Pierwsza pomoc w przypadku urazów, typy złamań

Pierwsza pomoc w przypadku urazów, typy złamań

W przypadku uszkodzenia należy przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze, jeżeli wynikiem dużego uszkodzenia naczynia zostanie uszkodzony, konieczne jest powstrzymanie krwawienia. Można to zrobić (w zależności od wielkości uszkodzonego naczynia) przez ubiegających się bandaże, bandażowanie, opaski uciskowej napięty zastrzeżeniem przepisów w przypadku uszkodzenia naczyń o różnych (tętnic, żył).

W przypadku wystąpienia poważnych obrażeń, nie, nie może powodować ratowania i uciekać się do zabiegów ludowych.

Równolegle z zatrzymania krwawienia należy zbadać miejsce szkody ewentualnych urazów, zwichnięć, skręceń i złamań kończyn. Niektóre złamania to klasyczny wygląd (obrzęk, przemieszczenie fragmentów, ból, zaburzenia funkcji stawów). Są to złamania, w którym wyświetlacz nie jest tak jasny (złamanie chirurgicznego szyjki barku, złamania szyjki kości udowej, złamania wpływ wiele). Niektóre pęknięcie zostają usunięte obrazu klinicznego (na pękanie chirurgicznego szyjki łopatka), aby diagnoza jest ostatecznie ustalone w wyniku pełnego badania pacjentów wymaga się przeprowadzenia badania rentgenowskiego.

Aby wyjaśnić diagnozę w złamania wymagają rentgenowskie kości w miejscu urazu.

Gdy urazy kończyn dolnych, zwłaszcza urazy do zlokalizowania w stawie kolanowym może być uszkodzony tylny róg łąkotki przyśrodkowej. Artroskopia mogą zidentyfikować uszkodzonych lub rozdarty łąkotki. to jest wyraźnie widoczne podczas przenoszenia.

Rodzaje złamań i pomocy z nich

W zależności od typu złamania są różne środki pierwszej pomocy do jej wykrywania. Ogólnie, pacjent muszą tyle szybki hospitalizacji ustalające uszkodzony staw do przyjazdu karetki pogotowia.

Złamania biodra

Złamań biodra wykryta u osób w podeszłym wieku lub osoby z osteoporozą prowadzi do tworzenia zrostu a ponadto konieczne jest uciekanie się do stawu biodrowego. Złamania biodra wymaga natychmiastowego leczenia, najczęściej wykonywaną operacją osteosyntezy, według zeznań ustawić hip protezy.

Pacjenci w starszym wieku i starszych, którzy znaleźli się protezy stawu biodrowego mogą później powrócić do normalnego i zwykłego życia.

Złamania stawu kolanowego

Często w życiu i zwiększonej aktywności fizycznej u sportowców mają urazy kolana (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego), łokcia szkody i kostki (skręcenia, stłuczenia, złamania). Do urazów w kolanie może ulec uszkodzeniu łąkotki, zwłaszcza rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej. Urazy kończyn wymagają unieruchomienia kończyn uszkodzonych improwizowanych środków.

Złamanie chirurgicznego szyjki ramieniu leczonych zachowawczo, stosując do obsady.

W razie uszkodzenia róg tylny przyśrodkowej łąkotki, pacjent odczuwa ból w obszarze uszkodzenia zakłócania ruchu stawu kolanowego. Potwierdzić diagnozę i przeprowadzić środków terapeutycznych możliwe dzięki artroskopii kolana. Po zabiegu na wspólnym obszarze nałożyć bandaż ciśnienia, odpływ z chirurgii dla odpływu płynu z stawu.

Obciążenie Dawkowanie nałożone od pierwszych dni po zabiegu.

Złamania stawu barkowego

Z tego urazu jako złamanie karku chirurgicznego unieruchomienia barku okresie jest dwóch miesięcy. Nałożyć opatrunek gipsowy na nieruchomości w stawu. Huty prowadzi do szybkiego i pełnego łączenia złamania.

Po zdjęciu gipsu jest pokazany dozowany aktywności fizycznej, prowadzi terapeutyczne i profilaktyczne działania, kompleksową rehabilitację.

Rokowanie złamania chirurgicznego szyjki ramię jest zwykle korzystne. Takie złamania leczy całkowicie funkcja stawu barkowego jest zwykle przywrócić w całości.

Share →