Oddzielenie łożyska we wczesnej ciąży

Oddzielenie łożyska we wczesnej ciąży

Przedwczesne odklejenie łożyska, zarówno na początku i pod koniec ciąży to koszmar dla każdej kobiety w ciąży. Zjawisko to może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji do śmierci płodu. Dlatego kwestia ta należy podchodzić z największą powagą i odpowiedzialnością, zwłaszcza, że ​​przy odpowiednim leczeniu jest uniknięcie oddzielenie łożyska, czy można zminimalizować negatywne skutki tego zjawiska, aby utrzymać ciążę.

A więc, Łożysko jest najważniejszym organem, który wykonuje wiele przydatnych funkcji :

– Funkcja odżywczy. To dzięki dziecka łożyska można dostać wszystkie składniki odżywcze z organizmu matki;

– wydalniczych. Jak w ciele dorosłego człowieka w ciele zarodka stale przepływającym różnych procesów metabolicznych, w wyniku czego wiele produktów odpadowych. Oczywiście, produkty te muszą być jakiś sposób, aby utrzymać dziecko i zostawić przez łożysko;

– Funkcja oddechowa. Jednym z kluczowych elementów odpowiedzialnych za funkcjach życiowych dziecka w łonie matki, jest tlen. Owoce łożysko stanowi tlen na działanie tlenu zawartego w krwi matki przez dyfuzję do krwioobiegu dla niemowląt;

– funkcja ochronna. Dziecko w łonie matki jest bardzo wrażliwe, więc potrzebuje niezawodnej ochrony. I to jest bariera łożysko, które chroni płód przed substancjami toksycznymi, infekcje, które są prawie zawsze obecny w organizmie kobiety. Ponadto, łożysko chroni płodu przeciwciał produkowanych przez organizm kobiety ciężarnej w odpowiedzi na rozwój dziecka. Niestety, łożysko nie może chronić dziecko jest absolutnie niezgodne wszystkich negatywnych zjawisk, więc przyszła mama powinna uważnie monitorować ich stan zdrowia, bez narażania dziecka ma niebezpieczeństwa;

– Funkcja hormonalne. Z ciążą był normalny, wymagają pewnej równowagi między różnymi hormonów wytwarzania większość hormonów odpowiada łożysko tworzy ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, progesteron, laktogen łożyskowy, i tak dalej.

Innymi słowy, łożysko dla dziecka wykonuje jednocześnie funkcję układu trawiennego, skóry, płuc, nerek.

Aby tworzyć łożysko rozpoczyna się od momentu, że komórka jajowa jest osadzona w błonie śluzowej. ale o pełnej funkcjonowania organizmu można mówić dopiero po piętnastym tygodniu ciąży. Łożysko posiada wystarczająco dużą średnicę i masę w momencie dostawy średnicy łożyska około 20 cm, waga 600 g

Łożysko jest przymocowany do macicy fetus? Z jednej strony to ciało jest mocno przytwierdzona do ściany macicy, z drugiej strony jest pępowiny łączącej łożysko i dziecko.

Wracając do kwestii Przedwczesne odklejenie łożyska, warto zauważyć, że, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest przez łożysko abruption mniej powszechne we wczesnym okresie ciąży, niż później. W każdym razie, tylko w odpowiednim czasie odwołanie do specjalistów zapobiec poronienie.

Jak jest Przedwczesne odklejenie łożyska? Macicy zwykle okresowo kurczyć. Jednak łożysko nie jest w stanie cięcia, ponieważ nie ma włókien mięśniowych.

Kiedy szczególnie intensywne skurcze macicy podczas wczesnej ciąży może być częściowa lub całkowita Przedwczesne odklejenie łożyska. Czasami jako przyczyna oddzielenie łożyska pojawia niewystarczający dopływ krwi do organu lub konkretnych odpowiedzi immunologicznej (np alergie).

Warto zauważyć, że nie zawsze oddzielenie łożyska może prowadzić do poronienia. Gdzie kiedy obszar rozwarstwienia nie jest zbyt wysoki, lekarze mogą utrzymać ciąży. Czas głównym do lekarza, a trzeba wiedzieć o objawy, które towarzyszą oderwanie łożyska.

A więc, trzeba bić na alarm w przypadku, gdy obserwować te objawy :

– poważne osłabienie, niskie ciśnienie krwi, ból głowy;

– Ból w dolnej części pleców lub podbrzusza;

– występowanie krwawień. Nie ma znaczenia, czy jest to kilka kropli lub krwawienie jest na tyle silna, pilnie udać się do lekarza.

Niestety, niektóre kobiety w ciąży Przedwczesne odklejenie łożyska może przebiegać bezobjawowo, a do identyfikacji rozwarstwienie jest możliwe tylko z upływem następnego USG.

Ale jeśli zauważy się wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe i iść do łóżka.

Niestety, większość kobiet w ciąży zaczynają panikować, krzyczeć, biegać po mieszkaniu i było jeszcze gorzej dla siebie i swojego dziecka. Nie próbuj dostać się do swojego lekarza ginekologa. Wystarczy położyć się, spróbować się zrelaksować i wezwać pogotowie wszystko inne będzie miała pracowników opieki.

Pamiętaj, że Twoja aktywność, napięte nerwy, stres doprowadzi jedynie do tego, że oddzielenie łożyska staje się jeszcze bardziej widoczne. Przy pomocy nowoczesnej technologii, narzędzia lekarze dzisiaj radzić sobie z tym problemem w ponad 70% przypadków, a większość z tych przypadków występuje u kobiet, które okazały się do specjalisty na czas i nie panikuj.

Będziesz przyjęty do oddziału ginekologii, gdzie eksperci rozpoczną pilnej terapii mających na celu utrzymanie ciąży.

Jeśli Przedwczesne odklejenie łożyska wystąpił w późnym okresie ciąży, gdy dziecko jest w stanie przeżyć poza organizmem matki, lekarze decydują się na dostawy awaryjnej. Jeśli małe oddzielenie łożyska, krwawienie niewielkie, specjalista płodu pęcherza nakłucia, że ​​będzie można na swój sposób, w przeciwnym razie będą cięcia cesarskiego awaryjnego nie należy bać, w większości przypadków lekarze nie mogą ratować życie i zdrowie i matki i dziecka.

Share →