Owsiki (owsicy)

Owsiki (owsicy)

Obecnie najczęstszym rodzajem pasożytów mają owsiki. Najczęściej te pasożyty znajdują się w dzieci, wnikając do organizmu przez zanieczyszczone ręce i żywności, a czasem w wodzie. Mają one wpływ na przewód pokarmowy, żyjących głównie w jelita cienkiego i grubego. Kobiety składają jaja, które schodzą owsiki z górnego jelita do odbytnicy i sprawiają, że sprzęgło w okolicy odbytu.

A liczba jaj złożonych przez jednego kobieta może osiągnąć więcej niż dziesięć tysięcy, a dojrzewanie jaj jest bardzo szybki (4-6 godzin). Jaj larwy, że rozwój produkowane w dorosłe około miesiąca. Owsiki przyjść do środowiska i mogą zanieczyścić różnych przedmiotów gospodarstwa domowego.

Zakażenie owsiki występują bardzo aktywne i prowadzi do enterobiosis rozwoju.

Owsiki Diagnoza

Są pasożytami oględzin stolca i trzymając skrobanie na enterobiosis z fałdach odbytu. Konwencjonalne badania kału na robaki jaj nie są pouczające, jak owsiki składają jaja nie w odbytnicy. Skrobanie na enterobiosis wykonywane przy użyciu wacików nasączonych gliceryny lub taśmy klejącej. Badania zachowanie jest potrzebne rano, bez jaskiń. Idealnie zgarniania należy wziąć trzy razy dziennie, co dwa lub trzy dni, lub co drugi dzień.

Jeśli znaleziono owsiki w jednego członka rodziny, jest duże prawdopodobieństwo zakażenia i jego pozostałych członków, więc diagnoza trzeba iść razem.

Objawy owsiki

Jednym z głównych objawów enterobiosis jest świąd odbytu, często w nocy. Od momentu zakażenia do pojawienia się tego objawu może potrwać kilka tygodni. Inne objawy to utrata apetytu, suchość w ustach, nudności, ból głowy, ból brzucha, zawroty głowy, zmęczenie, zaburzenia snu. Owsiki znajdujące się w ludzkim ciele, wydzielają toksycznych substancji, które mogą powodować reakcje alergiczne, jak również osłabiają układ odpornościowy.

Owsiki mogą mieć również negatywny wpływ na neuropsychologiczne stanu pacjenta.

Leczenie owsiki

Leczenie zwykle obejmuje Pinworm środków anthelminthic, ale które mają skutki uboczne, szczególnie na powikłania produkują wątroby.

Share →