Opis fotodermatozy chorób

Opis fotodermatozy chorób

Pod tą nazwą lekarze chorób spowodowanych przez połączone zwiększona wrażliwość na światło słoneczne. Czasami są one nazywane fotodermatoza. Podzielić na egzogenne fotodermatozę — nie jest spowodowany przez czynniki zewnętrzne i endogennych — w rozwoju których głównym «rozruch» Chodzi o to wewnętrzne przyczyny.

Egzogenne fotodermatozę

Jako najbardziej wyrazisty przykład egzogennego fotodermatozy może spowodować tzw zapalenie łąkowej. W lecie, w okresie kwitnienia, rośliny wydzielają wiele łąka specjalną substancję — furokumariny który osadza się na skórę, gdy człowiek w tych części. Z jednoczesnym narażeniem na promieniowanie ultrafioletowe, w niektórych wrażliwych osób może to zaczerwienienie skóry, pojawienie się pęcherzyków (pęcherzyki i krosty), ciężką świąd, a następnie przez długi zmian barwnikowych skóry.

Takie warunki, w połączeniu ze światłem słonecznym może powodować fototoksyczności i takie substancje, takie jak olej z bergamotki, niektóre środki dezynfekujące i środki moczopędne, środki przeciwcukrzycowe, a także sulfonamidy.

W leczeniu egzogennego fotodermatozy powszechnie stosowanymi czynnikami zewnętrznymi (stosowane bezpośrednio na zmienioną chorobowo skórę), takie jak betametazon. W niektórych przypadkach, wykazuje krótki przebieg glukokortykoidów doustnych — deksametazon, prednizolon.

Endogenna fotodermatozę

Ten fotodermatozę grupa (fotodermatoza) prowadzi na rzadkie choroby, których rozwój może być czynniki predysponujące, jak zakłócenia w układzie immunologicznym i różnych zaburzeń metabolicznych (zaburzeń w metabolizmie). Oddolne fotodermatozę to porfirię, Skóra pergaminowa, Hydroa vacciniformia (hydro vaktsinoformnaya), aestivalis akne, polimorficzny fotodermatoza.

Wszystkie te warunki wymagają szczególnej uwagi specjalistów (dermatolodzy, immunologii, alergologów) i liczne testy, ponieważ ich właściwe leczenie jest niezbędne do ustalenia prawdziwej przyczyny, powodując reakcję patologiczną na działanie promieni słonecznych ciała.

Share →