Osteochondroza: przyczyny, zapobieganie i leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku.

Osteochondroza: przyczyny, zapobieganie i leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku.

Rodzaje osteochondroza.

Co to jest ból pleców?

W osteochondroza w środowisku medycznym sugerować rozwój przewlekłych chorób kręgosłupa, przyczyny, które jest obecność zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej, z przyczyn o innym charakterze. Najczęściej dotknięte krążków.

Osteochondroza może szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, które jest określone przez miejsce jego położenia.

Grupy ryzyka i czynników przyczyniających się do rozwoju chorób kręgosłupa

Prawie osiemdziesiąt procent osób w wieku ponad trzydziestu lat mają tendencję do rozwoju choroby, co przyczynia się do złej diety, siedzący tryb życia, otyłość, zaburzenia postawy, wad wrodzonych i urazów kręgosłupa, nadmiernego wysiłku, a nawet mieszkania.

Ponadto wiekiem elastyczność i wytrzymałość chrząstki stawów jest tracona z powodu zaburzeń krążenia kręgosłupa, jest zmiana konsystencji i kształt krążka. Gdy tak się stanie, można zdiagnozować bóle kręgosłupa.

Działania związane z regularnym zawodowe narażenie na wibracje na grzbiecie (kierowców samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, itd.) Może prowadzić do osteochondroza.

W młodym wieku ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów u osób z niedorozwiniętym układu mięśniowego, czyli forma fizyczna jest w złym stanie.

Genetyczna predyspozycja powinny być przypisane do grupy czynników, które przyczyniają się do rozwoju chorób kręgosłupa.

Rodzaje osteochondroza

Jeśli mówimy o rodzaju chorobą zwyrodnieniową dysku, to jest wspólne (jednoczesne uszkodzenie dwóch lub więcej części kręgosłupa) i szyjki macicy, klatki piersiowej i lędźwiowo-krzyżowego.

Stadium choroby

Choroby zwyrodnieniowe chrząstki stawowej i dyski międzykręgowe zaczynają pojawiać się dyskomfort, wyczuwalne podczas jazdy. W tym momencie jest większy odsetek prawdopodobieństwa uszkodzenia kręgosłupa, ponieważ włóknista disk pierścień zniszczone międzykręgowego szczelina staje się o wiele mniejsze.

W następnym etapie pierścień włóknisty jest uszkodzony, wybrzuszenia płyt jądra miażdżystego, powodując powstawanie przepukliny międzykręgowej, w wyniku deformacji kręgosłupa.

Pacjent zaczyna czuć wyraźny zespół bólowy. Ruchy są ograniczone, możliwe jest, aby wyjaśnić powstawanie kostnych wzrostów i kostnienia więzadeł kręgosłupa.

Objawy osteochondrosis

Objawy choroby w pierwszej kolejności będą zależeć od konkretnego kręgosłupa do segmentu podlegającym.

Z szyjki macicy rozwija się w osteochondrosis siedzący tryb pracy i siedzący tryb życia przez niedorozwiniętym ramki mięśni kręgosłupa szyjnego, jest przemieszczenie kręgów, zaciśnięcie naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych.

Pacjenci zgłaszają częste zawroty głowy, ból głowy, ograniczenie ruchów szyi, ból w szyi, która może być podana w ramię, łopatka. Czasami są ograniczenia w ruchu języka.

Przy osteochondrosis sutka, który jest najczęściej spowodowana przez krzywizny kręgosłupa, objawy są drętwienie i ból w klatce piersiowej, które mogą być także w sercu, wątrobie, w żołądku. Odnotowano nieprawidłowości w systemie naczyń kończyn dolnych, ponieważ co może się zdarzyć, zaburzenia brzuszne.

Objawy choroby zwyrodnieniowej lędźwiowo płyty są ostre lub uporczywe bóle ból w okolicy lędźwiowej, które stają się bardziej widoczne podczas jazdy lub wysiłek fizyczny, ból w nogach i naruszenie ich wrażliwość.

W niektórych przypadkach ograniczonej mobilności kręgosłupa czyni niemożliwym do zaakceptowania, że ​​niektóre pozycje na ciało.

Powikłania i choroby współistniejące

Osteochondroza prowokuje szereg chorób: przepuklina dysku, międzykręgowego przepukliny, rwa kulszowa, choroby narządów wewnętrznych i ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego, itp Wyliczanie wszystkich możliwych powikłań i chorób współistniejących trudne, jak kręgosłupa, któremu powierzono funkcji życiowych.

Diagnostyka

Rozpoznanie wstępne można ustalić na początkowym badaniu pacjenta. Zwykle rozpoznawana Osteochondroza neurologa, poprzez badanie kręgosłupa w różnych pozycjach, w ruchu iw spoczynku.

Gdy oględziny lekarz bierze pod uwagę zmiany w postawie na podstawie cech strukturalnych organizmu, identyfikuje odchylenia w pozycji obręczy barkowej, dolne narożniki łopatek, mezhyagodichnoy bruzdy wyrostków kolczystych. Znaczenie i ulgę mięśni, które znajdują się w pobliżu kręgosłupa.

Dotykowy kontroli pozwala na uzyskanie informacji na temat lokalizacji naruszeń, stopnia i charakteru bólu. Na rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów wskazują, napięte mięśnie, wzrost napięcia mięśniowego, jak prawie zawsze okazuje się urazami kręgosłupa i chorób.

Aby zidentyfikować ukryte patologii, dalsze rozpoznanie i dokładniejsze określenie zmiany niezbędnym do przeprowadzenia RTG, CT i MRI.

Dane uzyskane kompleksowego badania wykorzystywany do określenia typu chorobą zwyrodnieniową dysku i wybrać najbardziej skutecznych metod leczenia tej choroby.

Leczenie zapalenia kości i stawów

Dobre wyniki można uzyskać dzięki połączonym leczeniu chorobą zwyrodnieniową dysku, który obejmuje leki, fizjoterapia, masaże, fizjoterapia, akupunktura, rdzeń trakcji.

W wielu przypadkach, terapia manualna może znacznie złagodzić chorobę, więc pacjenci nie powinna wykluczać możliwości odwołania się do profesjonalnego manualshchiki.

Terapie te mają na celu usunięcie bólu, korygowanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu korzeni rdzeniowych, zawieszenia zmian zwyrodnieniowych w strukturach kręgosłupa.

Kompleksowe leczenie można osiągnąć dobre wyniki, ale w niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny.

Profilaktyka

Nie czują wiek powrotem problemy powinny zostać poinformowane o wiek się nim zaopiekować, która wyraża się poprzez aktywny styl życia, odpowiednia dieta przyczepności, zapobiegania urazom i urazów.

Zrozumiałe jest, że stan układu mięśniowego zależy od zdrowia nie tylko kręgosłupa, ale również w wielu innych narządów, więc zapobieganie chorobą zwyrodnieniową dysku – zestaw działań, które pomogą zapobiec rozwojowi tej podstępnej choroby.

Share →