Ostre infekcje jelitowe często występują u małych dzieci ...

Ostre infekcje jelitowe Często występuje u małych dzieci. Jest to przede wszystkim ze względu na niedoskonałości funkcjonalny układ pokarmowy dziecka. Intensywny rozwój dziecka zapewnia wysoki poziom procesów metabolicznych, które występują z dużym stresem. Tylko jako źródło składników odżywczych i energii dla organizmu jest jedzenie.

Dlatego, gdy niedożywienie u dzieci istnieje znaczące zmiany patologiczne wszystkich rodzajów metabolizmu i problemy trawienne może znacznie pogorszyć stan ogólny, i zatrzymać postęp choroby jest możliwe tylko za pomocą intensywnej terapii.

Powodować zaburzenia trawienia u niemowląt nie muszą patogeny infekcje jelitowe. W tym wieku, najczęściej zaburzenia żołądkowo-jelitowe wynikają z niedożywienia nie dziecko odpowiedniego zwiększenia ilości i jakości żywności, niewłaściwej diety. Przekarmienia dziecku swoją przewagę jakichkolwiek składników diety (zwykle tłuszczów i węglowodanów), szybkie wprowadzenie nowej żywności, brudny przejściu z jednego do drugiego piersi mieszaniny, – wszystko to prowadzi do zakłóceń w przewodzie pokarmowym. Dziecko zmniejszony apetyt, nie są odbijanie, wymioty, przyspiesza krzesło, które staje się wodnisty, zmienia kolor na zielony.

Spośród wszystkich rodzajów metabolizmu jest zakłócony w większości wody soli, w wyniku odwodnienia dziecka, zmniejszenie masy ciała.

Dzieci z niedowagą, słaby, cierpi na krzywicę. niedokrwistość. niedożywienie. od wczesnych lat są karmione butelką zjawiska te występują najczęściej i często prowadzi do rozwoju toksyczności, co znacznie pogarsza ciężkość choroby. Zatrucie zazwyczaj występuje w infekcji jelitowych (Salmonella, czerwonka), czynniki, które z kolei wytwarzają toksyny i wydalają je do ciała pacjenta. Gdy w przewodzie pokarmowym niemowlęcia, patogeny zakłócać normalny mikroflory, które, jak wiadomo, odgrywają ważną rolę w procesie trawienia.

To jeszcze bardziej pogłębia niestrawność, wpływa na przyswajanie składników odżywczych, sprzyja rozwojowi niedobór witaminy A, zmniejszając odporność organizmu.

Jednym z najbardziej istotnych czynników, w leczeniu chorób przewodu pokarmowego jest dobrze zorganizowany mocy. Może być przypisana jedynie do lekarza, ponieważ musi być indywidualnie i nie biorą pod uwagę wiek pacjenta, charakteru i stopnia nasilenia choroby.

W Pojawienie się małego dziecka z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi W żadnym przypadku samoleczenia i powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie ma czasu do stracenia, jeśli dziecko jest nawracające wymioty nadal ciekły najeżone krzesło i pojawił zjawiska toksyczności (niepokój, senność przemian, aż stracił przytomność, zaburzenia snu, blady szary skóry, suchość w ustach i na języku, wzdęcia, i tak dalej. d.). Takie dziecko jest w pilnej potrzebie hospitalizacji, a Wczesne rozpoczęcie leczenia w szpitalu, tym większa gwarancja sukcesu.

Share →