Peeling skóry. Peeling skóry na twarzy, palców, dłoni i stóp

Peeling skóry. Peeling skóry na twarzy, palców, dłoni i stóp

Peeling skóry na twarzy

Po peelingu skóry, należy natychmiast sprawdzić reakcję skóry na produktach kosmetycznych, które są używane. Możliwe, że skóra Peeling jest źle czyszczenia makijaż lub reakcja skórna do mycia w kontakcie z wodą. W tym przypadku, możliwość polega na zmianie wiersza kosmetycznych lub zastąpienie niektórych kosmetykach. Ponadto, mycie twarzy może być zastąpiony przez pocieranie tonik skóry.

Łuszczenie skóry może być również z powodu braku wilgoci w organizmie, spowodowane przez niewystarczającą płynów w ciągu dnia lub dłuższy pobyt w pomieszczeniu suche powietrze. Czasami pomaga rozwiązać problem zwiększenia spożycia płynu (najlepiej woda oczyszczona, herbaty i kawy nie są), a korzystanie z urządzeń do nawilżania.

Peeling skóry na palcach

Peeling palce aktywnie przejawia się w zimie. Powodem jest niska wilgotność. Najczęściej, na przykład do obierania nie wymaga specjalnych zabiegów leczniczych. W celu uniknięcia, wystarczy monitorować stan rękami składników odżywczych i nawilżające. Łuszczenie może być wynikiem alergii skóry, odmrożeń i oparzeń i tak dalej.

Opcja Vozmozhet i czynniki dziedziczne, które wywołuje proces obierania palców u ludzi.

Peeling skóry na rękach

Peeling skóry na rękach – problem dla wielu osób. Zjawisko to występuje dość często, gdyż jego ręce bardzo często bez ochrony są w zasięgu wzroku. Należy zauważyć, że skóra odczuwa negatywny wpływ czynników zewnętrznych.

Najczęstszymi przyczynami – substancje chemiczne (detergenty i środki czyszczące, aktywa gospodarstwa domowego).

Prowadzić do peelingu skóry może doprowadzić do nawet elementarnej częste mycie rąk wodą z mydłem. Aby uniknąć tego wpływu czynnika, trzeba wybrać się do mycia tylko łagodnego mydła. Szczególną uwagę należy zwrócić na skórę rąk w zimie, więc w tym momencie ręce często występuje peelingu dłoni.

Aby wyeliminować występowanie peelingu skóry rąk powinny być okresowo przetrzeć chusteczki do rąk, które zawierają wyciągi z roślin leczniczych i mają kojący wpływ na skórę. Chusteczki nawilżane może również zastąpić procedurę mycia rąk w środki higieny. Prawidłowe i terminowe zabieg na dłonie – gwarancji, aby zapobiec łuszczeniu się skóry. Jest to konieczne, aby właściwie zadbać o swoje dłonie i dać je obchodzi co najmniej jeden dzień w tygodniu. Procedura wyeliminować obieranie rąk, aby rozpocząć z peelingiem.

Peeling w domu oznacza, że ​​można przygotować samemu. W – Po pierwsze, musisz przygotować się do podjęcia trzy łyżki zmielonej kawy i jedną łyżkę kwaśnej śmietany. Jeśli skóra jest tłusta, należy wziąć niskotłuszczową śmietanę. Po drugie, trzeba wymieszać wszystkie składniki i ich równomiernie na rękach, można delikatnie masować. Po zabiegu należy umyć ręce ciepłą wodą i osuszyć. Fusy da ręce naturalny odcień i zdrowy wygląd.

Relaks i odpoczynek ręce daje kąpiel. Na początku strony powinny być zanurzone w ciepłej wodzie i utrzymywano przez około godzinę. Jeśli praca fizyczna nie są zadbany wygląd, wody można dodać łyżeczkę sody kwasu cytrynowego lub herbaty. Skutecznie pomaga zwalczyć zmęczenie kąpiele solne. Na końcu strony może być pominięty w nieco ogrzanego oliwek lub innych olejów.

Ostatecznością, która jest w stanie zapobiec proces złuszczania skóry rąk – masaże. Procedury te ułatwiają rozliczenia odżywiają skórę napływu tkanki, jak również komórki regenerować skórę.

Peeling skóry na nogach

Peeling stóp może być spowodowane przez nieprawidłowe – nadmierne i częste – stosowania Moisturizer produktów kosmetycznych. W związku z tym zwiększona wrażliwość skóry i jej reakcji na czynniki zewnętrzne – wiatr, zimno, itp Obierania może powodować i niedobór cynku w organizmie.

W tym przypadku, przydatne do spożycia preparatów witamin i minerałów zawierających substancję.

Dobry efekt będzie używać prostych sprawdzonych popularne recepty: Wymieszać jogurt, jogurt i posiekane na drobnej marchewki trących, pół godziny, aby umieścić posiłek na nogi i spłukać ciepłą wodą.

Pozbądź się łuszcząca się skóra na podeszwach stóp pomoże złagodzić ciepłą kąpiel z miodem, sokiem z cytryny lub mydła w płynie i stosowania zarośla myjącymi, pyłki i kremy nawilżające do stóp. Maska na piechotę w nocy z samym kremem nawilżającym i miąższu cytryny zapewni odpowiednią wilgotność i pozbyć obierania.

Przyczyny skórę peelingiem i jak się pozbyć

Złuszczanie się skóry może być również powodowane przez:

  • często odbiór gorącym prysznicem;
  • Niskiej jakości mydło i inne detergenty;
  • nadmierne spożywanie kawy i alkoholu.

Podobne zjawisko może być ze względu na ogólny stan organizmu, niekorzystny wpływ na skórę. Na przykład, łuszczenie skóry łatwo może być spowodowana niedoborem witamin.

Pozbyć się tego nieprzyjemnego zjawiska może pomóc zidentyfikować i wyeliminować jego przyczyny. Jeśli łuszczenie i swędzenie towarzyszy inna – wizyta u dermatologa nie da się uniknąć i nie powinno być odłożone. Obierania może wystąpić objawów występowania chorób, takich jak egzema lub łuszczyca. W tym przypadku na wcześniejsze rozpoczęcie leczenia daje najlepsze wyniki.

Obecność w organizmie poszczególnych ognisk peelingu może wskazywać, na przykład, obecność reakcji alergicznych na jeden lub inny składnik detergentu lub tylko twardą wodę z kranu.

Artykuł jest chroniony prawem autorskim i prawach pokrewnych. Jeśli używasz i przedruk materiału aktywny link do portalu jest obowiązkowe dla kobiet

Share →