Pierwsza wizyta u ginekologa: co trzeba wiedzieć?

Pierwsza wizyta u ginekologa: co trzeba wiedzieć?

Prawdopodobnie wielu przeraża pierwszą wizytę do ginekologa. ponieważ nie stoi straszny siedzibę, która będzie musiała stanąć przed lekarzem w całej okazałości! A jeśli ludzie będą ginekolog? Lepiej po prostu odwrócić się i odejść, niż spalić się ze wstydu nie na miejscu!

A ile kobiet wpaść w pułapkę, nie wiedząc, jak na pobyt w tym krześle! Czasami kobiety takie historie opowiedział o swojej pierwszej wizycie u ginekologa. że śmiać się do łez i postanawia ciągnąć ten moment tak długo, jak to możliwe. A w ogóle, iść do ginekologa w jak najmniejszym stopniu. Ale Ginekolog – Lekarz regularne. I słusznie przygotować się do wizyty, możesz to zrobić bez wstydu lub strachu. Jak to zrobić, mówi kobiet strony.

Dlaczego ważne jest, aby spędzić czas pierwszej kontroli w ginekologa

Młode dziewczyny, którzy odwiedzają ginekologa po raz pierwszy, boi fotelu ginekologicznym. Nie wiedzą, jak go osiągnąć i jakie stanowisko przyjąć. I smutne wyobrazić sobie tego, jeszcze bardziej zdezorientowany.

W związku z tym, często jest to dziewczyna i pociągnęła za pierwszą wizytę do ginekologa może być już możliwe uruchomienie chorób kobiecych oraz różne infekcje.

Jednakże, aby być zrozumiały w tej sprawie, boi się zbadaniu przez lekarza ginekologa, nie muszą .

Wizyty u ginekologa po raz pierwszy zaleca się w wieku 14-16 lat. Idealnie – przed debiutem seksualnej. Lub od razu.

Badanie ginekologiczne obejmuje nie tylko przegląd narządów płciowych na infekcje. Lekarz musi także zobaczyć Co to jest proces dojrzewania i nie jest wszelkie odchylenia w rozwoju narządów wewnętrznych.

Dlatego też, jeśli nadal dziewicą. nie martw się, że pochwy wprowadzi specjalne narzędzia. W tym przypadku, ginekolog rozmazuje i wyznaczyć miednicy USG.

By The Way, Jeśli twój ginekolog będzie człowiek. to będzie jeszcze lepiej. Wszakże men uważa się nie tylko bardziej profesjonalny, ale również bardziej łagodna

Jak to pierwszy odbiór w ginekologa?

Aby otrzymać niedźwiedzia ginekolog z tobą Arkusz lub ręcznik. które trzeba będzie położyć na stole badania.

Jeśli to Kontrola prewencyjna. a następnie poinformować lekarza. Niech ginekolog wie, że jesteś na przyjęciu po raz pierwszy. Jeśli dodatkowo masz obawy, Pamiętaj, aby opisać swój problem z lekarzem .

Nie należy się wstydzić, że. Jesteś u ginekologa Pierwszy pacjent nie

Bądź przygotowany na to, że lekarz będzie Cię zapytać na zdrowie, na zachowanie aktywności seksualnej, długość cyklu miesiączkowego, chorób przenoszonych. Pamiętaj, kiedy się menarche. bolesne miesiączki jesteś i ile rozpoczął ostatnią wizytę do ginekologa przed miesiączką. Cóż, jeśli pokazać je lekarzowi Kalendarze menstruacyjne .

Następnie lekarz poprosi rozebrać się od pasa i siedzieć w fotelu ginekologicznym. Wiedząc, że jesteś po raz pierwszy, taktowny ginekolog musi powiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Ale nie jest źle, jeśli powiem ci o tym później.

Na stole badania Siedzieć same jak w standardowych krzesłach. Następnie okrakiem nogi i umieścić je na specjalnym stoisku na bokach. Nieco poniżej stanąć spadła dokładnie na kolanach. Teraz musi zaprzeczyć i zrelaksować. Jeśli coś jest nie tak, można skorygować lekarza.

W przypadku, jeśli masz zamiar ciężko. patrząc od po prostu czuć się nieswojo, a nawet bolesne.

Podczas pierwszego badania ginekologa można posmarować specjalny kij, a jeśli już mieszkać w życiu seksualnym, to wchodzi do pochwy Specjalne narzędzia (To jest nazywany lustro. ale w lustrze, jak mała) do badania pochwy i szyjki macicy.

Po tym wszystkim, gynecologist zazwyczaj dodaje się do pochwy dwa palce, a z drugiej strony bada narządy wewnętrzne poprzez brzucha.

Pamiętam, że Jeśli nie mieszkasz życie seksualne. następnie wysłać ankietę na USA, a nie musisz tolerować wprowadzania instrumentów do pochwy.

Co należy zrobić przed pierwszą wizytą do ginekologa?

Jeśli planujesz wizytę do ginekologa po raz pierwszy w swoim życiu, a następnie wziąć na ramiona Poniższe porady. Przy okazji, będą przydatne również dla tych, którzy iść do ginekologa, nie jest to pierwszy raz.

  • Powinna odwiedzić ginekologa między okresami. ponieważ wybór przeszkadzać w analizie.
  • Z tego powodu, nie jest konieczne, aby przejść do odbioru z resztkami nasienia w pochwie. To jest ostatni stosunek seksualny, pożądane jest, aby zrobić na dzień lub dwa przed wizytą u ginekologa.
  • Również Daj się czopki pochwy i inne leki na pochwy co najmniej na tydzień przed inspekcją.
  • Zanim pójdziesz do lekarza, pożądane jest, Zmiana i umieścić na czystą bieliznę. Jeśli nie jest to możliwe, należy użyć chusteczki. Nie należy douche ponieważ tak łamiesz mikroflorę pochwy, a to daje niepoprawne wyniki, gdy testy.
  • Fakultatywny golenia włosów łonowych.
  • Po pierwszej wizycie u ginekologa późniejszy są kontroli raz w roku .

Jak widać, w pierwszej wizyty u ginekologa Nie ma nic złego. Więc śmiało decyduje się na ten krok, ponieważ zdrowie kobiet jest bardzo ważne!

Proszę, Śledzić nasz prawa autorskie .

Share →