Pierwsze objawy hemoroidów

Pierwsze objawy hemoroidów

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy jest uważany za jeden z najbardziej rozpowszechnionych ludzkiego cierpienia i choroby wśród bezpośrednich i dużych jelitach pierwsze miejsce.

Hemoroidy znaleźć w 2,9-27,9% populacji w różnych krajach. Większość autorów uważa, że ​​ludzie cierpią na hemoroidy częściej niż kobiety, a jego częstotliwość wzrasta wraz z wiekiem. Choroba może zmniejszyć wydajność i doprowadzić do tymczasowej utraty jego stale zmniejszać „jakości życia” pacjenta.

Określenie „hemoroidy” jest dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego, jak przepływ krwi. Przestarzałe jego nazwa – „pochechuy.” Lekarze odnoszą się do tego pojęcia patologicznego wzrostu zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów okresowych zaostrzeń, z częstych stanów zapalnych, krwawień i wypadania wewnętrznych hemoroidów z kanału odbytu.

Najczęstszą przyczyną hemoroidów w celu zwiększenia przepływu krwi do hemoroidów i zmniejszają wypływ z węzłów. Nadmiar krwi prowadzi do przemieszczenia hemoroidy, ich wzrost i zniszczenia więzadeł i mięśni, utrzymuje hemoroidy w kanale odbytu.

Kto jest największe ryzyko zachorowania na hemoroidy?

Czynniki ryzyka ostrych i przewlekłych hemoroidy są:

Wiele ciąży powikłania. Lub

Charakterystyka pracy: Choroba jest zwykle związane z długotrwałego pobytu na nogi (chirurdzy, sprzedawców, fryzjerów).

Siedzący tryb życia.

Nadwaga.

Warunki i choroby, które prowadzą do wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej i ukrwienie narządów miednicy (zaparcia, biegunki, ciężkiej pracy fizycznej, ćwiczenia sportów siłowych).

Jakie są objawy hemoroidów?

Pierwsze objawy choroby – nasilenia obrzęku węzłów zwleka pobolewania w odbyt – może być długi czas nie przyciągają uwagę pacjenta. Nawet pojawienie się niewielkiego krwawienia z odbytnicy, pacjenci nie zawsze odnoszą się do specjalisty i samoleczenia, dotyczących przyjaciół, rodziny, reklamy nowych produktów.

Jednym z pierwszych i najbardziej częstych klinicznych objawów hemoroidów, a czasem tylko, jest krwawienie hemoroidów. Krwawienie najczęściej w trakcie lub bezpośrednio po wypróżnieniu, pacjenci skarżą się na czerwonym świetle izolacji krwi w ilości od ledwo zauważalnych śladów na stołku i papieru toaletowego przed końcem „gaworzenia” odrzutowiec. Znacznie mniejsze krwawienie może być kontynuowane po wypróżnieniu, gdy krew płynie do światła jelita i gromadzą się w nim, popycha do kału, po czym następuje rozdzielenie się cieczy krwi lub grudek.

To może szybko doprowadzić do anemii, wyrażony jako osłabienie, bladość skóry na obciążenia serca, a nawet światła w spoczynku, duszność, gwałtownego spadku poziomu hemoglobiny we krwi.

Ból hemoroidów nie jest stała objawem. Ból odbytu w spoczynku lub podczas defekacji może nie być. Występują one zazwyczaj w okresie zaostrzenia choroby (hemoroidy zakrzepicy, swoje ograniczenia).

Utrata hemoroidy – objawem zaawansowanej fazie choroby. W początkowym okresie – węzły spośród odbytu podczas stołku i usunięte niezależnie. Jak choroba postępuje zwieracza odbytu jest osłabione i są osadzone węzły nie są zatrzymywane w odbytnicy i spadają ponownie. Oddzielone części stykające się ze skórą okolicy odbytu, przy czym błona śluzowa pokrywając je omozolevaet lub odwrotnie, a krwawienia łatwo poluzowaniu.

Rozciągnięte i osłabione zwieracza odbytu i odpadli hemoroidy pomóc moczyć skóry wokół zwieracza odbytu i świąd odbytu często wywołują.

Jakie są powikłania hemoroidy?

Oczywiście okresowego uwalniania czerwonych krwinek z odbytu jest jednym z głównych objawów hemoroidów. W tym samym czasie, krwawienie z odbytu ustawicznego – mają powikłania choroby.

Dodatkowo, długotrwałe uwalnianie krwi z hemoroidów powodować zawroty głowy, osłabienie, przyspieszone bicie serca i spadek ciśnienia krwi, co jest związane z rozwojem ciężkiej niedokrwistości z zmniejszenie stężenia hemoglobiny 30-40 g / l.

Powikłania ostrych hemoroidów proces zapalny, często ropne, który rozwija się w okolicy odbytu podskórnej tkanki krocza, w wyniku hemoroidów zakrzepicy.

W późniejszych stadiach choroby komplikacji jest swędzenie i szczeliny odbytu. Ponadto, długotrwałe strat hemoroidów, w szczególności osób starszych, co prowadzi do niewydolności mięśnia zwieracza odbytu oraz, oczywiście, flatus i zawartości niekiedy jelitowych.

Jako lekarz czyni diagnozę?

Uznanie hemoroidów nie jest trudne. Diagnoza jest zazwyczaj podczas rozmowy i pierwszym ambulatoryjnych przyjęcia pacjenta.

W badaniu, ocenić stan skóry w odbycie, stopień utraty hemoroidy, możliwość samo-położenie kanału odbytu i nasilenia krwawienia. Hemoroidy są zdefiniowane jako wybuchające do tworzenia świetlnego ciemnym kolorze wiśniowym i miękkiej elastycznej konsystencji. Badanie cyfrowego pozwala określić stan funkcjonowania mięśni odbytu, a także obecność sprasowanych hemoroidów, polipów lub brodawki odbytu.

Wyrazistość wypadnięcie hemoroidy z odbytu najbardziej określonych stres. W celu wykluczenia nowotworów złośliwych na sigmoidoskopii odbytnicy jest wymagane, a przydział czerwonego lub ciemnej krwi z odbytu – kolonoskopia lub lewatywy.

Zadaniem współczesnej medycyny – rozpoznania choroby, gdy można utwardzać bez operacji lub przy minimalnej interwencji chirurgicznej. Więc im szybciej pacjent do lekarza, lepsze i bardziej wiarygodne będą wyniki leczenia.

Share →