Pielęgnacja i konserwacja szynszyli.

Pielęgnacja i konserwacja szynszyli.

Szynszyle – drobne gryzonie żyjące w Ameryce Południowej.

Są one znane z grubej, miękkiej sierści, szynszyle i ufny, czuły, energiczny i ciekawy. Nawet jeśli dom ma małe dziecko – zmartwienie, wełna szynszyla reakcje alergiczne nie być dokładne, poza tym, że mają prawie żadnego zapachu. Dorosłych szynszyli waży 600 do 800 gramów.

W naturze żyją w koloniach (do 100) i aktywne szynszyli głównie w nocy.

Żywotność tych uroczych zwierząt – 8-15 lat. 6-10 miesięcy, do osiągnięcia dojrzałości płciowej.

Hodowla szynszyli w domu ,powinny być duże komórki, które powinny być wyposażone w kilka półek i huśtawki. Są one potrzebne, aby zwierzę przenieść cicho wokół klatki, ponieważ potrzebują ćwiczeń.

Każdego dnia, w komórkach zwierzęcych należy umieścić specjalny box z drobnym piaskiem. Jest to potrzebne do pływania, co pomaga utrzymać włosy zdrowe i piękne, ale także przyczynia się do regulacji funkcji izolacji termicznej, co jest bardzo ważne, szczególnie w miesiącach letnich.

Klatka ze zwierzęciem nie powinny być pozostawione na zewnątrz oraz w bezpośrednim świetle słonecznym.

Ich menu składa się z siana i paszy granulowanej i świeżej wody. Należy pamiętać, że rośliny w sianie powinna być inna, ale powinny unikać lucerny. To i inne rośliny strączkowe, źródło nadmiernej ilości białka, wapnia i szczawian, co może prowadzić do problemów z dróg moczowych i przewodu pokarmowego.

Uważaj na szynszyli energii, ponieważ nadmierne spożywanie słodyczy, może zaszkodzić zwierzęciu. Suszonych owoców dzikiej róży, jak szynszyle (źródło witaminy C), liście mniszka lekarskiego – głównie suchych, całego owsa zbóż, gałęzie drzew (ale nie z drzew iglastych, takich jak lipy, wierzby, topoli, jabłka).

Pamiętaj, że zawsze coś szynszyli nie gryźć, bo są głodni, ale dlatego, że jest gryzoniem.

Wzrost ich zębami ich nie zatrzyma i muszą być regularnie szlifować, aby czuć się komfortowo.

W klatce można umieścić małe drewniane zabawki. Może to być oddział, huśtawki, drabinki.

Jeśli zdecydujesz się zwolnić bieg szynszyli, upewnij się, że nie było nic ona gryźli, ponieważ mogą one nie tylko do uszkodzenia mienia, ale także do połknięcia plastiku, gumy, itp

Prawo Opieka dla szynszyli , jest regularne czyszczenie komórki (co najmniej raz w tygodniu), kąpiele piaskowe mają wielkie znaczenie dla kondycji zwierzęcia. Były one bardzo łatwe w pielęgnacji, a jeśli się wszystkie informacje podane w tym artykule, zwierzę będzie żyć długo i szczęśliwie, a zadowolić wszystkie swoje humorystyczną i ciekawość.

Share →