Odciski na nogach. Metody leczenia

Odciski na nogach. Metody leczenia

Odciski na nogi są różne, świeże lub w postaci pęcherzyków lub przestarzałe w postaci narośli skóry. W tym i w drugim przypadku konieczne jest przeprowadzenie szeregu procedur mających na celu odkażenia, zmiękczenia i usunięciu.

Jak leczyć miękkie odciski na stopach

Odciski na stopach najczęściej spowodowane przez ciasne buty (a także popękane pięty). Każda kobieta wie, jak pocierać nowe buty. W tym przypadku, najbardziej narażone na palce, stopy, pięty.

W przypadku kukurydzy jest świeże, spróbować zbudowany w miejscu zużycia bańka nie pękła. Pokrycie uszkodzonego obszaru bakteriobójcze tynku.

Jeśli pękła bańka, to najpierw trzeba wyleczyć rany, które wykorzystują nadtlenek wodoru lub słaby roztwór nadmanganianu potasu. Następnie pozostawić do wyschnięcia. Zastosuj bakteriobójcze tynku.

Aby uniknąć ropiejące lepiej obratitya lekarza.

Jeśli corn powstały między palcami (jeśli nie są wodniste), posypać je z talkiem lub powierzchni skóry był narażony na mniejsze tarcie.

Jak leczyć solidną kukurydzy

Najpierw trzeba zmiękczyć zrogowaciały naskórek, a następnie, jeśli to możliwe, usunąć je dezynfekować nóż. Zmiękczanie można osiągnąć za pomocą gorącej kąpieli z sodą lub kwas borowy. Następnie na noc do okład miazgi aloesu (na zastosowaną bezpośrednio na kukurydzy) i wazeliny, która smarowania skóry okolicy.

Zaklejone taśmą. Rano, zmiękczony skóry może być usunięta, na przykład pumeks (przynajmniej górną warstwę). Powtórz kilka dni.

Na parze z skóry ma również korzystny wpływ soku z cytryny. Możesz tie plasterek cytryny w chropowate obszarach. Doskonała zmiękcza skórę.

Cóż, jeśli jesteś ostrożny, by zakończyć swoje stopy. Podczas cieplejszych proces jest szybszy.

Można również stosować pasty cebula, smalec czy propolis – wszystkie te środki przyczyniają się do zmiękczenia. Po usunięciu narośli nie zapomnij smarować skórę z tłuszczu śmietaną.

Share →