Palmy Soczi

Palmy Soczi

Soczi palmy pod śniegiem. Prawo grupa drzew trahikarpus Fortune, tuż Butea capitatum. Zdjęcie zostało zrobione na ulicy winorośli, hotel Chebotarev.

Greater Sochi jest wyjątkowym miastem w Rosji o subtropikalnym klimacie, który rozciąga się na 145 km z Magri granicy z Abchazją. On wyróżnia się na tle innych miast w zimnej Rosji o średniej rocznej temperaturze -5,5 ° C.

Ze względu na wysokie góry, waylaid zimne północne wiatry i ciepłe morze, akumuluje ciepło w okresie letnim, w Soczi Średnia roczna temperatura wynosi 14 stopni, a długoterminowa średnia temperatura najzimniejszego miesiąca stycznia wynosi od + 5 ° C, co umożliwia kiełkowanie wiele egzotycznych gatunków roślin w tym członków rodziny dłoni.

Nie jest zaskakujące, że ja, jako mieszkaniec w umiarkowanych szerokościach geograficznych i biochemii absolwenta, różnorodność gatunków ciepłe miastach Rosji uderzył tylko punkt. Po trzech i pół lat życia w tym mieście, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Pisałem już o północy herbat na świecie. Dziś będziemy mówić o dłonie.

Na ulicach Soczi, w zasadzie można spotkać się z przedstawicielami dziewięciu rodzajów palm: trahikarpus, Butia, Fenicji, Waszyngton, rumień, Sabal, hamerops, Jubea, Livenstona. Teraz spójrz na tych rodzajów innych.

Trahikarpus (Trachycarpus)

Trahikarpus Fortune (Trachycarpus fortunei)

Trahikarpus Fortune Group, który ukazał się w wyniku własnej wysianiu.

View trahikarpus Fortune (Trachycarpus fortunei (Hook.) H.Wendl. 1861) najczęściej znaleźć na ulicach. Miejsce narodzin tej palmy Azji Południowo-Wschodniej (Głównie Chiny) (w wielu drzew można łatwo znaleźć po schodach). Niektórzy członkowie osiągają wysokość 20 metrów. Prawdopodobnie, jest to rodzaj odpornych na zimno palm Soczi. Północną granicę stanowi idzie nawet dalej Soczi, do Tuapse.

Poszczególne poważnie osłabione członkowie tego rodzaju można zobaczyć nawet w Hot Key.

Ponadto można zobaczyć Soczi Arboretum i innych członków tego rodzaju: trahikarpus wysoką Trachycarpus Excelsa (Czy wydłużone blaszki liści). Trahikarpus Wagner (Czy zmniejszone blaszki. Rodzina South China).

Trahikarpus Martius Szorstkowiec Martiana (narodzin Wschodnich Himalajach), trahikarpus Takil Szorstkowiec takil (Eastern Himalayas).

Butia (Butia)

Na ulicach Soczi z tego rodzaju występuje najczęściej Butea capitatum (Butia capitata). Zazwyczaj wysokość palmowego nie przekracza pięciu stóp. Niebiesko-szary pierzaste liście Buti wdzięku zakręt w kształcie łuku. Ponadto, palmy tworzy jadalne smaczne owoce, z których można zrobić dżem (Na podniebieniu, wydawało mi się, że wygląda na to, moreli) lub wina (Nawiasem mówiąc, nie jest tak źle)

Z rodzaju Butia mróz ma rodzaj Boothia volosistopokrovnaya (Butia eriospatha). i jego różne modyfikacje. Ponadto, w Soczi można znaleźć następujące: Butea pokryvalnaya (Butia eriospatha). Butea Yatai (Butia yatay). Butia i Bonnet (Butia bonnetii).

Miejsce urodzenia dłonie Brazylii. Według niektórych raportów Butea tworzy mieszańce z Yubeey, ale informacja ta musi zostać zweryfikowana.

Jubea (Jubea)

Jubea Chile Arboretum w Soczi

Potężny baryłkę Yubei

W rosyjskich podzwrotnikowej jedynym przedstawicielem tego rodzaju jest Jubea Chilijska (Jubea chilensis). Inna nazwa tego pnia palmy z kości słoniowej naprawdę potężny jak Yubei nogi słonia i może osiągnąć wysokość 18 metrów. Lufa zaślepka grube liście cirrus. Owoce na podniebieniu, po prostu straszne.

O pochodzą z Yubei mówi nazwa gatunku. Palma i są odporne na mróz krótkoterminowy spadek temperatury do -20 ° C

Rumień (Erythea)

Rumień uzbrojony w czasie kwitnienia w Soczi Arboretum

W Soczi Arboretum można spotkać wspaniałych przedstawicieli gatunków uzbrojonych rumień (Erythea armata) oraz jeden przedstawiciel typu rumienia jadalnych (Erythea edulis). Kolebką tych palm suchych obszarach północnej Kalifornii i Arizony, gdzie roczna suma opadów wynosi mniej niż 250 mm opadów. Nie jest zaskakujące, że w ciągu ostatnich suchymi latami Soczi rumień wydana eleganckie pióra kwiatostany.

Hamerops (Chamaerops)

Hamerops w arboretum

Spośród członków tego rodzaju na ulicach Soczi najczęstszych hamerops niskie (Chamaerops humilis). Przedstawicielami tego typu mają skłonność do tworzenia krzaczaste kształt. Jedna beczka jest zwykle dominuje (Jego wysokość wynosi zazwyczaj mniej niż 5 metrów). inne mniej rozwinięte pnie rosną pod kątem do powierzchni ziemi lub szlaku.

Ponadto zwiększa się w Soczi, a hamerops eleganckie. Ojczyzna śródziemnomorskiej rośliny (Europa Południowa i Północna Afryka) .

Palma daktylowa (Phoenix)

Canary data w Soczi Dendradii

Aleja z Canary palmy daktylowej

Tego rodzaju na wybrzeżu Soczi jest najczęstszą Phoenix canariensis (Phoenix canariensis). Jest to bardzo wysokie drzewo z efektownych dużych pierzaste liście. Owoce w data Canary dłoni, w przeciwieństwie Daktylowa (Ta palma daktylowa) pomarańczowe, zebrane w ogromnym pędzlem i smaku nie reprezentują niczego ciekawego.

Według danych referencyjnych, uzyskany z syropu owocowego, ale nie trzeba go spróbować.

Sabal (Sabal)

Sabal Palmetto w arboretum

Palmy tego rodzaju znajdują się głównie w Nowym Świecie z Wenezueli w południowych stanach USA. W Soczi, najczęściej Sabal Palmetto eleganckiego (Sabal Palmetto). Ponadto, na ulicach miasta można znaleźć Sabal małe (Sabal minor). Sabal Blackburn (Sabal blacburniana).

Sabal pritenyayut (Sabal causiarum). Sabal zauważalne (Sabal princeps) i Sabal Bahamian (Sabal bahamensis)

Washingtonia (Washingtonia)

Alley w Waszyngtonie potężne Hudekovskoy domki Nadziei (Soczi Arboretum)

Dwa potężne kolumny Arboretum w Waszyngtonie

Bez wątpienia przedstawiciele nitkowatych gatunków Washingtonia (Waszyngtonia nitkowata) i Waszyngton potężnym (Washingtonia robusta) (południowo-zachodnie Stany Zjednoczone, na północny zachód od Meksyku)

Livistona (Livistona)?

Livistona chiński

Przedstawiciele tego rodzaju nie widziałem na własne oczy. Według plotek, tylko członkiem gatunku Livistona chińskich (Liwistona chińska) można znaleźć tylko na terenie sanatorium Soczi Metallurg. Konieczne będzie, aby sprawdzić ten fakt.

Ponadto pojedynczy okaz w Soczi następujących gatunków Saw Palmetto pełzania (Serenoa repens). Palma jeżozwierz (Rhapidophyllum hystrix). Nanorops Ritchie (Nannorrhops ritchiana). Siagrus Romantsova (Syagrus romanzoffiana). Bismarck szlachetne (Bismarkia nobilis). Te dłonie są na ogół mniej dekoracyjne.

Jednak, czy można zrobić zdjęcia tych członków rodziny palm, post będzie aktualizowany.

Share →