Pielęgnacja tatuażu

Pielęgnacja tatuażu

Pielęgnacja tatuażu

Więc jesteś właścicielem nowego i pięknych tatuaży. Jestem pewien, że chcesz dokonać wszelkich starań, aby tak pozostało. Pamiętaj, że w przypadku niewłaściwej pielęgnacji tatuażu, kreator nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jego wygląd.

Ważne jest, aby przestrzegać kilku prostych zasad, bo w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być tragiczne.

Pokrycie tatuaże

Po zakończeniu pracy kreatora zatrzymany swoją nową folię tatuaż dla uniknięcia kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym, odzież, itp Tak, twoja rana tatuaż nadal istnieje, nie panikuj, a świeże i otwarte rany, jak wiesz, wielka pożywką dla bakterii i infekcji. Folia może być usunięty, co najmniej trzy do czterech godzin.

Rozumiem chęć jak najszybciej rozważyć tatuaże i pochwalić go do znajomych, ale musisz być cierpliwy i znajomych – czekać.

Czyszczenie i konserwacja za tatuaż

Po usunięciu filmowi ci, pierwsze co należy umyć tatuaż. Podczas prania, trzeba będzie ciepłej wody i mydła w płynie antybakteryjne, aby zmyć maść, krwi (jeśli jest), lub limfy i całkowicie czyste tatuaż miejsc. W każdym razie, nie należy używać myjki lub ręczniki, w tym przypadku, głównym narzędziem powinny być ręce.

Jeśli twój tatuaż czuje się lepkie i śliskie, więc trzeba jeszcze limfy i śmietana: spróbuj usunąć je całkowicie z obrazka!

Następny, zimnica (ale nie pocierać) ręcznik czysty papier Powierzchnia tatuażu i pozwalają tatuaż całkowicie wyschnie i delikatnie smarować je kremem. Przy wyborze postaci maści lub kremu, radzę zwrócić uwagę na «Bepanten Plus»On jest najlepiej dopasowana do procedury. Po zastosowaniu maści znowu trzeba trzymać filmu tatuaże.

Procedura ta będzie trzeba wydać 4-5 razy dziennie przez następne dwa dni po tatuażu. Kontynuuj, aby upewnić się, że twój tatuaż zawsze pozostał czysty i suchy. Nie zapomnij posmarować go krem ​​lub maść.

Na trzeci dzień należy umyć tatuaż, pozostawić do wyschnięcia i śmietana ponownie olej, ale do uszczelniania nie jest to już konieczne. Do czasu obletaniya skorupy Rady nadal posmarować cienką warstwą kremu tatuaż 3-4 razy dziennie.

Prysznic, wanna i baseny

Oczywiście, można (i należy!) Spłucz tatuaż pod prysznicem, ale po prostu trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać i nie utopić ją w wodzie. Przyjęcie jacuzzi lub wizyt sauny może spowodować poważne uszkodzenie tatuaż, więc ich unikać przez dwa do trzech tygodni. Możesz spokojnie wziąć prysznic, ale potem znowu, powtarzam, wiedzieć, kiedy przestać! Jeśli żel pod prysznic i szampon robi tatuaże, po prostu umyć ją wodą.

Pływanie, bez względu na to, gdzie – w basenie, w wodzie słodkiej lub słonej, palenie tytoniu, co najmniej dwa tygodnie.

Peeling tatuaż

Kilka dni po tatuażu, można zauważyć lekkie złuszczanie, a sam tatuaż zacznie swędzieć i latać trochę. Nie należy się denerwować i panika, to zupełnie naturalne. Nie stosować balsamy nawilżające i maści. Ponadto, nie zarysować lub zmatowić jej tatuaż – wypuścił samą skorupę.

Pamiętaj, że w tym czasie twój tatuaż jest prawie uzdrowiony, nie wszystko zepsuć na ostatnim etapie.

Ochrona przed słońcem tatuaż

Po zakończeniu gojenia tatuażu, pamiętaj, że musisz spróbować, aby chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, które mogą łatwo zniszczyć nawet najbardziej piękny tatuaż. Przed udaniem się na słońcu w gorącym klimacie, do jasnobrązowego, smarować tatuaż kremem ochronnym z czynnikiem 30SPF. Będzie chronić swój tatuaż i można być z niej dumny od wielu lat.

Share →