Ostre zapalenie trzustki: niebezpieczne choroby trzustki

Ostre zapalenie trzustki: niebezpieczne choroby trzustki

. Ostre zapalenie trzustki (cd Zapalenie trzustki, pankreotit – z trzustki Łacińskiej (trzustka = zapalenie trzustki) Jest to dość ciężkie choroby zapalne trzustki, występujące wraz ze wzrostem jego wielkości, rozwój obrzęku, a czasem zniszczenie miejsc, gdzie może rosnąć, a następnie wyjść poza Zakażenie narządów. Często występuje z bólu, uwalniania do krwi substancji toksycznych, ciała.

Na początku lat 80. zginęło około 20% pacjentów z ostrym zapaleniem trzustki, koniec lat 90-tych — do 10%.

Głównymi przyczynami ostrego zapalenia trzustki

W ciągu ostatnich 10-15 lat, liczba pacjentów, wzrósł 2-3 razy. To z powodu wzrostu zużycia alkoholu jest jedną z głównych przyczyn choroby. W większości krajów, charakter ostrego alkoholowego zapalenie trzustki stanowi 40% pacjentów.

Drugą najczęstszą przyczyną ostrego zapalenia trzustki jest chorobą pęcherza żółciowego (kamica żółciowa). Pozostałe 20% to inne powody: uraz brzucha, biorąc szkodliwe leki na raka trzustki, chorób endokrynologicznych.

Jak to uszkodzenia i ostra choroba trzustki

Obfity odbioru oleiste potrawy bogate w białko z jednoczesnym wykorzystaniem znacznych ilości alkoholu prowadzi do poprawy substancji generacji trzustki (enzymy), które powinny być dostarczane przez swoich kanałów w jelita i biorą udział w trawieniu pokarmu. Jeśli trzustka jest tyle działa, może zablokować przewody korkami białek i enzymów ma nic do zrobienia, ale dostać się do tkanki piersi, uszkodzenia, powodując stan zapalny. Uszkodzenia gruczołu, a sam alkohol, a zwłaszcza jej produkt rozkładu aldehydu octowego wprowadzania jej krew.

Rozwija się ostre zapalenie trzustki alkoholu.

Żelazo wychodzi przewód, który łączy się z dróg żółciowych jest utworzony ampułkę. Według jej żółci i soku trzustkowego wchodzi do dwunastnicy. Jeśli masz kamienie żółciowe, kamienie z pęcherzyka żółciowego mogą wejść w fiolce i zaplombowane. Następnie cancer juice and bile zawierające enzymy nie może wypływać do dwunastnicy i przenikać pod ciśnieniem w kanałach tkanki trzustki.

Rozwija się ostre zapalenie trzustki żółciowej.

Objawy i rozpoznanie ostrego zapalenia trzustki

Intensywny (czasami bardzo intensywne), ból w nadbrzuszu, promieniujący do pleców, nudności, wymioty, brak łaknienia, wzdęcia. Wymioty nie łagodzi ból po wymioty nie zmniejszyła. Może ostre osłabienie, kołatanie serca, gorączka.

Jak niebezpieczne ostre zapalenie trzustki?

Nie może być kieszenie zniszczenia (martwica), lub masywne stopione żelazo (pankreanekroz). W związku z tym, często rozwija się ostre układu krążenia, układu oddechowego, niewydolność nerek. Są one przyczyną śmierci w ciągu kilku pierwszych dni choroby.

Tygodni po rozpoczęciu śmierci choroba może wystąpić w wyniku rozwoju infekcji w złamania żelaza i tkanek otaczających go. Śmiertelność w tej 30%.

Na tle ostrej choroby trzustki w wrzodów żołądka i jelit często są utworzone, które mogą być powikłane krwawieniem.

Co zrobić, jeśli masz objawy ostrego zapalenia trzustki?

Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Zawsze będziesz umieścić w szpitalu, która odbędzie się znieczulenia, terapię oczyszczającą masywny korpus.

Jeśli mieli ostre zapalenie trzustki

Share →