Opis choroby pleśniawki (kandydoza)

Opis choroby pleśniawki (kandydoza)

Pleśniawki (kandydoza pochwy) – jest chorobą pochwy spowodowane zapaleniem życia poprzez Candidaalbicans drożdży. Pięć procent kobiet, które to grzyby, drożdże się nawracające, które przejawia się więcej niż cztery razy w roku. Najbardziej charakterystycznym objawem kandydozy pochwy – białe tandetna wydzielina, świąd narządów płciowych, i ból podczas stosunku i oddawania moczu.

Bardzo często pojawia się ta choroba krótko przed miesiączką.

Tych grzybów drożdżakowatych i każdy jest zjawiskiem normalnym. Kiedy ludzkie ciało jest zdrowe, zasiedlają błonę śluzową pochwy, przewodu pokarmowego, jamy ustnej i skóry. Drozd kwotę mnoży się, że grzyb powoduje zapalenie i świąd.

Najczęściej powodem przyczyną tego procesu jest naruszenie równowagi regularnego mikroflory pochwy. U zdrowych kobiet wzrost szkodliwych grzybów jest ograniczony przez Lactobacillus, które są także mikroorganizmy, lecz użyteczne. Jeśli struktura mikroflory pochwy nie ma żadnych negatywnych zmian, grzyby mnożą bardzo aktywny.

W związku z tym dość często choroba jest wywołana przez antybiotyki pleśniawka uwzględniając, które niszczą bakterie korzystne jednocześnie szkodliwych.

Ponadto odwzorowanie grzyba przyczynia się do hormonalnej antykoncepcji, niedobór odpornościowy, ciąża i cukrzycy. Ponadto, grzybica może powodować niewłaściwego obchodzenia higieny osobistej i niewłaściwe ubranie. Zatem, w celu zapobiegania drożdżycy pochwy uniknąć prania z materiałów syntetycznych sprzyjających bawełny.

Więc nie powinniśmy nosić zbyt obcisłe spodnie.

Grzybowych mikroorganizmów tendencję do rozprzestrzeniania się w środowisku o dużej wilgotności. Jeśli bielizna było wilgotne lub mokre (na przykład po wysiłku), należy natychmiast zmienić na sucho. Niektóre kobiety pleśniawki jest kąpiel w wodach otwartych lub basen.

W tym przypadku trzeba zmienić po basen strój kąpielowy na suchej bielizny i nadal spoczywać na suchym. Ponadto, zaleca się po zrobieniu prysznicem lub wanną starannie wytrzeć suchą krocze.

Może to być:

Dodatkowo, drożdże mogą wystąpić po użyciu deodoryzowana podpasek i tamponów, irygacji pochwy lub spraye, aromatyzowane lub barwione papieru toaletowego. Substancje chemiczne zawarte w tych produktach higieny osobistej, może negatywnie wpływać na prawidłową florę pochwy.

Kandydoza pochwy nie jest groźna choroba i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia kobiet. Jednakże, może on przynieść bardzo silny dyskomfort i znacznie obniżyć jakość życia. Dlatego też, gdy pierwsze objawy pleśniawki powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Ponadto, dla niewinnych objawów pleśniawki być może ukrywa się inne, znacznie bardziej niebezpieczne choroby, takie jak bakteryjne zapalenie pochwy. rzęsistkowica. chlamydia i inne. Ginekolog trafną diagnozę i wybrać żądany tryb leczenia.

Share →