patrzymy na zjawiska pęcznienia. Jest mało prawdopodobne, że osoba, która nie zmierzyć się z nimi w życiu – w kolizji i urazy mogą miejscowy obrzęk. obrzęk nogi w godzinach wieczornych od zmęczenia bardziej charakterystycznym kobiet, obrzęk twarzy z braku snu …

Zacznijmy po kolei.

Kiedy i dlaczego nie jest obrzęk

Istnieje kilka powodów, które mogą prowadzić do tego:

wzrost przepuszczalności naczyń ;

redukcja białka krwi i elektrolitu. zmniejszając w ten sposób ciśnienie osmotyczne i płynu w naczyniach nie jest dłużej zachowana.

Charakterystyczne uszkodzenia nerek, gdy białko przechodzi w moczu oraz zmniejszenie jego stężenia we krwi lub uszkodzenie wątroby zakłócenie syntezy białka. Może również wystąpić podczas głodu;

zaburzenia żył aparatury zaworu. kiedy krew żylna nie może być w odpowiednim tempie i w wystarczającej ilości, aby przejść do serca, nie jest jej stagnacji, a nadmiar wody po prostu pchnął poza statki.

Ten typ obrzęku charakterystyczne dla choroby żylaków i wyjaśnia występowanie obrzęku w dolnych częściach ciała, gdzie krew trudniejsze do przemieszczania się;

limfatyczny w wyniku napływu chłonnych miejscu urazu lub w przypadku klęski i wyjmowanie naczyń limfatycznych, przepływ jest zakłócany chłonnych (jak to jest utworzone we wszystkich tkankach i składa się głównie z płynu śródmiąższowego. Występuje „oczyszczanie” ciała z produktów rozpadu ligniny).

To często występują obrzęki chłonne w traumy, zakażenia i stanu zapalnego. Cellulit – jest problem spowodowany stagnacją tkanki limfatycznej ;

obrzęk neurogenny zachodzi w zmianach chorobowych włókien nerwowych. gdy naczynia krwionośne się błędną informację o konieczności zwiększenia lub zmniejszenia przepuszczalności ściany naczyniowej;

w stanach zapalnych, alergii i uraz tkanki akumulacji substancji osmotycznie czynnych. którzy „ssać” płynu z łożyska naczyniowego.

Gdy obrzęk tkanki uraz charakterze odszkodowania, i to nie tylko jeden z objawów porażki.

Zbiornik na bazie cieczy zwiększa odległość między komórkami i kapilar i zmniejsza ilość tlenu odpowiadającej komórek i w ten sposób hamuje procesy metaboliczne w tkankach, co zapobiega rozwojowi poważnych niepożądanych miejscowych, które w sposób nieunikniony prowadzą do rozwoju śmierci komórek i martwicą tkanek.

Jednak podczas długotrwałego niedotlenienia powoduje nieodwracalne pęcznienie Sam (degeneracyjne procesy destrukcyjne);

wady serca. gdy prędkość transferu jest uszkodzony, stagnacji krwi w tkankach i nadmiar plazmy wyrzucany na zewnątrz statku.

Obrzęk z powodu choroby

Ponadto obrzęk, który jest różny w zależności od mechanizmu ich pochodzenia, różnią się w miejscu lokalizacji.

Pomimo dużej liczby mechanizmów i powoduje występowania obrzęku może zwykle od typu obrzęku i innych objawów podejrzeniem patologii ciała jest spowodowany pęcznieniem jednego lub innego :

obrzęk nerek często pojawiają się na twarzy, w towarzystwie bladość skóry. Zazwyczaj luźne obrzęk, długo zachowują ślad depresji. Pojawiają się rano i przyjechać w godzinach wieczornych;

Obrzęk serca charakterystyczne brzucha, nóg, narządów płciowych i może towarzyszyć duszność, sinica (niebieskawy) warg, palców, stóp i dłoni, obrzęk żył szyjnych. Do rana może całkowicie zniknąć, gorzej w godzinach wieczornych;

z klęską żyłach – obrzęki nóg, towarzyszy ból nóg, uczucie ciężkości w nich, obrzęk żył kończyn dolnych, zaczerwienienie, stop, i tam rosną przez cały dzień;

obrzęk wątroby manifestują wodobrzusze (nagromadzenie płynu w jamie brzusznej) i obrzęk przedniej ściany brzucha. Towarzyszy pojawienie się pajączków na brzucha, żółtaczka i świąd skóry i błon śluzowych;

lymphostasis mogą być w dowolnym miejscu na ciele, ale jest bardziej powszechne w kończynach. Różni się od obrzęku, że kiedy jest wgłębienie;

– obrzęk stawów może wskazywać reumatyzm i zapalenie stawów sposób;

alergiczny obrzęk może być miejscowe, miejsce styku ze skórą lub alergeny śluzówki i uogólniona, gdy sposób obejmuje cały organizm.

Najczęstszym typem ostatni – obrzęk naczynioruchowy. przejawia się obrzęk twarzy, ust, szyi, w stanie doprowadzić do uduszenia i zatrzymania oddechu.

Allergiecheskie obrzęk może towarzyszyć wysypka i swędzenie skóry i. Alergie produkowane histaminy i wzrost serotoniny przepuszczalność naczyń włosowatych, a przyczyną obrzęku.

Ponadto do zewnętrznego pęcznienia nie obrzęk narządów wewnętrznych. Obrzęk płuc – to jest najstraszniejsze rodzaj obrzęku, w którym istnieje realne zagrożenie życia od uduszenia.

W płucach, ciecz może gromadzić się w ciężkich chorobach układu sercowo-naczyniowego, z ciężką płuc i oskrzeli, z urazami.

Gdy obrzęk płuc pacjent wymaga hospitalizacji w nagłych wypadkach. Podejrzewam, może być nasilone przez duszność, kaszel pianki oddech, plwociny, z pianką hałaśliwym oddychania świszczący oddech.

Obrzęk – nie zawsze jest patologią sygnału. Może pojawić się u osób zdrowych. Na przykład, obrzęk kostek wieczorem, zwłaszcza u kobiet, na sobie buty z obcasami, obrzęk twarzy rano po nadmiernym spożyciem płynów i soli w przeddzień obrzęki wokół oczu po płaczu, obrzęk w gorącym sezonie.

Obrzęk w ciąży – To jest osobna linia, która stoi między patologii i normy. Istnieje kilka mechanizmów ich rozwoju – naruszenie równowagi wody i soli w organizmie kobiety ciężarnej i kompresji naczyń limfatycznych i żylnych rosnące macicy, co utrudnia spuścić płyn z dolnych części ciała.

Co obrzęk?

Gdy obrzęk dowolnym miejscu i z dowolnego źródła, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W serca, nerek, wątroby i obrzęków żylnych skuteczne działania będą miały zastosowanie leków moczopędnych.

W alergicznym i zapalnym obrzękiem – odbieranie alergii (leki przeciwhistaminowe) leków. Zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa – odbieranie leki przeciwzapalne.

Ale nie zapominaj, że obrzęk w sobie – nie jest chorobą, ale raczej konsekwencję i powinny być traktowane choroby podstawowej. Właściwe leczenie może wyznaczyć lekarza.

Pozdrawiam i niech problem napięty buty wieczorem i nie otwieram oczy rano, nigdy nie dotykać Ciebie i Twoich bliskich!

Alla Grigorieva, lekarz – terapeuta

Share →