Odruch Reflex łuku i pierścień mechanizmy organizacji ...

Reflex łuku i pierścień refleksyjny mechanizmy ruchu

Rozpatrzenie procesów psychomotorycznych wyłącznie z punktu widzenia odruchów warunkowych dotyczy jedynie ich szczególnych form zautomatyzowanych technik. Jednak praktyka kształtowania umiejętności zawodników, ruch ożywienie w dotkniętych osób, projektowanie urządzeń zrobotyzowanych, i wiele innych problemów, konieczne do opracowania bardziej odpowiedni opis ruchów.

Do połowy lat 50-tych ubiegłego wieku, fizjologiczne mechanizmy organizacji ruchu reprezentuje System refleksyjny łuk. Programy emocje – – bodziec ruchu. Program jest utworzony w wyniku wcześniejszego uczenia pobudzone bodźca, zdolne do dostarczania impulsów sterujących w tkance mięśniowej. Taki system może tłumaczyć stosunkowo proste ruchy, ale jest bezsilny, gdy proces ruch jest konieczne, aby poprawki (poprawek) przez wpływ czynników zewnętrznych. W związku z tym, fizjolog NA Berishteyn (1896-1966) zaproponował wzmocnienie psychologiczne aspekty organizacji ruchu, w celu rozważenia ich w kategoriach psychomotoryczne, a z punktu widzenia psychologicznego zasady działalności. Zgodnie z tą zasadą, główną rolę w organizacji ruchu poświęcić programu bodźców wewnętrznych i zewnętrznych, jak nie z kibicami predstvlyayu zasada napędu odrzutowego.

Mechanizm sterowania silnikiem autora obwodu nazywa odruch pierścień.

Schemat pierścień reflex wymaga uwzględnienia czynników, które mają realny wpływ na proces wykonywania czynności motorycznych. Czy to, że:

– bezwładność ruchu (ruch dowolnego ciała wzrok nie tylko impuls polecenia z ośrodkowego układu nerwowego, ale również konwencjonalne siły bezwładności);

– Siły reakcji (napinające jednym ° Pm „la przyczyny odpowiednie zmiany w tonie innych narządów?);

– Odporność na działanie sił zewnętrznych (trudne do przewidzenia z góry);

– Stan tkanki mięśniowej (takie jak stopień zmęczenia, poziomu rozwoju i in.).

Informacje na temat tych czynników musi pochodzić od różnych kanałów w ludzkim OUN jako tzw sygnałów zwrotnych. To jest to, co zapewnia możliwości i dokładność ruchu. Po uwzględnieniu tych czynników w zarządzaniu aktami samochodowych nazywa sensoryczna korekcji ruchu.

Program rozpoczyna się urządzenia sterowania ruchem, mówiąc mu, co należy zrobić w danym momencie. Informacja ta jest podawana do komparatora porównującego. To również odbiera informacje z receptorów, wskazując, że faktycznej realizacji zadań programowych. Komparator porównuje parametry dwóch źródeł informacji, w przypadku niedopasowania daje sygnał błędu.

Ostatni blok przekształca trzech sygnałów reencoding sygnał korekcyjny przez sterownik wpływa efektorowych zmniejszenie sygnału błędu do zera i dostosowanie do żądanego dokładność ruchu. Tak więc, mechanizm zarządzania ruchem operacji odbywa się w obiegu zamkniętym (pierścień): Wyjście (efektor) jest połączony z wejściem (receptor).

Szczególne przypadki odruchowego pracy pierścienia:

– Jeśli sytuacja wymaga pilnych wniosków, informacji od receptora stosowane do jednostki sterującej, z pominięciem porównawczy i ignorując wymagania ruchów precyzyjnych;

– Jeśli osoba dopuszcza ruch w procesie celowego działania, pomiędzy efektorowych i receptor włącza obiektu, do którego ruch jest kierowany.

Według NA Bernsteina, w ruchach można zidentyfikować pięć poziomów, które są ze względu na treści, celów i treści informacji ruchu w pętli sprzężenia zwrotnego:

– Poziom (uwarunkowana genetycznie) „służy” mięśni, stan równowagi;

B – poziom (synergii) koncentruje się na względnej pozycji części ciała i koordynacji złożonych aktów silnikowych;

C – poziom (pole przestrzenne) związane z organizacją ruchu w czasie w przestrzeni zewnętrznej,

D – poziom (działania związane z obiektów-) obejmuje korę mózgową w kontroli ruchów;

E – Level (inteligentny silnik pełni) zapewnia ruch związany z mowy, grafiki, piśmie.

Oczywiście, klasyfikacja ta warunkowa. W rzeczywistości, przepływ jest realizowany na kilku poziomach (pięć lub wszystkie, jak podczas zapisu). W tym przypadku możemy mówić o największych poziomach.

Share →