Pankreatyna

Pankreatyna

Pankreatyny (pankreatyny, Pancreatinum) instrukcje użytkowania

Farmakologiczne działanie:

Preparat enzymatyczny, kompensuje niedobór enzymów trzustkowych enzymów (amylazy, lipazy i proteazy). Gdy naruszenie trzustki, oznacza kompensuje jego funkcję wydzielniczą zagranicznej, poprawia trawienie.

Kwas powlekane tabletki, aby zapobiec zniszczeniu w enzymie żołądka. Powłoka rozpuszcza się tylko w obojętnym lub lekko zasadowym pH w jelicie cienkim. Preparaty enzymów efekt tylko w jelitach, a nie są wchłaniane do krwiobiegu.

Maksymalną aktywność enzymu leku zachodzi w ciągu 30-45 minut po spożyciu.

Wskazania do stosowania:

choroby związane z zaburzeniami procesu fermentacji związanej z zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki, mukowiscydoza. przewlekłe zapalenie trzustki. i po resekcji jelita cienkiego i żołądka, zaburzenia trawienia, wzdęcia. podczas przyspieszania pasażu pokarmu przez jelita, biegunki, choroby jelit, układu narządów gepatobilarnoy; W zastosowaniu niestrawnego żywności, w ramach przygotowania do USG i X-ray.

Jak używać:

spożywamy podczas jedzenia, picia dużo jedzenia. Dawka jest regulowana indywidualnie.

Zazwyczaj 2-4 tabletek (16000-32000 Ph Eur u -.. Dla działalności lipolityczne) podczas posiłku. Dzienna dawka dla dorosłych wynosi 6-18 tabletek (48000-150000 Ph.

Eur. U).

W pełni niewydolność trzustki dzienna dawka może zostać zwiększona do 400.000 Ph. Eur. U. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki 15000-20000 Ph. Eur.

U. lipazowych na 1 kg masy ciała.

Przebieg leczenia określa się indywidualnie i może wahać się od kilku dni do kilku miesięcy, a nawet lata.

Dzieci 6-9 lat wyznaczyć 1-2 tabletki.

Dzieci 10-14 lat – 2 tabletki podczas posiłków.

Dzieci przyjmowanie leku pod kontrolą lekarza.

Efekty uboczne:

reakcje alergiczne. Przy długotrwałym stosowaniu leku może spowodować hiperurykozurii. W mukowiscydozie powstawanie zwężenia (zwężenie) do obszaru krętniczo-kątniczej w okrężnicy.

Share →