PADACZKA - terapia ziołowa

PADACZKA – terapia ziołowa

Termin «padaczka» Pierwszy ukazał się w publikacji rękopisów Awicenny w Bagdadzie w XI wieku. BC Greckie słowo «padaczka» tłumaczy «chwyt», Odzwierciedla on klęskę państwa lub chwytane i sugeruje, że jakaś zewnętrzna siła porywa mężczyznę i dostaje mu cios.

Zdaniem starożytnych takie życie było bogiem lub demonem, więc epilepsja została uznana za boską karę za popełnione grzechy, zwane czasem jej demoniczne, jak uznano pacjentów «obsesję» zły duch, i, oczywiście, pozbyć się choroby może tylko Boga. Znany jest z inną nazwą padaczki – «padaczka» choroby, w czasie ataku zachorował.

Obecnie uważa się padaczka przewlekłe choroby mózgu, występujące przede wszystkim w postaci napadów utraty świadomości i zmian osobowości («lepkość» myślenia, złości, żalu ITP). Padaczki może być niezależna choroby (np Oryginalna padaczkę) albo objawowe (z powodu nowotworów, chorób zapalnych, uszkodzenia mózgu et al.).

Jest to jeden z najbardziej powszechnych zaburzeń neuropsychiatrycznych, według różnych źródeł padaczka cierpią od 1 do 2% populacji.

Według cech napadów i padaczki przydzielić jej różne formy. Jednak będziemy mieszkać tylko na niektóre z nich. Duże drgawki (padaczka), charakteryzujące się nagłą utratą świadomości i symetrycznego tonikiem, a następnie klonicznych skurczów mięśni, wszystkich dobrowolnych i pacjent upadnie może ugryźć się w język, spieniania na ustach, a czasem moczu.

Pacjent budzi się po kilku minutach, a potem zasypia. Po przebudzeniu, częste bóle głowy, senność, osłabienie, pacjenci nie pamiętają, co się stało.

Nieobecności – małe petit mal (drgawki) rozpoczyna się nagle i trwa mniej niż 30 sekund, widok zawiesza wszelką działalność, w tym języku, żywności, gestów, zatrzymał się. Pacjent nie odpowiada na pytania. Atak zrywa się nagle, jak się zaczęło, po którym pacjent jest w stanie kontynuować działalność przerwało.

W leczeniu padaczki są ważne, tryb pracy i odpoczynku z wystarczająco długim przespanej nocy, kategoryczny zakaz napojów alkoholowych, zwłaszcza piwa. Liczne obserwacje wykazały, że alkohol jest głównym czynnikiem prowokowanie ataków. Ogranicza się do nadmiernego spożycia płynów, zwłaszcza napojów typu cola, ostre i pikantne.

Menu powinien być zmieniany, zawierające odpowiednią ilość owoców i warzyw, ponieważ mają włókna sprzyja lepszej perystaltyki jelit i wyeliminować zaparcia i witaminy pomoc dla znormalizowania metabolizmu, co wynika z wątroby i innych narządów w wyniku długotrwałego stosowania leków przeciwdrgawkowych, w taki pacjenci są często łamane.

Zaleca się, aktywnego stylu życia. Działalność – drgawki antagonistą, większość ataków się w czasie, gdy pacjenci są w stanie spoczynku, snu lub odpoczynku. Pokazuje zajęć z wychowania fizycznego, ćwiczenia gimnastyczne nie tylko promowanie harmonijnego rozwoju pacjentów z aktywności mięśni aktywuje wiele enzymów, które poprawiają procesy przepływu krwi i utleniania mózgu, eliminuje zjawisko hipoksji (głód tlenowy), ton kory mózgowej, w okresie intensywnej aktywności, nowy punkt wzbudzenia w nim, który hamuje aktywność ogniska padaczkowego, zapobiegając wystąpieniu zawału. A.I.Boldirev wskazał, że stan młodych ludzi, którzy nie reagują na leczenie leków przeciwpadaczkowych po ćwiczenia fizyczne znacząco ulepszonych, stały się mniej częste napady, zwiększa wydajność, poprawia nastrój. Terapia zajęciowa ma również pozytywny wpływ na stan pacjenta. Aktywuje mechanizmy kompensacyjne zapobiegają degradacji intelektualnej, zmniejsza częstość i nasilenie ataków.

Ważne i psychoterapia, która dotyczy nie tylko patologiczne objawy, ale także od osobowości pacjenta, jego zachowania w życiu, do ustanowienia relacji w rodzinie.

I, oczywiście, odgrywa szczególną rolę fitoterapii (terapia ziołowa). Łączy i przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, moczopędny i uspokajający lub działanie przeciwdrgawkowe. To wpływa na nastrój, zmniejszenie depresji i eliminuje objawy nerwicowe, jak zmęczenie, drażliwość, lęk, strach.

Zapewniając efekt regenerujący, ziołolecznictwo promuje równouprawnienie adaptacji (przystosowania) pacjenta, znacznie zmniejszając niszczące skutki stresu. Ponadto dostosowane herbal pomaga poprawić stan pacjenta, nie tylko wyeliminowania efektów ubocznych leków, ale również pozbawienia pacjenta innych tak zwanych choroby współistniejące, co z kolei korzystnie wpływa na przebieg padaczki.

W medycynie ludowej od wieków używany wiele przeciwdrgawkowe i przeciwpadaczkowe roślin. Jednak do tej pory nie ma żadnych naukowo opracowane wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania. Według mojego drogiego nauczyciela KA Treskunov podstawą drgawkowego napadu padaczkowego jest ostre zaburzenie mikrokrążenia i obrzęk kory ruchowej. W rezultacie, kompresji i niedostatku tlenu (niedotlenienie) neuronów ruchowych, gwałtownego hamowania pobudzenia następnie transcendentną. Dla małej epipripadkov odgrywa ważną rolę chwilowe skurcze tętniczek w korze silnika. Na tej podstawie, w leczeniu episindroma użyliśmy roślin, przywracając mikrokrążenie i zmniejsza obrzęki.

Leczenie Herbal jest skuteczne, a przy wysokiej i niskiej ataków.

Leczenie 37 pacjentów. U 25 pacjentów z napadami zatrzymał się i nigdy nie wznowiono. Obserwacji od lat 3 do 20. W innych pacjentów ataki stały się rzadsze i mniej poważne.

Niektórzy pacjenci nie zmniejsza częstotliwość ataków na dużą skalę, ale nie było znaczącej poprawy: bóle głowy zniknął, letarg i depresję.

W arsenale mamy kilka «typowy» Opłaty, opracowane i opatentowane przez KA Treskunov. Pozwalają one na przeprowadzenie pełnej leczenie przeciwzapalne w celu przywrócenia przepływu krwi do mózgu i zmniejszenia ciśnienia śródczaszkowego. Najbardziej skuteczne indywidualnie dostosowane opłat, z uwzględnieniem korekty chorób współistniejących i wielu opłat przeciwpadaczkowych. Przepis jednego z nich, oferujemy Państwu:

1. Trawa Cudweed

2. Trawa Polska zwykle (Czarnobyl)

Trawa Melilotus officinalis C.

4. Trawa ling

5. Trawa dzikiej cykorii

6. Herb Oregano

7. Herb Pięciornik gęsi

8. Trawa Melissa officinalis

9. Hawthorn krwistoczerwone

10. Korzenie Dzięgiel litwor

11. Kukurydza jedwabiu.

12. Nerka sosna.

13. Kwiaty czarnego bzu.

14. Kwiaty nagietka

15. Trawa krwawnika

16. Trawa Viola tricolor

17. Pole trawy bratek

18. Trawa Pszeniec gajowy

19. babki liści.

20. Owoce Juniperus

21.Trava unosił się zwykle

22. skrzyp

23. Trawa chaber łąka.

24. Arkusz matka i macocha obiknovovennoy

25. kwiaty i liście fireweed (fireweed) uzkolistnogo

26. List z mięty pieprzowej

27. List z czerwonej borówki czarnej zwykłej

28. List z kasztanowca.

29. Kwiat koniczyny czerwonej

AOR. Owoce Rosa majalis

31. Tsvok wrotyczu

32. Trawa glistnik

OS. Grass serii

34. Herb szałwia lekarstvenngo

35. Trawa Knotweed

C6. Ziele dziurawca

37. Trawa meadowsweet

38. Trawa koniczyny wody

39. Korzenie tataraku

40. Trawa dmuchawiec

41. Korzenie piwonii

42. Korzenie Burnet.

43. pięciornik błotny trawy

44. kwiatu lipy

45. korzeń Rhodiola rosea

46. ​​korzeń diabła Dalekim Wschodzie

47. korzeń żeń-szenia syberyjskiego

48. korzeń mandżurskiej Aralia

49. korzeń Szczodrak krokoszowaty

50. korzenia waleriany

51. korzeni perzu

52. Łąkowej geranium

53. Trawa Bajkał jarmułka

54. Trawa chabrowy

Share →