Ostre zakażenia jelitowe u dzieci, leczenie

Ostre zakażenia jelitowe u dzieci, leczenie

Po grypa i SARS chorują częściej niż dzieci z ostrych infekcji jelitowych. Co więcej, jest to nie tylko w lato i wczesną jesienią, i zimą. Jak chronić dziecko przed niebezpieczeństwem i jak pomóc, jeśli wciąż jest chory?

Tak więc, ostrych infekcji jelitowych u dzieci, leczenie – tematem rozmów dzisiaj.

Latem i wczesną jesienią – natomiast rodziny z dziećmi. Jak miło z IP­pływać w jeziorze lub morzu, w­zbudować zamek z piasku z APME­Tytus jeść soczyste gruszki na plaży. Ale jeśli nagle dziecko jest podniesiony­temperatura zimą, biegunka zaczyna, z jego­Rocking wymioty, rodzice w panice: co się stało?

Okazuje­jest to, że po prostu zapomniał o­Bezmięsne prawda i początek ostrej ki­domięśniowo zakażenia (AII). Co i­Kilka OCI? Krótko mówiąc – to Zabol­nia spowodowane przez bakterie, Viru­siebie i pierwotniaki, że możemy­ale odebrać w dowolnym miejscu.

Jakie są najbardziej niebezpieczne infekcje ponownie­Dziecko?

Czerwonka

Ta ostra infekcja jelitowa u dzieci nazywa się choroba brudnych rąk, ale możemy się zarazić­ale także przez produkty, które przeniknęły­la Escherichia coli. Transporter­Zakażenie często leci nam. Zazwyczaj choroba zaczyna ost­Ro. Temperatura wzrasta do 38-40 0 zmiany krześle: po pierwsze, jest on często, duży, płynny, a następnie – z śluzu i krwi.

Cechą charakterystyczną czerwonki – tzw­mye parcie: dziecko chce «iść w bardziej»Ale on nie działa. Przy umiarkowanej do ciężkiej postaci choroby dziecko nie może wysiąść pulę zegara, powodując poważne skurcze, zwłaszcza w czasie wypróżnień. Najtrudniejsza czerwonki­pokutuje u niemowląt, Nered­do nabycia falisty charakter­ter: po znaczącej poprawy­wzmocnienie z ciężkim naruszeniem nawrotu­sheniyami metabolizm wtórne zakażenia, na przykład zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, itp. d. czerwonki pożądany dziecko le­dzierlatka nie ma w domu, w szpitalu.

Salmonellozy

Jest to jeden z najczęściej spotykanych ostrego ki­domięśniowo infekcje: Salmonella bardzo wytrwały – są one odporne na­ocieplenie, trwałe w wodzie, glebie, kurzu domowego, szybkiego czasu­mnożą się w produktach (mięso, Bulo­Nie, jaja). Obraz choroby będzie­kości bardzo różne – wiele zależy od wieku, ogólnego stanu zdrowia, niepełnosprawność­Vya dzieci, itd. n. Jednakże, istnieją informacje­ing objawy: gorączka, częste, wodniste stolce, bóle mowy­cja jest pokryty grubą powłoką, dość często powiększenie wątroby i Śląska­ka. Im młodsze dziecko, tym trudniej przenosi choroby. Jeżeli czas nie rozpoczęciem leczenia, może wystąpić poważne komplikacje, do co­Wyrażenie opon mózgowych.

Do NAV­Stu, a nowe antybiotyki generacji pozwalają «uder­prasa» salmonellozy w prosty sposób.

Naznaczony aureus

A w gorące letnie dni i zimą szybko raz­proliferacji w kremach, wyroby cukiernicze, produkty mleczarskie. Dzieci mogą zostać zainfekowane, nawet cz­Res mama mleko. Zakażenie forhend­jest i gospodarstwa domowego – ze stycznikiem­tych pacjentów, którzy zdumieni gardła, dróg oddechowych i skóry (ras­sadnikom gronkowce można festered siniaka na ramieniu – dos­tyle tylko grać w ody­lub te same zabawki). Zatrucie pokarmowe występuje zwykle 3-5 godzin po dziecko zjadł skażoną zapisu.

Najpierw­signs – ostre bóle żołądka, nieuk­Rotim wymioty, wysoka gorączka. Państwo staje się natychmiast tjazhe­całe, aż skurcze i omdlenia. Biegunka rozpoczyna się natychmiast lub w ciągu niewielu godzin.

Ale po dniu lub dwóch zdrowia jest zadowalający, a do końca tygodnia normalnych stolców. Jednak w małych dzieci choroba jest zupełnie inna, powodując tzw staphylo­coccal jelit lub jelit.

Ponadto, proces może pójść izolowane­Rowan dopiero w jelitach i może­Jet połączone ze stanem zapalnym w innych narządach. W pierwszej­pierwszym przypadku dziecko cierpi tak­”Choroba jest dość proste: temperatura wzrasta nieznacznie, isprazh­Jelito cja neobilnye (3-4 razy dziennie), jednak zmniejsza apetyt­pole namiotowe, czasem mitralnej lub wymioty. Ale istnieje niebezpieczeństwo, że taki słaby zapalenia mo­Jet przeciąganie przez kilka tygodni lub miesięcy, zwłaszcza gdy nie jest diagnoza­prawidłowo i na czas bez leczenia odpowiednio. Gdy tjazhe­Formularz Enter-tłuszczu gronkowców­i choroba jest bardzo poważna­Temperatura lo szybko povy­sitsya do 40°Wyłania wyspy Dia­Korea krzesło – do pierwszych razy dziennie, woda­Gliniaste, śmierdzący.

Równolegle PRZEMÓWIENIE­zebrano i inne ogniska zakażenia­Przykłady zaczynające się zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, itp. D. Następnie dziecko jest ważne NIE­przejdź na leczenie szpitalne.

Kolibakteriozy

Wiele z jej yes­nie słyszałem. W rzeczywistości, grupa chorób zakaźnych, które są powodowane przez patogenne E. PA­muszli, wytwarzając prąd niebezpieczne­Sina. Toksyny i wyzwalania zapalenia­Proces prozapalny.

Najczęściej zakażenie następuje poprzez wykorzystanie­słabej jakości mleka i mo­mleczne mieszanki. Starsze dzieci mogą podnieść zakażenia od pływania w­Wody (kryte, jest przechowywane w wodzie do 3-4 miesięcy). Rozpocznij Zabo­Lewan rozwija się stopniowo lub gwałtownie. Temperatura nie może povy­shatsya, ale u niektórych dzieci, natychmiast skacze do 38 0 Charakter­ny zakażenia objawem coli – h­Taya, uporczywe wymioty, umiarkowany,­stupoobraznie ból brzucha.

Krzesło przyspiesza, staje się cieczą, co prowadzi­kolor żółto-pomarańczowy, z niestrawione grudek pi­Zupa-jak posiekane jajka. W ciężkich postaciach choroby pozorów­lyayut oznaki zatrucia: Czy­horadka, rzadko – zapalenie dróg moczowych i żółciowych oraz innych op­Ganov. W łagodniejszych form choroby może trwać do 2 miesięcy.

Jak pomóc?

Lekarz został wezwany na­chore dziecko? Ale nadal jest konieczne­czekać, aż przyjdzie. Rodzice powinni mieć świadomość, że w przypadku ostrych infekcji jelitowych u dzieci, leczenie należy rozpocząć natychmiast. Główną przyczyną poważnego stanu – małpy­Organizmy vozhivanie związane z cha­proste luźne stolce i wymioty. Poeci­dlatego jak najszybciej potrzebę Słońca­wypełnić ten brak płynu.

Aby to zrobić, dziecko otrzymuje do picia rozwiązania glukozy-solanka (np Rehydron), która przywraca równowagę wodno-sól i normalizacji metabolizmu. Calc­Tanna godzin ilość gatunków płynów­przez dziecko co 5-10 minut na łyżeczkę. Nie szukajcie doprowadziła­dzierlatka dawka – duża liczba błyszczący­kości mogą powodować powstawanie nowych wymioty.

Roztwór powinien być połączony z herbaty lub przegotowanej wody. Preparaty do leczenia ostrego ki­domięśniowo infekcje wybiera się do lekarza. W łagodnej postaci choroby, może on dokonać Spec termin­Czeskie bakteriofagi, probiotyki lub enterosorbents, ale jeśli Teche­dwa dni zauważalna poprawa nie wystąpił, konieczne jest leczenie antybiotykami. Absolutnie nie można się «przepisać» Anty­tyki! Niekontrolowane stosowanie le­tic leki mogą pogorszyć stan pacjenta, spowodować rozwój dysbioza utwardzają dziecko będzie pierwszy­Sekcja skomplikowane. Równolegle z Rev.­ratami wybrany lekarz na le­z AEI, może on wyznaczyć,­dodatkowe, na przykład, szybkość Vita­minoterapii celu zwiększenia ochrony­zmuszają organizm do trawienia poprawić lub fermentoterapii­Funkcja ing i komory ssania­zling oddechowe.

Po leczenie jest wymagane ponowne bakteriologiczne­Badanie kału cal. Dolarów dziećmi­żony na miesiąc do wykonania­Znaczenie lekarza diety.

Jedzenie jest również leczy

Dieta – Bardzo ważnym punktem w leczeniu ostrych infekcji jelitowych u dzieci. Karmienie piersią chore dziecko­Matka powinna karmić częściej Azji, ale w mniejszych porcjach. W pierwszym dniu leczenia kwoty jednorazowej marzeń mleka­zhayut o połowę, a liczba wzrosła do 8 karmień – minut raz dziennie.

Po drugim dniu, możesz zwiększyć objętość 20-30 ml i stopniowo wydłużać odstęp jm­czeka na karmienie. Z menu, małe­szyje, na sztucznym dokarmianiu, ekskluzywnej mieszanki dla niemowląt słodkie i soków, a nowa­Produkty pokarmów uzupełniających wprowadzone dopiero po 10-14 dniach po odzyskaniu. Starsze dzieci, gdy są chore nie powinny być podane produkty, wzmacnia­ing perystaltykę jelit (Cher­ny chleb, krakersy, miękkie pieczenia), e­Grupa, płatki z mlekiem, rośliny strączkowe, cytowany­Russ, gruszki. Ograniczenia żywieniowe są zwykle nakładane zrównoważonego stupy normalizacji, to dieta może być stopniowo rozszerzany.

Ale uważaj – ciało jest wciąż słaby, to nie powinno być przeciążony. Lepiej jest w tym przypadku nieco Niedokarmianie niż nadmierną prędkością.

Share →