Ostre zapalenie płuc melkoochagovogo

Ostre zapalenie płuc melkoochagovogo

Płuc – jeden z najczęstszych chorób u dzieci, zwłaszcza w młodym wieku (do 3 lat). Przyciągnięcie na zapalenie płuc anatomiczne i fizjologiczne cechy układu oddechowego: młodsze dziecko, tym mniej zdolności oddychania i zapasowe wyższe zapotrzebowanie na wymianę gazową. Dlatego też, gdy proces zapalny w płucach;: łatwo mieć poważne zaburzenia funkcjonalne, naruszyć przebiegu i wyniku choroby. Najczęściej zapalenie płuc rozwija się u dzieci, które są karmione butelką, przeciw krzywicy, niedożywienia, ex-sudativnogo skazy, z naruszeniem higienicznego reżimu. Wszystkie powyższe zmniejsza reaktywność dziecka i predysponuje do chorób dróg oddechowych.

Bezpośrednią przyczyną choroby jest zakażenie, często wirusowe (grypa, paragrypy, adenowirusy, wirus Coxsackie, ECHO). Obecnie więcej. 90% wszystkich zapaleń płuc u dzieci w pierwszych latach życia zaczyna się od ostrych wirusowych chorób układu oddechowego, a następnie są one połączone przez zakażeniem bakteryjnym (Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae i inne.), TE zapaleniu płuc – zakażenia wirusowe i bakteryjne, w których należy zgodne z trybem epidemiologicznego : dziecko musi być izolowany; to musi być hospitalizowany w więzieniu lub w kasie.

K i L, a, a, a. Na początek choroby jest zwykle wyrażona zjawiska przeziębieniach, to istnieje niepokój, drażliwość, lub odwrotnie, letarg, zmniejszenie apetytu, dzieci nie karmić piersią. Jednym z pierwszych mikrosimptomoz zapalenie płuc może być sinica trójkąt nosowo-wargowe, wzmocniony lęku, izolacji pianką śluzu z jamy ustnej, nosa i pochodni -Voltage (odpowiednik ukrytym duszności). Wtedy nie jest oczywiste, duszność ze wzrostem i naruszenia rytmu oddechowego. Oddech staje się przerywany, ohayuschey, jęczeć, czasami „kryahtyaschee.” Temperatura reakcji (38-39 °) zazwyczaj wyrażany na początku choroby, ale u dzieci zapalenie płuc Niedożywienie może pojawić się nawet przy normalnym lub niską temperaturą.

Płuc simptomi1 pierwsze rekolekcje jakby na dalszy plan (rozedma płuc, trudności z oddychaniem, świszczący oddech, suchy), a następnie są części skróconego perkusję i osłabiony oddychania bronhofoniya wzmocniona słuchał mokry krupnopuzyrchatye małych i świszczący oddech. Zdjęcia rentgenowskie w środku choroby przed rozedmą płuc i wzmocnionej strukturze ujawnił nierówne cienie. W badaniu krwi – leukocytoza lub leukopenia, neutrofilią, zwiększone OB.

Postacie kliniczne zapalenie płuc mogą być różne w zależności od reaktywności organizmu oraz od rodzaju patogenu. Wraz ze światłem, zlokalizowane formy, w których ogólny stan cierpi łagodny, dzieci są toksyczne i septyczne toksnko formą zapalenia płuc.

Toksyczną formą zapalenia płuc charakteryzuje się bardzo ciężkim stanie ogólnym dziecka z ciężką reakcją na wszystkich narządów i układów oraz rozwój zagraża zespołów klinicznych. Najczęściej zgłaszanym zespół ostrej niewydolności oddechowej – ostre bladość, sinica, duszność, liczba oddechów przekracza normę o więcej niż 2 razy, zmienił rytm oddychania, bezdech i obserwuje z zatrzymania oddechu rozwoju uduszenia. Zespół ostrej choroby układu krążenia (bladość i marmurową figurą skóry, sinica, impuls OGÓLNE- 200 na minutę), tachykardia, bradykardia może się zmienić, uczniowie są rozszerzone, stały spojrzenie, całkowita pastoznost.

Na ostrym zawałem niedotlenienia EKG.

Często gipertermichny i ​​drgawki – temperatura 40 ° C i powyżej, skóra zimna, skurcz naczyń obwodowych, puls nitkowaty, obrzęk mózgu, drgawki kloniczne, toniczne. Dramatycznie zaostrza niedowład dzieci żołądka i jelit, klinicznie wzdęcia, wymioty, zwracanie, nieobecności Przewodniczącego, jak i ostrej niewydolności nadnerczy, w których do przyłączenia enteroparesis ostry bladość, osłabienie, spadek ciśnienia krwi, bradykardia, bezdźwięcznych tonów serca.

Toksyczną formą zapalenia płuc towarzyszy również naruszenie metabolizm elektrolitu, hipokaliemia, kwasica i zasadowica. Na ogólnym tle ciężkich objawów płucnych choroby, jak schodzi na dalszy plan, ale charakterystyczne zmiany klnniko-radiologiczne są zapisywane.

Toksyczne formy septyczne zapalenie płuc charakteryzujących łączenia septyczne septyczny ognisk w postaci zapalenie opłucnej, zapalenie ucha środkowego, zapalenie opon mózgowych, itd. Abscessed pielita zapalenie stanów.

Ostre zapalenie płuc u małych dzieci z prawidłowego, terminowego leczenia zwykle powoduje odzyskania w 2. lub w ciągu 3 tygodni od początku choroby. Jednak u dzieci cierpiących na krzywicę, niedożywienia, wysiękowego skazy, zapalenie płuc może mieć słaby, przewlekły przebieg, daje zaostrzenie lub nawracają. W ciężkim zapaleniem płuc mogą być śmiertelne.

Leczenie powinno być złożone: 1) kontroli zakażeń i toksyczność; 2) usunięcie niewydolności oddechowej; 3) przywrócenie funkcji narządów i układów; 4) poprawy reaktywności dziecka. W powołaniu leczenia należy wziąć pod uwagę nie tylko choroby podstawowej, ale także wszystkich związanych i organizacji zagrażających intensywnej opieki klinicznych zespołów.

Ma ogromne znaczenie trybie: należy zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, często zmieniać pozycję dziecka w łóżeczku, okresowo być rozpieszczani. Dobry wpływ na 10-15 minut spacerem na świeżym, chłodnym powietrzu, w miejscach osłoniętych od wiatru; pożądane ninssit dziecko chodzić na rękach. Z pozytywną reakcją na spacer dzieci szybko ustatkować, idź spać; zmniejszyć duszność, sinica. Gdy reakcja negatywna (u wcześniaków gipotrofikov, toksyczne formy zapalenia płuc) dziecka powinien natychmiast podać do pokoju. Ponadto, w celu zwalczania niewydolności oddechowej pokazany wdychania nawilżane tlenu (poprzez brodawki lub cewnika w namiotem tlenowym); Czas trwania i częstotliwość leczenia określa się indywidualnie w zależności od stanu pacjenta. (od 5 do 20 minut, co 2-3 godziny). Jest to konieczne w celu zapewnienia zrównoważonej diety w zależności od wieku dziecka; jeśli jest karmione piersią, zaleca się u pacjentów z ciężką sinicą tymczasowo karmić pacjenta tylko w mleku matki, jak karmienie piersią, akt ssania może zwiększyć skutki niewydolności oddechowej.

Dziecko potrzebuje obfite drinka.

Antybiotykoterapii obejmuje podawanie antybiotyków i leków sulfonamidy. Podstawowe zasady leczenia antybiotykami: 1) natychmiastowe stosowanie antybiotyków, jak tylko rozpoznania zapalenia płuc; 2) w celu poprawy skuteczności terapii powołanie dwóch antybiotyków o różnym spektrum działania zgodnie z planem racjonalnych kombinacji antybiotyków na AM Marshak (obecnie szeroko stosowane penitsillnn, pół penitsillyny, erytromycyna, oleandomntsin); 3) określania dawek antybiotyków w zależności od masy ciała, wieku i wagi proces potomny; 4) zmiany w połączeniu z antybiotykami bez efektu leczenia i przez 3-5 dni; Czas trwania leczenia 7 do 10 dni, w niektórych przypadkach nawet do 15 dni; 5) przed zastosowaniem terapii w celu określenia wrażliwości dróg oddechowych roślin wyższych na antybiotyki względnej orientacji terapii; 6) Biorąc pod uwagę skutki uboczne antybiotyków i terminowe jej zapobiegania poprzez przypisanie odnovremlt ;? .- Jakie leki przeciwhistaminowe, leki antyalergiczne (difenhydramina pipolfen, suprastin), kompleks witamin, szczególnie B, stosowania antybiotyków doustnie, jak również leków przeciwgrzybiczych (nystatyna).

Leki sulfonamidowe stosowane w połączeniu z antybiotykami szybkością 0,2 g na 1 kg masy ciała na dzień w przypadku, gdy jedynym celem antybiotyków nie daje wyrazisty efekt. Ciężkich, toksyczne formy zapalenia płuc w połączeniu z antybiotykami jest przewidziana kortykosteroidy, prednizon .- krótki przebieg 0,5 mg na 1 kg masy ciała na dzień. przez 7-15 dni z stopniowe zmniejszenie dawki dobowej. -Threatening Stan przewodów posindromnuyu intensywnej terapii.

Terapia Stymulowanie dokonuje odczytu na tle słabego, przedłużającym się przebiegu zapalenia płuc, z niedożywienia, krzywicy, anemii (transfuzje krwi, osocza, administracji gammaglobuliny). Dzieci z ostrym zapaleniem płuc na zeznaniach przepisane funduszy serca, głównie glikozydy nasercowe, wykrztuśne medycyny, kąpiele lecznicze, okłady z gorczycy, w okresie odzyskiwania – gimnastyki korekcyjnej, ćwiczenia oddechowe, masaż. W tym samym czasie po usunięciu nasilenia choroby leczy się współistniejących chorób – krzywicy, niedożywienie, anemii, wysiękowego skazy.

Profilaktyka ostrego zapalenia płuc – jest przede wszystkim wzrost reaktywności ciała, zbilansowana dieta dziecka, a tuż temperatura powietrza w pomieszczeniu; terminowe zapobieganiu krzywicy, niedożywienia oraz kontroli ostrego nieżytu górnych dróg oddechowych; hartowania.

Share →