Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki – Rasy psów. pierwotnie używane jako pasterz i psów poszukiwawczych.

Historia rasy i pochodzenia

Zależy od dwóch głównych ośrodków pochodzenia psów w Indiach i Azji Mniejszej. Jednak pochodzenie innych pasterzy. Są potomkami północnej wilka, którzy mieszkali w naszym regionie, a mianowicie w obecnym terytorium Skandynawii i północno-zachodniej Rosji, ale nie było bez krwi Indian wilka.

Pierwszy przedstawiciel rasy owczarek niemiecki, jako białawą barwę Grayf- został pokazany na wystawie w Hanowerze 1882godu. Greif został wprowadzony w genealogicznym książki niemieckich pasterzy.

Wnioski rasy, zorganizowany i dostarczony do skali krajowej, szybko rozwijał się przez połączone wysiłki hodowców owczarków niemieckich. W 1899 roku, po raz pierwszy Owczarek niemiecki oficjalnie pokazany na Vsegermanskogo wystawie.

Wzorzec rasy

Owczarek niemiecki

Średnia Owczarek niemiecki rasa została po raz pierwszy opracowuje Stephanitz i Mayer w 1899godu. Oryginalny tekst został dodany w 6 członków Zgromadzenia SV. odbyło się w dniu 28 lipca 1901. na 23 Zgromadzeniu, które odbyło się w dniu 17 września 1909goda w Kolonii. na posiedzeniu Rady Dyrektorów i Komitetu Doradczego w Wiesbaden 5 września 1930goda i na posiedzeniu Komisji do hodowli i Zarządu z 25 marca 1961 .. Następnie tekst został zmieniony przez Światową Unią Owczarek niemiecki Dog Society (Lovers WUSV ) A przyjęte na posiedzeniu WUSV

Rozwój rasy w XX wieku

Pierwotnym celem niemieckiej ovcharki- ochrony stada. Zmniejszenie liczby zwierząt i hodowców rasy przymusowych rozpowszechnione szukać nowych sposobów wykorzystania psa, korzyści z jego cech fizycznych i psychicznych, wytrzymałość fizyczną, wytrzymałość w złej pogody, dobrze rozwinięte poczucie obietnicy dużo. Błyskotliwe sukcesy owczarka niemieckiego w różnych działań były szybkie, aby zwrócić uwagę na siebie.

W 1901 roku policja we współpracy z niemieckimi miłośników klubowych Owczarek niemiecki zorganizowane specjalne badania, a dwa lata później opracowany i wydany zasady szkolenia i wykorzystania psów policyjnych. W 1914 roku klub SV zorganizowała demonstrację Owczarek niemiecki w armii. W 1925god we Frankfurcie, pierwszego mistrzostwa wystawienniczej.

Pierwsza wojna światowa przedstawienia owczarka niemieckiego w sensie dosłownym i przenośnym na czele. Niezastąpionym pomocnikiem wojskowej stało się powszechne w szkółkach jak armii niemieckiej i jej sojuszników w armii iw armii Ententy.

II wojna światowa spowodowała hodowla psów, a także wszystkie inne dziedziny życia, wielkiej szkody, ale niektórzy hodowcy nadal udało się utrzymać niewielką liczbę psów hodowlanych. W 1946godu Niemcy zostały podzielone na dwie części. Oczywiście, że od tego czasu w NRD zaczęły pojawiać się swoją linię psów.

Głównym trendem w ciągu ostatnich dwóch dekad ekspansja hodowli psów, głównie dzięki współpracy z doświadczonymi hodowcami psów ze wszystkich pięciu kontynentach, ściśle stosować się do zaleceń niemieckich specjalistów. Efektem jest nie tylko konkurencji w mistrzostwach SV. ale także na mistrzostwa Europy i świata psów, z roku na rok potwierdza, że ​​na całym świecie, duża liczba hodowców i miłośników owczarka niemieckiego, w stanie konkurować z ich odpowiednikami z Niemiec.

Ogólna charakterystyka

Pies ten serwis ze zrównoważoną, telefon typu zachowań, wyjątkowe mądry, zdolny do różnorodnych szkoleń. Owczarek niemiecki jest najbardziej skuteczne, jeśli jeden jest mistrzem, ale jej mocną stroną (jak psa służbowego) jest to, że bardzo łatwo zmienić w domu i są zainteresowani współpracą z nowym. Na przykład, właściciele Rottweiler lub Sznaucer olbrzym nie przyjmują zmiany, odmówić słuchać nowe i tęsknią za starym, ale "Niemcy" nie dotyczy. Gdy psy patrolowe często, czasami codziennie, aby zmienić satelitę i owczarka niemieckiego tutaj – od konkurencji.

Jest w stanie wykonać polecenia bez wątpienia żadnego policjanta, który teraz idzie na patrol. Co ciekawe, ten mocny punkt "Niemcy"Które są w służbie kręci słabe jeśli chodzi o zwierzęta. Wielu właścicieli owczarków niemieckich są bardzo wrażliwe na ich studentów na psa stronie lubią bawić się z innymi psami mistrzów wykonujących aportirovki i są nawet skłonni pozostawić bez problemów swojego właściciela i zostawić miejsce z każdym, kto będzie regularnie rzucać swoje kije i piłki. Owczarek niemiecki jest jednym z trzech w rankingu najbardziej inteligentnych ras. Dr Stanley Coren Składane ( Inż. ), Profesor psychologii, University of British Columbia w Vancouver (Kanada) Wielu ekspertów psów uważają, owczarek niemiecki idealne; Po części jest to prawda, ale funkcjonariusze organów ścigania i straży granicznej, całe życie miał do czynienia z tą rasą nie zawsze zgadzają się z tą opinią.

Z kolei wielu z nich uważa, że ​​jest wysoka inteligencja "Niemiecki" i stwarza problemy związane z jego zastosowaniem jako watchdog, jak również psy wyszukiwania. Tutaj mamy "Biada z Wit"I biada tym, oczywiście – dla gospodarzy. Fakt, że niektórzy (chyba najbardziej rozsądne) Owczarki niemieckie czasu mają tendencję do przejść przez zleceń filtrów gospodarze własną ocenę sytuacji. Połowy i "Niemiecki"Kto, przed zrzuceniem zespołu "FAS" za osobę, udawać, czy to zrobić, czy też istnieje taka potrzeba, nie jest niebezpieczny. W tym przypadku, pies natychmiast skanuje obiekt ataku na adrenaliny (boi się psów lub nie), zważyć jego rozmiar, oceni stopień agresywności, a nawet brać pod uwagę fakt, uzbrojony w obiekcie, czy też nie. Zdarzały się przypadki, gdy owczarek niemiecki w sytuacji, gdy ich właściciele starły się z innymi ludźmi, w najlepszym, podbiegła, powąchał i uczestnicy walki, upewniając się, że właściciele znaku, po prostu odsunął się na bok.

A w najgorszym przypadku – leży w pobliżu spokojnie gryzł laski złowionych między łapami. I wreszcie, wiele odniesień do opisania charakter owczarka niemieckiego zauważyć poważne wady, jak tchórzostwo. Niestety, ten moment jest w istocie w niektórych przypadkach rasy. Nie powinniśmy, oczywiście, w ogóle podejrzana tchórzostwo "Niemcy"- Musimy pamiętać, że mówimy o pojedynczych przedstawicieli rasy.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że rasa jest bardzo powszechne na całym świecie – być może jest to najczęściej – więc tym bardziej psy tej rasy w ogóle, tym bardziej, oczywiście, chodzi między nimi, i tych, którzy mają tych lub innych wad.

Wartość ekonomiczna

Share →