Ostre zapalenie oskrzeli u dzieci i formach

Ostre zapalenie oskrzeli u dzieci i formach

Zapalenie oskrzeli, często spowodowane przez wirusa przeziębienia lub górnych dróg oddechowych. Jednakże, niektóre z form są często związane z ogólnym stanem ciała dziecka (alergiczne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa), a rzadziej choroby serca. Przesunięcie metabolizmu, takich jak krzywica, przewlekłe zaburzenia odżywiania, zaburzenia reżimu, złe warunki higieniczne są często towarzyszy zapalenie oskrzeli.

ostre zapalenie oskrzeli;

okresowo powtarzające się zapalenie oskrzeli;

przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Zapalenie oskrzeli u dzieci jest często jednym z etapów ostre zapalenie górnych dróg oddechowych, wirusa grypy, a bardziej wspólnej jesień i wiosnę. Jest to również typowe dla zakażeń dziecięcych, takich jak odra i krztusiec. Zwiększone ryzyko wystąpienia ostrego zapalenia oskrzeli są dzieci z wrażliwe błony śluzowe nosa i gardła.

Ci pacjenci często cierpią z powodu przewlekłego zapalenia migdałków i migdałki. Innym ważnym czynnikiem jest brak ogólnym hartowania ciała dziecka.

Najczęstsze objawy kliniczne ostrego zapalenia oskrzeli u dzieci po 3y.o .. Choroba, która zaczyna się suchy kaszel, katar później objawia się przedłużonym kaszel pasuje, pozostaje sucha. Temperatura podnosi się często na krótko do 39 ° C, ale może pozostać w normie. Kaszel stopniowo pojawiają się trzaski i nawilżone w oddychaniu.

6-8 lat dzieci nie są izolowane plwociny, ale z naruszeniem kaszel ma charakter napadowy i może nawet skończyć wymioty.

Ostre zapalenie oskrzeli u dzieci może przejść bez komplikacji, a zakończył 8-12 dni odzysku, ale może dawać powikłania. Jednym z najczęściej występujących komplikacji ostrego oskrzeli płuc, zapalenie ucha środkowego mniej.

Zalecić leczenie zapalenia oskrzeli powinny terapeuty tylko pediatrą. Jest to obowiązkowe, leżenia w łóżku, biorąc kodeina, wykrztuśne, immunostymulujące leki. Gdy kłopoty ze snem mianowany leki przeciwzapalne lękowe.

W obecności wysokiej temperatury antybiotyki lub sulfonamidy powołał grupę leków. Może również znacznie zmniejszyć przeziębienia i środków ludowe, tę samą herbatę z cytryną i dżem, miód lub mleka. Doskonała wykrztuśny uważany sok Rzodkiew z miodem.

Share →