Pielucha zapalenie skóry

Pielucha zapalenie skóry

Skóra dzieci jest szczególnie wrażliwe na wpływ różnych czynników środowiskowych. Ona jest bardzo delikatny, jak płatek róży, cienkie i dlatego łatwo rannych. W wyniku infekcji lub uszkodzeń skóry, wielu dzieci rozwijają Pielucha zapalenie skóry.

Pomimo faktu, że, jak widać, sama natura zapobiega dziecko przed niebezpieczeństwami funkcji ochronnej skóry jest wyrażona słabiej, czynniki mechaniczne lub chemiczne mogą powodować mu krzywdy. Ale funkcja absorpcji jest dość wysoki, więc wybór kremy i oliwki dla dzieci dbać oddzielnie.

Pielucha zapalenie skóry – zapalenie skóry w tych obszarach ciała dziecka, które są w stałym kontakcie z wilgocią lub z zastrzeżeniem zwiększonego tarcia. Najczęściej pokrycie dziecko może ucierpieć z powodu wpływu drobnoustrojów lub niewłaściwie dopasowane środek kosmetyczny lub pieluchy. Dermatolodzy mówią Główną przyczyną pieluchy zapalenie skóry u dzieci – Ten długotrwały kontakt z kałem i moczem.

Niemal 50% rodziców co najmniej raz, a wobec podobny problem. Pielucha zapalenie skóry «kocha» więcej dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy mają zwiększoną wrażliwość na alergeny. Również pewne ryzyko i dzieci, które są karmione z butelki, wraz z wydzieliny są przeznaczone i enzymów, które mają negatywny wpływ na pokrowcu.

Najbardziej narażone obszary skóry są pieluchy:

  • Zagnieceń między pośladki;
  • Krocza;
  • Fałdy pachwinowe;
  • Pachy i szyjki fałdy.

W tych miejscach, często gromadzi wilgoć, pieluszkowe u dzieci rozpoczyna się z lekkim zaczerwienieniem, która przechodzi do wysypki. Jeśli poważne zapalenie może tworzyć miejsca i rany, oznacza to, że «rozstrzygnięty» bakterie.

Dlaczego mam pieluszkowe u dzieci?

Co dziwne, ale większość przypadków zapalenia skóry lekarzy wyjaśnić pieluchy długi kontakt z pieluch, a także odpowiednio dobranych kremów, proszków i olejów dla dzieci. Wielu rodziców nie wie, jak umieścić na pieluchy, w wyniku tarcia o zintensyfikowane jego delikatnej skóry dziecka. Również w tym nieprzyjemnego zjawisko może być spowodowane przez detergenty, które są często stosowane podczas prania pieluch. Mniej przewlekłą postać pieluchy zapalenia skóry.

Jeśli widzisz, że skóra dziecka jest czerwony, swędzenie i ból, to pierwsze objawy choroby.

Pielucha zapalenie skóry ma następujące stopnie nasilenia:

1. zaczerwieniona skóra, integralność pokrywa nie jest zagrożona;

2. Zaczerwienienie stał się jaśniejszy, są małe pęknięcia i erozji;

3. skóra staje się mokra, są wrzody i rany.

Pielucha zapalenie skóry: leczenie

Leczenie zapalenia skóry pieluchy – ta nieprzyjemna procedura dla dziecka. Dużo łatwiej zapobiegać występowaniu choroby. Główny – to jest dobre higieny i pielęgnacji skóry ostrożność niemowląt. Pieluszka – nie gwarantuje, że przez cały dzień dziecko jest sucha skóra. Nie należy wierzyć, reklamy, często zmieniać pieluszki i zmienić ubranie.

Skóra oddycha i wysycha, «kąpiele powietrzne! – Jest to pierwszy krok do sukcesu.

Nie mniej ważne i łaźnie wodne, że dziecko powinno być podjęte na dobę. Za pierwszym razem, to lepiej nie ryzykować i podczas prania pieluch nie używać środków chemicznych poważne, dokładnie spłukać i ubrania żelaza dzieci. Rodzice powinni również mieć oko i jego higienę, myj często ręce.

Jeśli tak się stało, a Twoje dziecko cierpi na pieluchy zapalenie skóry, współczesna medycyna oferuje skuteczne środki pieluchy zapalenie skóry dla najmłodszych. W żadnym przypadku nie należy stosować kremy dla dorosłych, dziecko jest zagrożone, aby zarobić na alergie.

Start z kąpieli powietrznych. Pereodevayas okruchy, pozostawić na 10 minut bez ubrania, jego skóra będzie oddychać i wysychają. Pamiętaj, suche i czyste skóry – to gwarancja, że ​​Twoje dziecko nie będzie przeszkadzał zapalenie skóry.

Terminowe zmiana pieluszki, pieluchy i wykorzystanie naturalnych kremów i proszki, aby utworzyć barierę przed wilgocią. Jeśli skóra jest zaczerwieniona na tyle twardy, można zauważyć pęknięcia lub owrzodzenia – to jest powód, aby odwiedzić lekarza, w tym przypadku ja może tylko zaszkodzić.

Mówiąc o pieluchach. Idź do swojego wyboru dokładnie, powinno być wysokiej jakości i oddychająca. Koncentrować na masę dziecka, podział «dla chłopców» i «dla dziewczynek» również tworzone powodu.

Lepiej nie być leniwy i skonsultować się z pediatrą, on da Ci niezbędnych porad.

    VKontakte Facebook Twitter Koledzy

Share →