Ospa wietrzna w ciąży - choroba dzieci, ale to jest niebezpieczne dla płodu

Ospa wietrzna w ciąży – choroba dzieci, ale to jest niebezpieczne dla płodu

Jest bardzo pożądane, aby podnieść infekcji. Ale trudno jest wszystko przewidzieć i zapobiec, zwłaszcza jeśli rodzina ma dziecko, które idzie do przedszkola. Jak wiecie, w przedszkolu dzieci szybko podnieść żadnej choroby, takie jak ospa wietrzna.

Jakie jest prawdopodobieństwo zakażenia, jak ospa wietrzna występuje u kobiet w ciąży? ↑

Uważa się, że ospa wietrzna – choroby wieku dziecięcego i dorosłych cierpi na to są bardzo rzadkie. Ale nikt nigdy nie będzie w stanie powiedzieć dokładnie, co masz szanse na uzyskanie ospę wietrzną w czasie ciąży.

Statystyki mówią, że ospa wietrzna w ciąży jest bardzo rzadko: tylko jedna na 1000 kobiet w ciąży. Ponadto, jeśli przyszła matka przeciwciał choroby zmniejsza ryzyko zakażenia znowu, chociaż nie jest całkowicie wyeliminowane.

Fakt, że w ostatnim zmutowany wirus ospy wietrznej i teraz całe życie odporność na tę chorobę nie jest aktywna. Oznacza to, że ospa wietrzna może odzyskać ponownie. Dlatego wskazane jest, aby dbać o siebie, zwłaszcza w swojej pozycji.

Co do choroby, a następnie w ciążę ospa przebiega dokładnie tak, jak osoby dorosłej. Ciąża nie wpływa na nasilenie wietrzną nie zwiększa ryzyka powikłań. Ale na przyszłość dziecka jest zagrożeniem dla tego, co wiesz, będzie mówił później.

Dorosłych cierpi z powodu ospy wietrznej twardszego niż dzieci i kobiety w ciąży nie są wyjątkiem. Początek choroby może towarzyszyć niewielki niedyspozycji, później temperatura może wzrosnąć, a kilka dni później wysypka na całym ciele.

Wraz z temperaturą wysypka może wzrosnąć do 39 stopni. Ale nie zawsze tak jest. Bardzo często, zwłaszcza w łagodnej temperaturze ospy mogą być.

Może zalać fale na kilka dni. Kilka dni po raz pierwszy pojawia się wysypka pęcherzyki pękają i zaczynają wysychać, a swędzenie. Oczywiście, to są dorośli i wiedzą doskonale, że nie da się zarysować rano.

Wpływ na płód: jak niebezpieczne ospa wietrzna w ciąży? ↑

W odniesieniu do przyszłego wietrzną dziecka w czasie ciąży rzadko stanowi istotny negatywny wpływ. Jednakże, wszystko zależy od czasu trwania ciąży:

  • pierwsze tygodnie ciąży – Ryzyko dla płodu od 0,4% do 2%;
  • w połowie ciąży: po 20 tygodniach – Ryzyko to jest zmniejszony do zera;
  • Tydzień przed dostawą – Maksymalne ryzyko.

Teraz spójrzmy szczegółowo każdą sprawę. Jeśli przyszła mama jest chora na ospę wietrzną we wczesnej ciąży: do 20 tygodni, ryzyko jest oczywiste. Przecież w tym czasie dziecko zaczyna tworzyć wszystkie ważne narządy i układy organizmu.

Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie choroby i jej dalsze leczenie we wczesnym okresie ciąży może być bardzo niekorzystny wpływ na rozwój dziecka i podczas ciąży. Prawdopodobieństwo wystąpienia patologii ospa wietrzna jest bardzo niska, ale brakowało aborcji i poronienia zdarzają się dość często.

Po 20 tygodniach ryzyko powikłań lub negatywnych skutków wirusa ospy płodu jest praktycznie zredukowana do zera. Ponieważ łożysko jest w tej chwili już w pełni ukształtowane i całkowicie spełnia swoją funkcję ochronną.

I to najbardziej niebezpieczne dla ospy wietrznej u kobiet w ciąży – Te kilka dni przed lub po porodzie. A wszystko dlatego, przeciwciał przeciwko ospie wietrznej przyjść do płodu tylko w piątym dniu po zakażeniu. Okazuje się, że nawet nowo narodzone dziecko może się zarazić przez matkę.

Ospa u noworodków, zwłaszcza w ciągu pierwszych dni życia, odbywa się w bardzo ciężkiej formy. Po wysypka może mieć wpływ nie tylko na skórę, ale również rozprzestrzeniać się do narządów wewnętrznych.

Więc staram się podjąć wszelkie niezbędne środki, aby zapobiec ospę wietrzną w ciąży. Dbaj o siebie i nie jest chory.

Share →