Okresy nieregularne w nastolatków

Okresy nieregularne w nastolatków

Nie da się nie zauważyć, jak co roku nowoczesne nastolatki są bardziej zaawansowane niż my w tym wieku. Dotyczy to zarówno rozwoju fizycznego i psychicznego. Jednak oprócz pozytywnych aspektów wczesnego rozwoju dziecka, mogą zostać zidentyfikowane i negatywne strony.

Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nastoletnich dziewcząt, ponieważ rytm współczesnego życia, stawia negatywny wpływ na zdrowie w żeńskich narządów płciowych.

Okresy nieregularne w młodzieży. Główne rodzaje i przyczyny

Jedną z najczęstszych chorób ginekologicznych, występujące u młodzieży jest naruszeniem cyklu miesiączkowego (60% chorób ginekologicznych wśród dorastających dziewcząt). Jednocześnie zajmują ważne miejsce naruszenie jest czas trwania i częstotliwość cyklu:

 • Brak miesiączki (brak miesiączki przez 6 miesięcy. Lub więcej), co stanowi 0,6 – 1,2% przypadków. Jest on podzielony na pierwotnym (brak miesiączki w wieku 16 lat i starszych) i średnim (brak miesiączki przez 6 miesięcy lub dłużej po okresie regularne lub nieregularne miesiączki).
 • Skąpe (przerwa między okresami więcej niż 35 dni).

Oba rodzaje nieregularne miesiączki u młodzieży może ponadto prowadzić do poważnych problemów w zakresie zdrowia reprodukcyjnego kobiet – czyli niezdolność do poczęcia, wykonania i urodzić dziecko.

Przyczyny nieregularne miesiączki u młodzieży są różne:

 • Wpływ czynników zewnętrznych. Należą do nich niekorzystne warunki środowiska, które mogą mieć wpływ na działanie żeńskich narządów rozrodczych oraz czynniki społeczne – niezdrowa sytuacja w rodzinie, w której dziewczyna wychowana, a negatywny wpływ na zdrowie seksualne młodzieży.
 • Dziedziczna czynnikiem. Problemy w okolicy narządów płciowych kobiet mogą być przekazywane z matki na córkę genetycznie.
 • Stresora.

  Intensywne badania w szkole, problemy w zrozumieniu z dorosłymi – to tylko niewielka część tego, co sprawia, że ​​młody doświadczenie ciała stres.

 • Nadmierny wysiłek fizyczny. Redukcja rekreacji na rzecz nauki, pracy z komputerem, dodatkowe zespoły i kluby mają negatywny wpływ na ciało dziewczyny, która jest w okresie dojrzewania.
 • Niewłaściwa dieta. W tym aspekcie, najczęściej dwie skrajności – otyłość i niezdrowe pragnienie rzadkość. Oba schorzenia prowadzą do zakłócenia cyklu menstruacyjnego.

 • Neginekologicheskie przewlekła choroba (choroby układu krążenia, hormonalny, centralny układ nerwowy, itp).
 • Choroby wrodzone żeńskiego układu rozrodczego.

Niebezpieczeństwo z tych czynników jest to, że układ rozrodczy nastolatka jest wciąż w fazie rozwoju i formacji. To jest to, co sprawia, że ​​jest tak podatny na wszelkie negatywne skutki. Pod wpływem każdego z tych czynników w organizmie jest zakłócony wytwarzanie hormonów, które kontrolują normalnej częstotliwości menstruacji.

Najczęstszym hormonalne mechanizm rozwoju miesiączki u dziewcząt jest zwiększenie wydzielania prolaktyny przez przysadkę, co prowadzi do spadku produkcji luteinizującego (LH) i hormon folikulotropowy (FSH). Oba rodzaje naruszeń regularnego cyklu może wskazywać zespół policystycznych jajników – państwo stoi niepłodności w przyszłości.

Okresy nieregularne w młodzieży. Diagnostyka

Diagnostyka nieregularne miesiączki u młodzieży jest skomplikowane ze względu na fakt, że wszystkie procesy w młodym organizmie wciąż się rozwija, a my musimy być w stanie odróżnić gdzie dopuszczalnej normy, ale gdzie jest patologia.

Podczas przenoszenia nastolatka z nieregularne miesiączki, lekarz przylega do systemu w diagnostyce:

 1. Kwestionowanie dziewczyny, które są skargi dotyczące szczegółów cyklu miesiączkowego – kiedy były pierwsze miesiące (jeśli w ogóle) po zainstalowaniu regularny cykl i zmian w nim wystąpić. Bada warunki życia – jak załadować szkolenia dziewczyna jest kompletny odpoczynek, i tak dalej.

 2. Przeglądaj. Na tym etapie lekarz szuka obiektywnych dowodów choroby organicznej okaleczania żeńskich narządów płciowych, wad wrodzonych lub innych problemów.

 3. Laboratorium i instrumentalne metody badań. Po kliniczne krwi i moczu sprawdzana pierwszy stan hormonalny poziomy dziewczyny (na pierwszym miejscu – poziom LH, FSH i prolaktyny we krwi). Ważną metodą badania w diagnostyce przyczyn cykli menstruacyjnych jest miednicy ultradźwiękowego.

Wyniki te i inne metody diagnostyczne pozwalają zalecić leczenie.

Okresy nieregularne w młodzieży. Leczenie

Trudności w leczeniu zaburzeń miesiączkowania u młodzieży Regularność jest, że charakterystyka siły młodego wieku i rosnącego organizmu nie można przypisać każdy lek. Przed lekarza zadaniem tak delikatnie, jak to możliwe, aby działać na mechanizm choroby bez szkody procesy fizjologiczne dorastania.

Często tworzą nieregularne miesiączki u dziewcząt są w leczonej przy użyciu jednej z następujących metod:

 • Organizacja odpowiednim trybie dnia z obowiązkowym dobrego wypoczynku i żywienia, ograniczenie nadmiernego stresu fizycznego i psychicznego, ochrona przed stresem.
 • Leczenie Witamina (stosowane witaminy z grupy B, witamina E).

 • Terapia hormonalna należy stosować ze szczególną ostrożnością, ponieważ wyznaczenie dowolnego hormonów do leczenia rosnącego organizmu mogą prowadzić do niepożądanych i poważnych skutków ubocznych. Użyj preparatów zawierających estradiol i progesteron, i nie musi być staranne monitorowanie stężenia hormonów we krwi dziewczyny i jej ogólnego stanu.
 • Fizjoterapia (balneoterapia i inne.)

Spełniają wymagania bezpieczeństwa i łagodności działania w leczeniu nieregularne miesiączki u młodzieży może być medycyny naturalnej i lek Cyclodynon .

Okresy nieregularne w młodzieży. Naturalne lekarstwa

Leczenie nieregularne miesiączki u młodzieży wymaga przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegów. Dlatego przygotowanie niemiecka firma «Bionorica CE» Cyclodynon zajmowały ważną rolę w leczeniu tej grupie chorób. Głównym i aktywny tylko komponent przygotowania Ciclodinone ekstraktu wierzby zwyczajowo może wywierać wpływ stabilizujący na poziom hormonów płciowych przez zmniejszenie prolaktyny we krwi prowadzi do rozwoju rytmiczne.

Ponieważ w celu osiągnięcia efektu leczenia nieregularne miesiączki u młodzieży powinien być przedłużony Cyclodynon, ze względu na bezpieczeństwo w odniesieniu do tych celów, jak również możliwe. Przeciwwskazania Cyclodynon minimalne, co znacznie rozszerza możliwości tego leku w młodym wieku. Ze względu na niską toksyczność Cyclodynon praktycznie żadnych skutków ubocznych, co jest bardzo ważne w leczeniu młodych wywołującego.

Dobra tolerancja Cyclodynon, obok jego skutecznego działania na poziomie hormonów płciowych, pozwala na stosowanie leku nie tylko do leczenia, ale także w celu zapobiegania naruszeniom regularnych młodzieży miesięcznych. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dziewcząt, które poniosły nieregularne miesiączkowanie wcześniej. Również Cyclodynon stosowane po terapii hormonalnej lub jako dodatek do niej.

Cyclodynon jest w dwóch formach – i upuść pigułkę. Dawka w leczeniu miesiączkowania – 1 tabletka lub 40 kropli raz na dobę, rano na 3 miesiące.

Cyclodynon przywraca miesiączkowe dorastających dziewcząt, dając im okazję do pełnego zdrowia reprodukcyjnego w przyszłości.

Share →