Pierwsze objawy ciąży

Pierwsze objawy ciąży

Jak ustalić, czy jesteś w ciąży? Jakie są pierwsze objawy ciąży? Załóżmy, że nie pojawiają się miesiączki.

To trwa dzień lub dwa, tydzień – brak krwawienia miesiączkowe. Nie mogą być wczesne objawy ciąży: poranne mdłości, piersi wydają obciążone.

Albo jest nadmierna senność, nawykowe działania innych spowodować podrażnienie, a niektóre zapachy nie do zniesienia. Jest możliwe, że zwiększone apetyt, a produkty znikają z lodówki z niezwykłą prędkością i w dziwnych kombinacji – pośrednio, może być również uznane jako pierwsze oznaki ciąży. Jeszcze ślinotok przepływ, częste podróże nocne do łazienki, a długie spacery w ciągu dnia są problematyczne ze względu na częste parcia na mocz – to wszystko pierwsze objawy ciąży .

Wszystkie te pierwsze objawy ciąży może występować na początku ciąży. Ale nie mogą mieć wszystkie objawy ciąży, z wyjątkiem opóźnienie. Zdarza się, że kobieta mówi miesiączki opóźnienia, chociaż inne objawy ciąży nie są dostępne. bez żadnych objawów ciąży. Są pierwsze oznaki i niedrogie sposoby, w celu wyjaśnienia sytuacji. Oczywiście 100% gwarancji nie daje jedną technikę, a ostateczny wniosek można uzyskać dopiero po badaniu lekarskim i dodatkowej inspekcji.

Ale w pierwszych 10-12 dni opóźnienia miesiączki, nawet w szpitalu nie może dać dokładną odpowiedź ciąży lub pierwszych objawów ciąży.

Jeśli głównego objawu oznaką ciąży – miesiączka nie doszła do oczekiwanego dnia, począwszy od następnego dnia rano można mierzyć temperaturę w odbytnicy. Zwyczajne medycznych termometr włożony do odbytu zaraz po przebudzeniu. W tym przypadku nie można wstać z łóżka, więc jest zalecane, aby umieścić termometr wieczorem obok łóżka. Sen nocy powinna wynosić co najmniej 6:00.

Termometr mięsień wstrzyknięto do sprężania odbytu na głębokość 2 cm, na 5-7 minuty, a następnie usunięto. Poprawka termometr. Test ciążowy jest przeprowadzane codziennie przez 7-10 dni.

Jeśli temperatura w odbycie się powyżej 37°C, to może być postrzegane jako pierwsze oznaki ciąży.

Podczas miesiączki opóźnienia na trzy dni lub więcej, można użyć testu ciążowego do wczesnego rozpoznania ciąży (w większości przypadków test ciążowy dostępnych obecnie na rynku, określenie ciąży w pierwszym dniu opóźnienia). Test ciążowy jest łatwy w obsłudze i dość wiarygodne. Dokładność reakcji będzie większa, gdy badania wyd 2-3 razy. Pomimo różnic zewnętrznych testach ciążowych, jest oparta na reakcji chemicznej konkretnego hormonu (human chorionic gonadotropin – hCG), które zaczyna być wytwarzany w organizmie kobiety w ciąży. Pierwszą oznaką ciąży – hormonów i jej produkty rozkładu, które są wydalane z moczem. Z nimi i oddziałuje odczynnika chemicznego, który nasyca pasek testowy lub płytkę.

Aby studiować lepiej wziąć rano moczu: stężenie hormonu snu po nocnym i jej produktów rozpadu wzrasta. Odpowiednio, i zwiększa prawdopodobieństwo, że agent znajdzie tych hormonów i test ciążowy jest sukces. Jeśli nie ufasz test ciążowy, możliwe jest, aby mocz do kwantyfikacji hCG.

Jednakże taka analiza została przeprowadzona nie we wszystkich ośrodkach diagnostycznych i leczniczych.

Pierwsze objawy ciąży już przejawia 3-4 tygodnie – widać, że temperatura w odbytnicy jest stabilny powyżej 37° C, test ciążowy dwukrotnie pozytywny wynik. W tym przypadku, że czujesz się dobrze, nie ma zaburzeń subiektywne, poczujesz przypływ sił, emocjonalne windą. Czy iść do przychodni przedporodowej tylko sprawdzić pierwsze objawy ciąży? Warto.

Musimy upewnić się, że jest to rzeczywiście objawy ciąży, ciąży pozamacicznej nie jest zapłodnione jajo wszczepiane do macicy.

Fakt, że zapłodnienie poza jamą macicy oraz zapłodnione jaja w stanie dotrzeć do miejsca implantacji w jajowodzie. A jeśli droga z przeszkodami jajeczko spotka się w postaci ograniczeń w jajowodzie lub rogu rury macicy lub zapłodnionego jaja zbyt długo promował jajowodu, a zapłodnione jajo jest zbyt duże w stosunku do światła jajowodu, nie wchodzi do jamy macicy. Istnieje pozamacicznej lub jajowodów, ciąża. Należy pamiętać, że ciąża pozamaciczna w początkowych etapach daje dokładnie te same cechy jakościowe i macicy ciąży: są uniwersalne dla ciąży na wszystkich.

W badaniu, ginekolog zobacz pośrednich oznak ciąży: żylnego obrzęk zewnętrznych narządów płciowych, zmiana koloru błony śluzowej pochwy i szyjki macicy: staje się sine (sine) odcień.

Należy pamiętać, że pierwsze objawy ciąży jest brak miesiączki, a obecność hormonu ciążowego. Pośrednie objawy ciąży: powiększenie piersi, podwyższona temperatura podstawowa, zmiana koloru i błony śluzowej narządów płciowych.

Z ciąży 4-5 tygodni obecny poziom rozwoju medycyny nie tylko pozwala na rozpoznanie ciąży, ale także prognozować dalszy jej rozwój (podczas Przezbrzuszna badania). Oprócz USG, kobieta w ciąży może być na tym etapie ciąży, aby zdać egzamin testowy, identyfikacji ryzyka rozwoju prenatalnego (występuje w macicy), choroby u dziecka, ryzyko zakażenia płodu i wygląd zmian genetycznych i wad rozwojowych. Materiał do badań jest krew z palca kobiety w ciąży.

Oddzielnie, warto przypomnieć, że objawy ciąży pozamacicznej praktycznie nie różni się od normalnej ciąży:

  • Opóźniona miesiączka
  • Tkliwość piersi
  • Nudności
  • Miałem bóle w jamie brzusznej, sięgające do odbytu. Mogą być małe, lub ostre i mocne, gdy pękła rura.

Ale jest specjalna funkcja – plamienia na tle opóźnionego menstruacji.

Intrygi ciąża pozamaciczna jest to, że ukrywa się wielu schorzeń ginekologicznych, takich jak zaburzenia miesiączkowania, zapalenia przydatków. Dlatego ważne jest, aby zakończyć badanie: USA w dynamice (czujnik głównie pochwy) i specyficznych prób hormonu ciążowego «gonadotropiny kosmówkowej», Gdy ciąż pozamacicznej wzrost liczby codziennego hCG różni się od normalnej ciąży.

Ale wszystkie są w porządku. Zapłodnionego jaja w macicy embrion rozwija prawidłowo. Na ekranie zobaczysz swoje przyszłe dziecko, aż bardziej jak jagody, otoczony błyszczącą powłokę.

Gratulujemy!

Artykuły z sekcji:

Share →