Oczyszczanie lewatywa

Oczyszczanie lewatywa

Aby uzbroić lewatywa użyć specjalnego pojemnika, który jest nazwany po kubek wynalazca Esmarch. Można go zakupić w każdej farmaceutycznej. Kubek Esmarch – Zbiornik (szkło emaliowane lub guma) o pojemności 1,5-2 litrów. W dolnej części kubka jest smoczek, co umieścić w grubościennej rurze kauczuku. W rurze zbiornika gumy jest jej bezpośrednią kontynuacją. Długość rury od około 1,5 m, średnica – 1 cm.

Rura kończy ze zdejmowaną końcówką (szkło lub plastik), 8-10 cm długości. Końcówka musi być liczbą całkowitą, o gładkich krawędziach. Zaleca się stosowanie wskazówek plastikowe jak końcówki szkła może poważnie zranić jelita. Przed i po użycie końcówki umyć mydłem pod ciepłą bieżącą wodą i gotować przez co najmniej 1:00. Czas ten jest związany z wysoką częstością występowania wirusa chwili zapalenia wątroby. Warianty te, które są powodowane przez wirusy typu B i C mogą być przemieszczane w każdym mikrourazów, które mogą być przypisane do lewatywy.

Kiedy gotowanie przez 45 minut wirusy są niszczone.

W pobliżu końcówki rury ma zawór, który reguluje przepływ płynu do jelita. Jeżeli dźwig nie jest, można go zastąpić clothespins, klip i tak dalej. P

Aby lepiej wykorzystać lewatywy tylko przegotowanej wody. Temperatura wody – około 37-38 ° C zimniej wody znacznie zwiększa aktywność ruchową jelit, powodując nieprzyjemne bóle. Nie wahaj się korzystać z termometru.

W przypadku stosowania do wlewu wody o temperaturze powyżej 40 ° C może spala śluzówkę jelit.

Tak więc, możemy rozważyć sposoby ustawiania lewatywę. Niezależnie od tego jednego, że nie skorzystać, trzeba asystenta. To on wykonuje wszelkie manipulacje. Jeśli nie masz pomocnika, albo jesteś bardzo nieśmiałą osobą, można przeprowadzić samą procedurę. Jednakże, musi przygotować wszystko z wyprzedzeniem, tak, że czujesz się komfortowo.

Należy zastanowić się, jak naprawić kubek Esmarch na każdym haku lub paznokci. Aby nie zacisnąć zęby, wydawać "test" budowlane używana – powiesić na jej kubek wypełniony Bicze wodne i sprawdzić, czy będzie ona stanąć na 10 minut. Wciąż trzeba myśleć o to, że można łatwo dotrzeć do dostosowania dźwigu. Ponieważ nie będzie mógł zobaczyć jak szybko woda przepływa przez lewatywy, otworzyć zawór do połowy i zanotować czas.

Teraz będziesz wiedzieć, ile w przybliżeniu procedura potrwa.

Następnie będzie można dowiedzieć się, jak wykonać lewatywę z pomocnika.

Jak umieścić oczyszczającą lewatywę, 1. sposób

Połóż się na łóżku bliżej krawędzi po lewej stronie z nogami zgiętymi i zatrzymał się na brzuchu w dół. Następny umieścić miednicę. Pod pośladki dołączyć ceratą lub folią, wolna krawędź dolna w miednicy w przypadku, gdy nie można trzymać wodę. Helper wylano do kubka Esmarch 1,5 litra wody, podnosi go do wysokości 1-1,5 m oraz obniża końcówki w dół, w celu uwolnienia małej ilości wody, a wraz z nim powietrze z rury. Ponadto, on wypełnia rurę (wyświetla się trochę płynu z rurki), a następnie, bez pomijania kielich, zamknąć zawór na nim.

Ważne jest, aby sprawdzić, uszkodzone końcówki, nasmarować wazeliną (mydła, oleju roślinnego) i poza pośladki, wprowadź końcówkę do tylnego otworu lekko obracając. Pierwsze 3-4 cm włóż końcówkę w kierunku pępka, a następnie kolejne 5-8 cm równolegle do kości ogonowej. Jeśli istnieją przeszkody i rur opiera się na ściany jelita lub twarde stolce, usuń 1-2 cm i otworzyć zawór.

Woda pod ciśnieniem przechodzi do jelita grubego. Niemal natychmiast pojawia się uczucie "nadzienie" jelit, wzywając do stołek. Jest to konieczne, aby poinformować jednocześnie asystent że obniżona szybkość przepływu cieczy z kubkiem, zamykając zawór na rurze lub ściskając ją.

Zmniejszyć dyskomfort pomoże głaskanie miękki brzuch okrągły że można zrobić samemu.

W przypadku, gdy woda z pojemnika nie jest możliwe, że dysza jest zatkany kału. Należy go usunąć, oczyścić i umieścić z powrotem. Jeśli odbytnicy jest wypełnione odchodami, staraj się go rozcieńczyć wodą. Kubek Esmarch nie muszą być całkowicie opróżniony. Pozostającą na dnie małej ilości wody do jelita nie uderzy powietrze zamknąć zawór, który reguluje przepływ płynu i usunąć końcówkę.

Na krocza umieścić przygotowane pad (tkanek, wielokrotnie złożonego papieru toaletowego i taśmę tak. II), który powinien trzymać między nogami.

Jak umieścić oczyszczającą lewatywę, 2. sposób

Pobierz na czworakach w łazience (pozycja Bozeman w), opierając się na łokciu, drugą ręką włożyć końcówkę do odbytnicy. Końcówka należy wprowadzić powoli i ostrożnie, zwłaszcza gdy hemoroidy. Końcówkę, głowę i ramiona opadły poniżej i rozpocząć głębokie, ale często nie wdychać brzuch, "zasysania powietrza przez usta lub nos",

Jeśli woda weszła, nie wszystkie, i już czuję ból w jelitach, zamknąć zawór na przewodzie, oddychaj głęboko. Gdy woda w okręgu jest kompletny, wyjąć końcówkę, założyć odbytu przygotowane uszczelki z wyprzedzeniem.

Pożądane jest, aby zawierał wodę w ciągu 10 minut. Aby to zrobić, należy położyć się na plecach i głęboko oddychać. Ból, uczucie pełności w jamie brzusznej zrelaksować się głaskania. Jeśli jest to możliwe, chodzić do wprowadzonego wody lub położyć się na brzuchu. Lewatywa zwykłą wodą nie zawsze prowadzi do stołka.

Aby wzmocnić swoje działania do wody, można dodać lub 0,5 łyżeczki. Kruszywo w proszku dla niemowląt mydłem lub 2-3 łyżki. glicerynę, 1-2 łyżki łyżka lub. łyżki soli i 1 szklanki naparu lub wywaru z rumianku. Podczas ustawiania lewatywy potrzebę o to, że w jednym czasie wprowadzono mniej niż 1, 5-2 litrów płynu. Jeśli chcesz umieścić dwa wlewy wiersz, powinny wytrzymać odstęp między nimi 45 minut – 01:00, upewniając się, że woda do mycia od pierwszego wlewu wycofał się całkowicie.

A.Sh.Pymyantsev

Artykuł "Jak umieścić oczyszczającą lewatywę" z rentgenowskim

Share →