Pierwsza pomoc na odmrożenia

Pierwsza pomoc na odmrożenia

Co zrobić, gdy odmrożenia, aby zakwalifikować się do pierwszej pomocy ofierze

Odmrożenie (Zamrożenie) nazywane są zmiany w żywych tkanek na skutek niskiej temperatury. Zmiany te mogą być ograniczone procesy zapalne, ale często prowadzi do martwicy – śmierci odmrożone części ciała. Zwłaszcza, jeśli złym uczynku.

Złapany w niskich temperaturach, ciało przechodzi do oszczędzania, by tak rzec, oszczędzania zasobów pracy. Obejmują mechanizmy, które zmniejszają straty ciepła. Przepływ krwi w sercu, wątrobie, nerkach i innych ważnych organów pozostaje taka sama, a nawet zwiększa, ale naczynia krwionośne skóry i części peryferyjnych ciała (palce rąk i stóp, uszy, nos) są kompresowane. Przejawia się to w ostrym bladość.

W ten sposób, nagle bielone uszu, nosa lub policzek – najwcześniejsze oznaki odmrożeń.

Najbardziej podstępnych w odmrożenia a następnie szybko zanika wrażliwość na ból. Może być bardzo dokładnie odmrożone i nie zauważyć.

Odmrożenie prowadzą często zbyt mocno, ściskając ciało odzieży i obuwia.

Dlatego też, najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania odmrożenia jest suchy, ciepły, odpowiadający wielkości ciała obuwia i odzieży. W chłodzie zamiast rękawic najlepiej jest nosić rękawiczki i czapkę głowy nie noszą lub beret i czapkę z nausznikami, kaptur lub kapturem. W najcięższych mrozów należy owinąć twarz z szalikiem.

Gdy sąd zimą, konieczne jest nie tylko w celu ochrony ciepła, ale również do tworzenia rezerw w organizmie flogistonu (jak w czasach MV Łomonosowa nazwie substancji, z których generowane hipotetycznego ciepło). Wieczorem, przed pójściem do łóżka, włożył buty i rękawice leżał obok pieca lub grzejnika baterii – siarczysty mróz nie jest straszny, gdy rano udać się na rzeczy i opuścić dom w podgrzane (bogaty w flogistonu) ubrania.

W zimne, zanim wyjdziesz, wzmacniają dobre gorące jedzenie. Dodaj do płatków śniadaniowych lub płyty świeżo parzonej jaj. Przed wyjściem z pracy, wypić szklankę do gorącej słodkiej herbaty toru. Możesz smak herbaty z kilkoma kroplami każdym balsamem lub nalewki z żeń-szenia.

Należy podkreślić – że krople zamiast okularów.

Specjaliści w nagłych wypadkach (w tym za granicą) pamiętać, że ponad 85% odmrożone lub znajduje się w stanie szoku ludzi zimnych byli w stanie nietrzeźwości. Więc powszechnym zwyczajem wziąć stos «Oczywiście stopy dla sugrevu» mogą odgrywać rolę w śmiertelny los pijackich uczt amatorskich.

W zimnem zaczynamy drżeć, a jego zęby były zębami. Dreszcze – małe mimowolne skurcze mięśni całego ciała – reakcja ochronna organizmu na celu zwiększenie produkcji ciepła.

Pojawienie się gorączki jest to znak, że organizm jest pod zimną stresu. Dreszcze, jak ból, może być nazywany watchdog zdrowia – to proces zbawienia, choć nieprzyjemne. Gdy gorączka zatrzymuje (a nie na to, co rozgrzany), wiesz – zaczyna zimno szok.

Pijany mężczyzna nie zauważy. Połóż się w śniegu i zasnąć na zawsze.

Jeśli późno siedzieli w kręgu ludzi, słodkie, i wyskakuje okno mróz lub wycie zamieci, stay’d lepiej spędzić noc na imprezie. Znacznie szlachetniejsze nieco nadużywane przyjazną lokalizację niż zmuszając martwić wszystkim, kim jesteś obojętny.

Pierwsza pomoc na odmrożenia

Podobnie jak w przypadku oparzeń, przytacza liczby stopni ciężkości odmrożenia. Kiedy stopień odmrożenia było ostre blanszowania lub niebieski skóry. W drugiej (II) ciężkości odmrożenia pęcherze pojawiają się na skórze z przezroczystym (surowiczy) zawartości.

W trzecim (III) ciężkości odmrożenia zawartości staje się krwawe bąbelki – to znak, że skóra na całej grubości żyje. Więcej ciężkie odmrożenia (stopień IV) prowadzi do martwicy paliczków palców rąk i nóg.

Naznaczony cechą odmrożenia – jest ukryty charakter uszkodzenia podczas chłodzenia. Zimny ​​jak «Przetwory» tkanki, ale już ekspozycji rujnująca konsekwencje, jakie powstaną po zakończeniu zimno.

Ważne jest, aby pamiętać, że z tych samych powodów wstępna ocena głębokości zamarzania mogą często zmieniać, jak uszkodzenie tkanek trwa po ustaniu zimnem. Zwłaszcza, jeśli nie są odpowiednio traktowane.

Jeśli oparzenia trzeba działać tak szybko, jak to możliwe, pośpiech, z odmrożeń mogą nasilać uszkodzenie tkanek. Nie spiesz się do nacierania odmrożone miejsce śniegu lub rękawica – ze względu na brak wrażliwości na ból może nieświadomie uszkodzić skórę z małych kawałków lodu. Lepiej jest zawinąć zamiast pocieranie twarzy i uszy szalik i spróbuj jak najszybciej być ciepłe.

Jednocześnie, pierwsza pomoc, należy natychmiast wezwać pogotowie.

W starej operacji instrukcji zaleca ocieplenie odmrożone kończyny w wodzie z stopniowy wzrost jego temperatury w ciągu 20-30 minut od 30 do 40 °C. Nie rób tego. Działając w ten sposób, można łatwo zniszczyć odmrożone palec.

Ściany naczyń włosowatych (małych naczyń krwionośnych i limfatycznych) nie mógł znieść nadmiernego przepływu krwi i limfy, zacznie wybuchnąć. W rezultacie skóra blistry wypełnione początkowo przejrzysty, a następnie płyn we krwi. Podobnie, może cierpieć i więcej głęboko zakorzenione tkanki ciała: tkanka podskórna, mięśnie i kości. I jeśli wszystkie uszkodzenia był ograniczony tylko do palca!

Z tym leczeniem niepotrzebnie hasty serca i płuca, nie będzie w stanie zapewnić znacznie zwiększone zapotrzebowanie na obszarach brzegowych korpusu.

Zamiast zanurzeniu w gorącej wodzie lepiej zawinąć odmrożone obszar ciała kocem lub coś odpowiedniego – bawełnianym ręcznikiem, i tak dalej P Po delikatnym ociepleniem na odmrożone części ciała jest stosowany suchym opatrunkiem.. Gdy leczenie pęcherze najlepiej prowadzone pod nadzorem lekarza.

Share →