Owsianka i jego korzyści

Owsianka i jego korzyści

Owsianka już dawno przestała być tylko tradycyjne śniadanie Brytyjska. Pozytywne nastawienie do płatków owsianych i tych, którzy schudnąć i chce utrzymać sylwetkę w dobrej formie.

Jak gotować płatki owsiane i jakie są jego zalety? Wśród innych zbóż, uważa się najbardziej pożywne i zdrowe.

Owsianka zasila cały dzień, a więc jest to idealne miejsce na obfite śniadanie.

Właściwości

Bogate w błonnik i białka roślinnego, płatki owsiane nasyca przez długi czas, eliminując uczucie głodu. Korzyści z płatków owsianych przejawia się w szerokim składzie. Witamin z grupy B, E i K, żelazo, potas i jod – nie jest to pełna lista substancji zawartych w płatki owsiane. Od dawna udowodnione przez naukowców na całym świecie korzysta z płatków owsianych i sprowadza się do następujących właściwościach:

  • Obniżenie poziomu cholesterolu;
  • Wysoka wartość energii ze względu na złożonych węglowodanów w kompozycji;
  • Zmniejsza kwasowość soku żołądkowego;
  • Zapobieganie zapalenie jelita grubego, zaparcia i niestrawność.

Ponadto stwierdzono, że stosowanie owsiane przyczynia się do poprawy pamięci i stymulowania myślenia, stężenie.

Jak gotować

Najczęściej ludzie są zaniepokojeni, jak gotować owsiankę. Tradycyjny sposób – to płatki owsiane, gotowane w mleku. Ale jeśli jesteś zwolennikiem diety niskokalorycznej i oglądać figurę, można zastąpić mleko zwykłą wodą.

Owsianka z mlekiem

2 szklanki płatków owsianych zalać 2 szklankami mleka i 3 szklanki czystej wody. Blachę na małym ogniu, gotować, aż cała zawartość zgęstnieje. Jeśli to konieczne, dodać sól, dodać trochę gorącego mleka i wymieszać.

Przed podaniem dodać budyń masło.

Kasza na wodzie

Jak gotować płatki owsiane na wodzie? W wrzącej cieczy, dodać płatki i gotować przez 10-15 minut: pierwsze 4 minuty – na dużym ogniu, a następnie przeciętnie. Po ugotowaniu, przykryć pokrywką i niech owsianka trochę naparu.

Ilość wody i kłaczków do przygotowania owsianki mogą być różne w zależności od rodzaju i stopnia owsiane gotowania.

Opcjonalnie można dodać miskę gorącej kaszy żadnych owoców, orzechów lub suszonych owoców. Łyżeczka miodu dać danie słodycze. Ale jeśli Twoim celem – aby oczyścić ciało i schudnąć, powstrzymując się od jakichkolwiek wypełniaczy.

Czy korzystanie z płatków owsianych nie zmniejszy się, a będziesz w stanie szybko osiągnąć pożądane rezultaty.

Share →